"Buburuze de 2009 in actiune(34)"

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

te inteleg perfect cu cutitele,eu deja le-am mutat in sertarul de sus pe toate,mai ales ca ma manca fix in buci sa mi le cumpar si pe alea care face reclama de tv insa uneori mai ajunge la cele de la chiuveta care sunt spalate si mereu imi sta inima cat un pirice si o iau cu binisorul ca nu e voie ca facem buba si ne doare,si cand o sa mai creasca o sa faca cu mami mancarica cu ele,dar acum e micuta ..oricum,bine ca nu s-a intamplat ceva grav..important e ca si stefi constientizeaza ca nu e bine sa umbli cu cutitele,chiar daca uneori e tentant,nu de alta dar e acel "lucru interzis"
Cred ca e extraordinar ca stie de Mosul si Craciunsi la noi usor-usor vad ca incepe sa inteleaga cum sta treaba
Da,a si durut-o sigur ca avea in frunta urma de la geam,dar i-a trecut repede,iar noi adulti denaturati radeam cu lacrimi ca ea se ridica din cur si incerca sa treca prin geam
Am zis eu ca o sa va spun cum sta treaba si cu casa...pai povestea e lunga si al naibii in imbarligatatotul pleca din ziua in care am facut nunta cu Ionut..noi stateam intr-un apartamnet cu 4 camere al parintilor lui(ei aveau si o casa la tara unde plecasera)pe care il imparteam "frateste"cu fratele lui si nevasta-sa cu copilul.A doua zi dupa nunta eu eram inamicul lor cel mai mare,pentru ca urma ca in momentul vanzarii apartamnetului,fiecare sa primeasca in mod egal,iar ei vroiau sa primesca cat aveau nevoie ca sa-si cumpere un apartamnet spunand ca "noi avem un copil de crescut si nu-i normal ca sa primim aceeasi suma ca ceilalti" ,asta insemnand ca cei 40 000 euro sa se imaprat in 3 parti egale:una noua,una ei si una parintii lui al caror propietari erau de drept.Ca solutie pentru cumnat au zis ca ca faca o casa impreuna,cu toate cele separate,ca va fi o suma mare si un acoperis deasupra demn de invidiat,numai ca nu le-a convenit si au preferat sa-si faca credit la banca si sa mai ia niste bani pe 25 ani ca ei vroiau musai intr-o anumita zona a orasului,ca pe ai nu-i reprezinta viata la curte.In schimb am foat noi de acord cu chestia asta,urmand ca fiecare sa fie cu atajul lui si p...masii,lucru dupa cum vedeti ca nu prea este.terenul l-am cumparat de la taica-mi care a primit banuti,iar din partile ce ne-au revenit am contruit casa pe care tu picky o sti.Am facut act de vanzare cumpare pe numel meu si al lui Ionut si acum e a nostra,bunicii urmand sa stea la parter pana stii tu vorba aia "ultima iesire e cu picioarele inainte".Ei bine,se pare ca cumnatul cu cumnate ravnesc la ce avem noi..
Stabilisem ca sa ii luam in spatiu pe parintii lui si sa facem un act la notar ca ne luam angajamentul ca sa nu-i lasam pe drumuri cate zile or avea,si niciodata nu am zis NU,mai ales ca nu sunt banii mei proprii,si as minti daca as spune ca nu si-au dat tot interesul sa faca ,numai sa nu angajam pe cineva ca ne usca de bani.dar mai nou,ne tot spune ca vai saracii cumnatii mei,platesc la banca ditamai rata si se chinuie cu 2 copii(una din fetite e de-o seama cu Miruna)..aluzii de genul asta in care,daca s-ar putea ca si ei sa beneficieze de aceasta casa.Al meu nici nu vrea sa auda si nici eu nu sunt de acord,mai ales ca in atatia ani de zile nici macar un telefon de "ce faci mai ioane,mai traiesti" nu a primit,iar daca vin in vizita jos la batrani..trebuie eu sa ma simt si sa cobor sa ii intreb de sanatateda ce puii mei??in primul rand ei au calcat in curtea mea si nu eu in ograda lor..O sa merg la notar in ianuarie si sa vad ce contine mai exact hartia aia care spera ei sa o ataseze la contractul casei si daca e vorba de cumnatii mei,cu parere de rau pentru toti,dar nu o sa ia nici macar o semnatura de la mine...
Na ca m-am descarcat sie u..e vorba aia "dupa fiecare usa exista un gunoi" ..ei bine,uite ca peste tot sunt problele si probleme care mai de care mai ciudate si mai dificile la care uneori nici nu mai stii ce sa mai faci..sper ca sa nu fie cu tam-tam ca ii spulber pe toti si atunci o sa-mi vada si cealata partea a caracterului.

