HELP!!!!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Oana,

prietena ta te-a informat bine. Daca nua luat nimeni banii in jumatatea aia de minut, bancomatul i-a tras inapoi. Luni mergi la banca, spui ce s-a intamplat, si probabil vei completa ceva formulare si in maxim 4 saptamani trebuie sa-ti dea raspuns.

Am o prietena in Romania ( ca sa nu aud ca aici e altfel si nu stiu ce vorbesc :) ) careia i s-a intamplat acelasi lucru acum doua saptamani. A fost la banca, si deja a primit banii inapoi. :)

Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_lex82 spune:

Fetelor, va multumesc mult...va rog sa ma credeti ca azi "am fost in iad" de cand mi s-a intamplat...sunt terminata..am un sot ff intelegator dar trecem printr-o perioada grea si in plus in ianuarie urmeaza sa botez o fetita si orice banut este important pt mine...acum cateva zile am primit si o factura la tel de 209 leicare habar n-am cum am reusit sa vb atat..si acum asta...e deja prea mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Citat:
citat din mesajul lui oana_lex82

NU exista astfel de bancomate pt ca nu stii tu..ia dai un search in google sa vezi ca toate bancomatele au obtiunea ca dupa 30 secunde sa opreasca si banii si cardul in cazul in care nu sunt ridicati...Mai bine nu va dati cu parerea daca nu stiti.Multumesc!


si ai impresia ca daca imi vorbesti asa ti-i recuperezi???

e adevarat ca eu fac plati cu cardul, nu prea scot bani din bancomat, si chiar nu am auzit de asa ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanzi spune:

Oana, eu lucrez la banca, am rezolvat astfel de cazuri, nu cred ca vei avea probleme, decat ca poate dura cateva saptamani, depinde si cat sunt de dornici sa te ajute.
Bancomatele retrag banii daca nu i-ai ridicat in timp util. Ei se duc intr-o caseta speciala, apar ca plus pentru banca, pentru cine se ocupa de bancomat e clar ca nu au fost ridicati de cineva. Tu mergi si explici ce s-a intamplat, in ce data, ora, suma, daca ai chitanta e perfect. Ei pot verifica usor, si pe camere, doar sa nu fi fost cineva in spatele tau sa ii ia. Daca nu i-a luat nimeni, ii recuperezi.
La ce banca ai card?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kj74 spune:

Citat:
citat din mesajul lui CristinaT

Citat:
citat din mesajul lui oana_lex82

NU exista astfel de bancomate pt ca nu stii tu..ia dai un search in google sa vezi ca toate bancomatele au obtiunea ca dupa 30 secunde sa opreasca si banii si cardul in cazul in care nu sunt ridicati...Mai bine nu va dati cu parerea daca nu stiti.Multumesc!


si ai impresia ca daca imi vorbesti asa ti-i recuperezi???

e adevarat ca eu fac plati cu cardul, nu prea scot bani din bancomat, si chiar nu am auzit de asa ceva.

am fetita de 10 ani!

si :)


puteai sa nu-ti dai cu parerea daca nu stiai era mai corect... nu se vede ce panicata era ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_lex82 spune:

Buna Sanzi...am card la Brd...intamplarea face ca am scos banii chiar de la unitatea care mi-a emis cardul..au camera de luat vederi acolo pt ca dupa ce am patit ce am patit m-am intors si am verificat..e o camera care bate chiar pe bancomat...nu am solicitat chitanta pt ca nu solicit de obicei pt ca se percep comisioana suplimentare...si chiar daca solicitam chitanta se emite dupa ce se elibereaza banii si oricum uitam si de aia..evident..dar cred ca se poate verifica in sistem toate tranzactiile efectuate..pana la urma am acces la brd net si am acolo extras de cont si am verificat si intr-adevar banii apar ca luati din cont deci....Offf...nu conteaza cat dureaza numai sa ii primescSunt disperata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanzi spune:

La BRD lucrez si eu. Stai linistita, se rezolva si fara chitanta, apar toate tranzactiile in sistem. Le spui ca nu ai solicitat chitanta, dar e bine sa stii cu aproximatie ora. Mergi si completezi un refuz de plata, ei trebuie sa verifice si sa iti dea un raspuns. In afara cazului in care ti i-a luat cineva (noi am avut un caz), ti-i recuperezi, banca nu are nici un motiv sa nu ti-i dea inapoi.
Pentru chitanta nu se percepe comision in plus, dar e adevarat ca se elibereaza ultima, deci o uitai, la asta nu ma gandisem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_lex82 spune:

Multumesc mult Sanzi...stiu ora cu aproximatie si nu cred ca e ff greu de vazut pe camere cine a utilizat bancomatul intre 9:30 si 10:00...Oricum daca a fost cineva si a luat banii..dupa mine o sa fac o plangere la politie...nu mi se pare normal sa gasesti bani intr-un bancomat si sa tii insusesti..eu una n-as face niciodata asta...Oricum camerele zic totul..deci macar am o dovada .Sper sa ii recuperez de la banca totusi pt ca nici sa fac probleme cuiva acum in preajma sarbatorilor nu as vrea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_lex82 spune:

Am recuperat banii!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui oana_lex82

Am recuperat banii!!!

felicitari
siiiiiiii....atentie maxima!!



Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput