Viata fara de moarte

Viata fara de moarte | Autor: Roxana

Link direct la acest mesaj

Credeti ca e posibila viata fara de moarte?
Ma fascineaza www.evz.ro/detalii/stiri/viata-fara-de-moarte-teoria-punctului-omega-913099.html" target="_blank">acest articol despre teoria punctului Omega.
Sau poate Ispirescu a fost chiar un vizionar. Hm.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Roxana

Credeti ca e posibila viata fara de moarte?
Ma fascineaza www.evz.ro/detalii/stiri/viata-fara-de-moarte-teoria-punctului-omega-913099.html" target="_blank">acest articol despre teoria punctului Omega.
Sau poate Ispirescu a fost chiar un vizionar. Hm.

Rox.

Sunt ferm convinsa ca exista viata eterna fara moarte, asa cum este descrisa in Biblie.
Viata care o stim pe pamant este doar un episod, dupa aceea urmeaza eternitatea cu sau fara Dumnezeu. Depinde de fiecare unde doreste sa-si petreaca eternitatea si de ce face cit traieste pe Pamant.

Isus a spus ca EL este Alfa si Omega.

Pun un link despre viata si moarte:

http://www.rcrwebsite.com/mantuire.htm


michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle-usa
Pun un link despre viata si moarte:
http://www.rcrwebsite.com/mantuire.htm

Se potriveste precum bosonul in fasole. Sau precum fasolea in supa cuantica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Citat:
citat din mesajul lui michelle-usa
Pun un link despre viata si moarte:
http://www.rcrwebsite.com/mantuire.htm

Se potriveste precum bosonul in fasole. Sau precum fasolea in supa cuantica.


ai raspuns prea repede ca sa ma poti convinge ca ai intrat pe link si ai mai si citit...incit sa ajungi la aceasta concluzie.

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle-usa
ai raspuns prea repede ca sa ma poti convinge ca ai intrat pe link si ai mai si citit...incit sa ajungi la aceasta concluzie.

Incurci sectiunile. Aici este stiinta si cercetare. Dincolo, la sufletul credintei, n-am scris niciun cuvintel despre mantuirea venita pe cablul de net.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Citat:
citat din mesajul lui michelle-usa
ai raspuns prea repede ca sa ma poti convinge ca ai intrat pe link si ai mai si citit...incit sa ajungi la aceasta concluzie.

Incurci sectiunile. Aici este stiinta si cercetare. Dincolo, la sufletul credintei, n-am scris niciun cuvintel despre mantuirea venita pe cablul de net.

Ai citit cumva Biblia sa te convingi ca nu are legatura cu stiinta si cercetarea? Ma indoiesc!

Oare nu sunt atitia oameni de stiinta si cercetatori care cred in Biblie?

Esi oricind binevenit la SC, unde tocmai e un subiect despre Mantuire chiar pe prima pagina...



michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle-usa
Ai citit cumva Biblia sa te convingi ca nu are legatura cu stiinta si cercetarea? Ma indoiesc!

Dar tu ai citit cumva o carte de stiinta sa te convingi ca nu are legatura cu Dumnezeu si credinta? Ma indoiesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Citat:
citat din mesajul lui michelle-usa
Ai citit cumva Biblia sa te convingi ca nu are legatura cu stiinta si cercetarea? Ma indoiesc!

Dar tu ai citit cumva o carte de stiinta sa te convingi ca nu are legatura cu Dumnezeu si credinta? Ma indoiesc!


fi sigur ca am citit si inca destul de multe pana la virsta mea, dar sunt sigura ca tu nu ai citit Biblia-care este o singura carte.

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle-usa
fi sigur ca am citit si inca destul de multe pana la virsta mea, dar sunt sigura ca tu nu ai citit Biblia-care este o singura carte.

Am citit Coranul - care este o singura carte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Citat:
citat din mesajul lui michelle-usa
fi sigur ca am citit si inca destul de multe pana la virsta mea, dar sunt sigura ca tu nu ai citit Biblia-care este o singura carte.

Am citit Coranul - care este o singura carte.

Da, super e bine sa citesti cat mai multe carti...pentru intelect, dar, doar o singura carte te poate ajuta sa-ti salvezi sufletul (stii care, nu ma mai repet).

si sper sa nu ajungi la un moment cand coranul si toate cartile de stiinta citite nu o sa te ajute.

Dumnezeu e mare si bun si inca iti mai da sanse...





michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moonchild spune:

Dragilor,

Parerea mea este sa nu continuati aceasta discutie pentru ca:
(a) o sa continuie la infinit (pentru cei care cred in viata vesnica)

(b) viata e prea scurta ca sa o umplem cu astfel de discutii (pentru cei care cred in viata finita)

Mergi la inceput