brotacul tero-sectoristMIRUNA(29 mai)

Teroricul sectoricios are 1 anisor

BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

EIIIIIIIIIIIII,acum sa vad eu pe unde umblat voi

brotacul tero-sectoristMIRUNICA TERORICA



BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

buna fetele eu sunt varza rau de tot nu am chef de vorb asa ca poate ma iertatii
piky imi pare rau sa aud treaba cu stefi si cutitele data viitoare ai grija mare
ema ma bucur ca conducii zilnik, bv ca pesti au ramas la locul lor in apa, poop dariusica si merge f bine cu margelitu.
cris imi pare rau sa aud si de "gunoiul" de dupa usa de l;a u., saraca mirunica
eu sunt varza trebuie sa merg cu ary la spital la budimex, nu este bine piciorusul de loc

getik mamika de
mika minune ariana-ioana 29.12.2009
ary poze si ary povestea unui aricy

poze nunta
am produse la bazar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Buna,

Am citit putin din capitolul asta si am vazut ca ma puneti sa platesc euroii pt zilele in care nu am scris. Pai, asa? Nu v-am spus eu ca in wkd mergem la munte?! Rusinica, rusinica pt ca ati uitat

A fost bine la munte, nu a plouat deloc, iar ieri chiar a fost senin si soare. Vladut nu a dormit de loc sambata, s-a zbenguit toata ziua afara, s-a jucat non-stop cu fetita proprietarilor pensiunii care era cu 2 ani mai mare ca el. Aveau acolo amenajat loc de joaca cu tobogan, casuta de plastic, leagan si o multime de jucarii. Noi am fost tot wkd-ul parinti de 3 copii, fi-miu, fetita proprietarilor si baiatul proprietarilor care avea 8 ani. Stateau numai cu mine, daca voiam sa merg la baie trebuia sa-i las in grija sotului , daca il dadeam pe Vladut in leagan apoi trebuia sa o dau si pe fetita, iar baietelul imi povestea vrute si nevrute tot timpul Asa ca am facut practica, dar m-a rupt de oboseala Duminica la fel, Vladut nu a vrut sa doarma pana nu am plecat de acolo, distractie, nu gluma Aseara cand a ajuns acasa ii era dor de jucariile lui, si ce le mai lua pe fiecare la joaca si se bucura

Acum doarme, asa ca am reusit si eu sa va scriu. Ma bag sa mai citesc din urma si revin.

de steluta norocoasa (09.02.2009)


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Aaaa, si am 5 poze cu Vladut de la munte, ca atata a facut tati http://picasaweb.google.com/annavladut/21Luni?authkey=Gv1sRgCMbH_MDSjp6RMQ#5542348220959197362


de steluta norocoasa (09.02.2009)


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simina1980 spune:

