Fluturasi de martie-aprilie 2011 (76)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina.n

stefy da dc esti supy? uite un pup sa mai treaca

mami de Naty (10.04.2009) si s28 cuAlex





daca as sti de ce-s botoasa poate as gasi o solutie....dar nu stiu..stiu doar ca nu ma multumeste nimeni si nimic...ma enerveaza toata lumea si am o stare maronie
multam pt pupici

cea mai fericita ce asteapta cea mai frumosa si sanatosa Christina Gheorghia 24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

hai ca am pus si a 2a tura la spalata si acum am un pic de timp sa mai scriu

Voiam sa felicit si eu burticile care au fost la eco saptamana asta

Lalely felicitari pentru baietel si ai o burtica tare frumoasa si conturata , de dupa cum se spune din popor sau poate ma insel, ca nu mi-am luat ochelarii pe nas pe ziua de azi inca ? Anyway, sa creasca mare si sanatos ca frumos sigur iese cu asa o mamica

Miki, felcitari pentru bebelina grasulina zici ca o sa-l intreaca pe Vlad?

Dyadya, mai zuzico si eu ma gandeam ca faci o fetita dar uite ca o sa ai un cuculetz sanatos sa fie si sa creasca mare Pozici cu tine si cu bebe nu ne arati ?

Roxy, asa da vesti bune Tu esti batz si-ti trebe` 2 caramizi in buzunare sa nu te sufle vantu` , dar bebelina e super tare, sta bine la greutatea ei Felicitari

Deea, pai asa ne-o fost vorba? Cum adica depresurizata iar ? Nu se cada la case mari Ia uite cone vorbeste, io care eram cu totul in butoi , nici ochii nu mi se mai vedeau acum vreo 2 zile in urma. Eu tot te-am strigat acu vreo 2 capitole dar nu ai vrut sa apari la raport. Cum te simti si cum este tatal tau ?

Lauriciu, bine ai revenit si sa fie sanatos bebe baietel Si [e tine te-am strigat acum vreo 2 capitole in urma si ma intrebam daca nu ai ajuns inca in tara sau nu ai net inca si uite ca aparusi. Asteptam pozici cu burtica si nu mai fa comparatii intre burtici ca toate suntem diferite, mai slabe, mai plinute, mai grasute, mai cu 2 caramizi in buzunare deci depinde de constitutia fiecareia Hai te pup si te mai asteptam pe la noi. In ce oras esti acum in Ro ? Ti-am trecut pe prima pagina in listuta


Ma duc sa pun la foc legumele pentru salata beouf deja imi ploua in gura numai gandidu-ma.


_
Mind the Bump!21+Sophia Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

asa se pare miki..ca ne iubesc..dar si noi pe ei...cine are grija lor?? cine-i pupa noaptea-n somn ca pe bebici?? cine le da sfaturi cand clacheaza?? cine le face cea mai buna papa??NOI!!!!!!!! asa "duble" cum suntem...

cea mai fericita ce asteapta cea mai frumosa si sanatosa Christina Gheorghia 24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

stefy lasa plansul ca ma apuca si pe mine iar ... aseara am bagat si eu o tura de boceala
.... o doctorita de la cealalta odisee m-a asigurat ca am diabet gestational .... ea lucreaza acum in franta ... si m-am terminat ca la mine inca nu e pus un diagnosticcccccccccc

asa ca draga mea indiferent de motiv
lasa starea asta
gandeste-te ca vine craciunul
si apoi vei fi mamaaaaaaaaaaaa

strumph ti-am simtit lipsaaaaaa..... super terapie ... si eu vreau da am buzunarele goaleeeeeeeeeeeee

mikiiiiiiiiiii mmmmmmmmmmmm ce mi-e pofta de pesteeeeeeeeee .... vreau si eu o portie .... da voi unde locuiti?
pe langa mine?

yasmi distractie placuta si pofta bunaaaaaaaaaaaa

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami_antonia

stefy lasa plansul ca ma apuca si pe mine iar ... aseara am bagat si eu o tura de boceala
.... o doctorita de la cealalta odisee m-a asigurat ca am diabet gestational .... ea lucreaza acum in franta ... si m-am terminat ca la mine inca nu e pus un diagnosticcccccccccc

asa ca draga mea indiferent de motiv
lasa starea asta
gandeste-te ca vine craciunul
si apoi vei fi mamaaaaaaaaaaaa

strumph ti-am simtit lipsaaaaaa..... super terapie ... si eu vreau da am buzunarele goaleeeeeeeeeeeee

mikiiiiiiiiiii mmmmmmmmmmmm ce mi-e pofta de pesteeeeeeeeee .... vreau si eu o portie .... da voi unde locuiti?
pe langa mine?

yasmi distractie placuta si pofta bunaaaaaaaaaaaa

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si 19+


cami, pai tocmai tu de acolo de la mare te plangi de peste ? pai ai mei strabat 6-7 sute de km pt o partida de pescuiala hai ca ii rog sa se opreasca in drum pe la tine

mami de Vlad 09.04.2009 si s25 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Iar eu ca trebuie sa recuperez cat am lipsit

