Perlute dulci

Perlute dulci | Autor: remiclea

Link direct la acest mesaj

M-am hotarat sa-i deschid puiului meu subiect cu perlute dupa ce m-a cucerit aseara cu o declaratie.Ne iubeam inainte de culcare, ma pupa si imi zice pe un ton foarte serios: "Esti cea mai grozava mamica din intreg universul" va dati seama ca m-am topit si merita si ea un subiect la perlute

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns remiclea spune:

Una calda, de azi-dimineata. Mergeam la gradi-mergem pe jos ca e destul de aproape- si sunt cateva forme decorative de ciment pe marginea drumului pe care ii place sa se urce. Vroia sa se urce si azi. Dialog:
Eu -Ade, vezi ca sunt ude si ai putea aluneca.
Ade- Lasa,lasa mami ca nu am sa alunec!(ii place la nebunie sa spuna lasa-lasa).
Ade - Da de ce sunt ude?
Eu - Pentru ca a plouat si s-au udat.
Bineinteles ca a alunecat.
Eu -Vezi Ade ca ai alunecat.
Ade - Lasa, lasa mami ca am sa-i spun la ploaie sa nu mai ploua pe ele ca alunec.
A gasit fata solutie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns remiclea spune:

Ieri faceam mancare, Ade era in camera se juca cu lego. La un moment dat vine la bucatarie si spune:
-Mami am pictat. Eu, preocupata de mancare o intreb:
- Si ai pictat frumos mami?
-Da mami, hai sa vezi. Ma duc in camera si surpriza-tot peretele era colorat. Suparata o intreb daca ii frumos ce a facut iar ea foarte senina imi spune ca da, ii place. Apoi incepe sa-mi arate ca aici a desenat o para, aici un mar, un copil, desi pe perete erau numai dungi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns remiclea spune:

Dimineata cand am iesit din casa sa mergem la gradi vedem zapada pe jos.Entuziasmata imi spune:
-Uite mami,zapada.
-Da iubita, vezi, a nins.La care ea, confuza ma intreaba:
-Mami, da unde-i ninsu'?

Mergi la inceput