Salut!
Acum am terminat de recuperat,am avut si o groaza de treaba,vreo 50 de e-mailuri de rezolvat ca s-au adunat de miercurea trecuta......
Noi ne-am mutat in casuta noastra,ieri am facut inaugurarea,am adus si preotul.Andutu nu prea s-a acomodat,ieri nu a vrut sa doarma deloc pe zi iar aseara zicea "acata" adik sa plecam acasa.Sper sa se obisnuiasca repede totusi.Mi-a facut deja urme de manute pe pereti,a zgariat usa ca a dat cu paleta de la bucatarie in ea......
Trebuie sa caut cablul sa pun si poze ca doar am promis si nu vreau sa ziceti ca sunt neserioasa.
Getik-ce a patit Ary?am vazut stelutele-f frumoase!
Anna-cum te mai simti?Vladut cum mai e cu urechiusa?Ati mai fost la munte?Ce tare Vladut cu numele lui...
Cris-am ras de m-am prapadit de faza cu geamul dar nu prea e de ras ca mititica cred ca s-a cam lovit!De faza cu casa nu stiu ce sa zic-decat sa fii ferma pe pozitie,sa nu le faci pe plac.Asa le trebuie daca au vrut sa stea in buricul targului....
Picky-eu de-abia astept sa fac bradutul si nu cred ca voi avea rabdare pana in ajun,cred ca in jur de 20-22 decembrie o sa fie deja facut.
Ema-cred ca iti si place sa conduci,nu-i asa?Cum mai e Darius?Si Andu am vazut ca e iar un pic racit-cu muci si parca si tuseste dar ce sa mai zic ca cu vremea asta te astepti la faze d-astea.
Lavi-am vazut pozele cu porumbeii-niste frumosi.
Ma duc sa-mi iau o cafea si revin!

Mamica de Razvan-Alexandru(24.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Picky, am vazut ca ai poftita la placinta cu dovleac, ma bucur ca ti-a iesit bine si ca-i place si lui Stefi Eu am dat-o gata intr-o zi si acum astept sa mai ajung la piata sa mai cumpar dovleaca ca sa mai fac una Vaiii, ce bine ca nu a patit nimic Stefi, cred ca ai trecut prin niste emotii cand ai vazut-o cu cutitul...asa face si Vladut, intinde mana si scotoceste prin sertarele de la bucatarie. Sunt fantastici copiii astia ai nostri, bine ca au ingerasul lor care ii ocroteste
Getik, am vazut pozele cu podoabele de brad, sunt f frumoase, bravo! tine-o tot asa! Si am vazut si copiii de la dansuri, f frumos danseaza Felicitari sotului pt ce a facut cu ei! Ma bucur ca a inceput munca si e totul bine. Sanatate mula lui Ary, dar ce a patit la piciorus???
Ema, ce te indispune? Ai dreptatte, nici eu nu dau telefoane cand l-am lasat pe Vladut cu ai mei din aceleasi motive, o data ca nu vreau sa fiu cicalitoare si a doua ca pot sa-i deranjez din ceea ce fac, asa ca ma suna ei cand e cazul. Aaaa, ce tare ca ai fost la pescuit, pacat ca a fost frig. Pe Darius l-ai lasat acasa sau a dat si el la peste? Mie imi place sa pescuiesc, inainte sa-l avem pe Vladut mergeam mereu cu soata, dar acum cu plodul nu mai putem ca ne sperie pestii Offf, sanatate multa, sper sa treaca mucusorii si sa nu fie nimic altceva. Vladut a scapat de tot de raceala, sper sa nu se mai intoarca iar ca nu mai rezist la inca o tura
Cris, nasoala povestea cu casa, sper sa reusiti sa o rezolvati cu bine. Imi pare rau ca aveti astfel de cumnati...offf, Si noi voiam din lipsa de bani sa ne construim cu socrii un duplex, de fapt eu nu prea voiam, dar insista sotul ca fiecare e cu cheia lui si casa lui si ca ne tregem gard pe mijloc...bla bla bla, dar cu cat citesc mai mult din ce spui tu cu atat ma conving mai tare ca nu vrea sa ma bag in asa ceva. Car ar fi fiecare cu cheia lui tot fiind aproape iti face vizite zilnice si se scapa cu comentarii care strica relatiile. Ma bucur ca sotul este de partea ta si sper ca si soacra sa inteleaga intr-o zi pana unde ii este locul... Saraca Miru, ce sa pateasca ea, sa intre in geam Bine cu nu a patit nimic grav, pup eu boticul lovit F frumos ai margelit Cris, esti talentata! Mai faci? Si holul a iesit o culoare frumoasa! ce tare e Miru cu stersul la fund, e fetita f curata, o adevarata domnisoara
Simina, ce ma bucur ca v-ati mutat in sfarsit la casa voastra! Felicitari, sa locuiti in ea sanatosi si sa aveti parte numai de bucurii! Saracul Andutu, cred ca voia acasa, asa mi-a facut si mie Vladut la munte cand a trebuit sa doarma nu vroia cu nici un chip, vroia acasa, si ma lua de mana pe mine si pe taica-su ca sa mergem la masina si le facea la ceilalti prieteni paaa si le trimitea bezele ca el pleaca O sa se obisnuiasca Andutu, e un norocos ca sta la casa si poate sa stea in curte toata ziua, o sa-i placa asa de tare! Eu sunt mai bine, multumesc de intrebare. Vladut parca nu a mai dus mana la ureche asa des, dar inca nu pot sa ma pronunt. El nu face febra si nici nu-l doare, are doar o jena cred...sper sa treaca repede ca ma streseaza destul de tare problemuta cu urechile Abia astept pozele cu casuta, dar sper ca e si Andutu la nunta ca mi-e dor de el

Gata, am recuperat

de steluta norocoasa (09.02.2009)


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simina1980 spune:

M-am intors cu cafeaua!
Sunt tare obosita si adormita-si de la vremea asta inchisa dar si de la faptul ca zilele astea am muncit tare mult sa terminam.Au mai ramas de facut dar cea mai mare parte e gata.
Anna-super ca ati fost la munte,ati luat putin aer curat.Cand ti-am zis eu ca te pricepi la copii......d-aia vin toti la tine si d-aia ati fost parinti de 3 copii in loc de unu.
Mi-a fost dor de voi zilele astea;trebuie sa nee interesam sa vedem cum facem cu netul la casa ca deocamdata abia avem cablu..le-om rezolva noi incet incet pe toate.
Getik-felicitari ptr jobul sotului!Ma bucur tare mult ptr voi!
Picky-intreba de cadou ptr bebei de craciun-eu vreau sa-i iau lui Andutu un birou cum i-a luat Anna lui Vladut insa si cu tablita-sper sa si reusesc ca am cheltuit o groaza de bani acum cu casa-ca ne-am luat si mobila de dormitor si de bucatarie desi nu era in plan.
Hai ca mai intru!


Mamica de Razvan-Alexandru(24.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

ia uiteeee..cum le arati batzul cum apar la apel

getik hai ca o sa fie bine..ce ti-am spus eu tie??daca era ceva mai grav,ti se spunea de la inceput,asa ca, capul sus ca o sa fie bine
ana stiam ca tu esti la munte in weekendasa ca te iertaram de a cotizatiedeci lui Vladut ii place la curte si fetitelecred si eu ca nu i-a trebuit somnic in timpul zilei la cata activitate a fost pe acolo,si se vede si in poze ca i-a placut enorm de mult
simina sa va fie de bine la casuta noua draga mea,stai as ca asta nu e decat inceputul..o sa ai multe rutushuri de facut in urma flacauluistii ca si eu ma tin tare ca sa nu fac bradul pana pe 24 decembrie??oare am sa si reusesc?
ana cine a zis odata ca "never and ever sa nu faci casa sau afaceri cu familia"...pai bine a mai zis-omultam,multam..momentan am trecut la inimioare si ingerasi

brotacul tero-sectoristMIRUNICA TERORICA



BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

fetelor maine plec cu ary la bucuresti la medic
sa vedem ce facem, sper sa fie bine

getik mamika de
mika minune ariana-ioana 29.12.2009
ary poze si ary povestea unui aricy

poze nunta
am produse la bazar

Mergi la inceput