Am papat pranzul, un bol mare de ciorbita de perisoare si cateva linguri de orez cu lapte Am innebunit cu ciorbita asta de perisoare, in fiecare saptamana fac macar o data, o oala de vreo 6 litri si ne ajunge de vreo cateva ori plus ca Nick e innebunit dupa ea, dar eu si mai si, daca pun si putina smantana in ea si leustean...hmmm Cred ca Sophia mea zice ca a innebunit lupu` , adica masa la cat am mancat , dar las ca-i bine ca dimineata numai o cana cu laptic si cativa biscuiti am servit si dupa aia am bagat la smotru

Madutza azi e la shopping, fain, mai vreau si eu Maine poate, azi am zi de curatenie si mancare L-am vazut pe Cristi micut, ce scumpete si ce bulanase

Catank, bine ca ti-a trecut raceala si baga mare la bucatarie azi As manca si eu un peste proaspat cu mult mujdei si mamaligutaaaaaaa dar trebuie sa imi pun pofta in cui

alina.n gata bucatareala ? ce faci bun ?

Simona, cum mai stai cu dieta ? Poti sa te abtii sa nu mai mananci asa sarat si seara tarziu ?

Iony, tu ce mai faci burtica?Mereu cand apari , numai pupi pe toata lumea si transmiti felicitari dar nu ne spui nimic de tine Esti timida sau nu prea vorbareata ? Nici ca mine nu e bine, cand apar umplu un capitol singura

Ailed, iar e minus la cantar ? te felicit daca merge asa bine regimul si dieta , eu sincer nu as putea sa numar caloriile si sa cantaresc mancarea , niciodata nu am facut-o si nu cred ca as putea, dar poate fortata de imprejurari , poate poate.. niciodata sa nu spui niciodata , nu ?

Yasmi , azi ai grija cu "purcelu" adica stii tu despre ce spun eu dar oricum cred ca tu din ochi le stii care si cum, cat cantareste si cate calorii au ?! Am dreptate ? oricum, sa iti fie de bine papatul la prieteni

Cami, de ce esti tu asa sigura pe ce spune o doctorita din alta tara? ai fost cu rezultatele la doctorul tau de familie? sau la ginecolog ? te pup, nu te mai stresa ... bine ca e diabet gestational si nu diabet de ala de il porti toata viata, daca o fi sa fie adevarat , eu zic ca nu e de nici un fel

Andreea, tu ce faci weekendul asta? Ceva munte, mare ? sau numai leneveala dupa atata treaba in timpul saptamanii?

Alina06, tu pe unde esti ca nu te-am citit de cateva zile ? A plecat sotul sau acum pleaca ?

Anamira, eu astept sa vad pozica noua cu burtica dar si cu ochii aia de vulpe ce ii ai !?

Pisuc, sper ca esti mai bine si pune-ti iar cablu si mai stai si pe acasa ! Sa te odihnesti, nu sa te plictisesti Te inteleg cu plictiseala , la fel sunt si eu, eu in timpul zilei nu ma uit deloc la tv , numai la laptop stau daca e sa aflu ceva info , seara ma duc la tv ca sa stau cu Nick ca na asa e frumos, mai ales ca el se uita la programe istorice, cultura si civilizatie, ca el e pasionat de asa ceva, plus alte cateva showuri care-s faine si educative, supernanny de exemplu luam aminte ce si cum sa facem si sa nu facem cu odraslele

Gata ca iar am scris un roman, sper ca nu am uitat pe nimeni, daca da, atunci mii de scuze si



_
Mind the Bump!21+Sophia Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Toata lumea la nani sau plimbare sau smotru si bucatareala ?

Am ramas singura aici si nu am cu cine ma conversa

L-am trimis pe Nick afara la ceva cumparaturi si eu astept sa se raceasca legumele si puiul sa incep sa toc la salata

Revin si eu mai tarziu, poate mai pe seara va strangeti pe acasa la caldurica.



_
Mind the Bump!21+Sophia Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Strumph

Azi am cumparat si salteaua, se apropie mutarea
In schimb mi-am cautat hainute de graviduta, dar din cele care nu sunt "tip" (adica nu pantaloni cu burta), ci ceva tricoturi, rochii, fuste - cat e Feeria de mare n-am gasit!

De la doua m-am cazat in pat. Si atunci a inceput si bebitul nostru activitatea de bicicleta, ne-am topit amandoi

Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! s20 cu un dragalas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

strumphule, da iar e minus dimineata aveam 67.5 si vad aca am dat jos de pe spate si de pe picioare si de pe burtica de sub piept ca eu nu prea pun pe fund cand ma ingras.Cu toata pofta am un sentiment de multumire cand ma uit in oglinda..., dar am vazut ca retin apa si din pacate reteta cu cartofii a anaxenei nu pot sa o pun in practica, iar daca numai pun nici sare in mancare, o sa incerc sa pun ierburi si mai putina sare, vom vedea....
cami, capul sus mami, tu du-te la dr la noi in tara ca fiecare tara are alte masuri, la noi s masoara glucoza intr-un fel mg/dl parca iar in croatia in mmol/l.si din cate stiu eu glicemia intre 70 si 110 e normala , nu?
fetelor viss, pisuc, dr. nostrii dati un raspuns avizat despre toleranta la glucoza si diabet gestational

mami de de 7 ani si ingeras si 21+cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

cand implinim 5 luni si trecem in a sasea?


mami de de 7 ani si ingeras si 21+cu

Mergi la inceput