Palatoschizis si formele sale (7)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CarmenAnaMa spune:

Suntem o familie din Timisoara, avem disperata nevoie de un biberon (sau tetine) Habermann / Medela pentrufetita noastra de 3 luni, stie cineva de unde am putea cumpara?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaZ spune:

Buna, Carmen! Spunea un tatic mai demult ca nu se mai importa. Nu ai incercat si cu alt fel de tetine? (In cazul in care nu se mai gasesc). Majoritatea copilasilor am observat ca mananca si cu tetine Nuk speciale sau cu tetine normale cu gaura mare. Si cred ca o alta solutie ar fi sa incerci in afara tarii.
Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana26 spune:

eu cunosc o fata care avea,chiar din timisoara...
o sa intreb si scriu aici;ne zisese noua ca-l aveau si ei nu l-au folosit,dar nici noua nu ne-a tb...
ne-am descurcat cu cele din latex de la nuk...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cameliam spune:

Buna,

Noua ne-a ramas un astfel de biberon Habermann (http://www.medela.com/.imaging/stk/IW/photo-mod-2-zoom/dms/global/breastfeeding/images/special_needs_feeder/document/special_needs_feeder.jpg), nu mai e in cutia originala, dar nici nu l-am folosit deloc la fetita noastra.

Mai avem si un biberon Medela clasic, cu tetina de silicon, moale, tot nefolosite.

Si ne-a ramas si o tetina speciala Nuk pentru palat despicat (atentie, nu si buza), aceea e inca in cutia originala.

Daca doresti vreunul din ele, sau toate, trimite-mi un mesaj privat, te rog, cu adresa la care sa le trimit.

Cami

Citat:
citat din mesajul lui CarmenAnaMa

Suntem o familie din Timisoara, avem disperata nevoie de un biberon (sau tetine) Habermann / Medela pentrufetita noastra de 3 luni, stie cineva de unde am putea cumpara?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana26 spune:

sa-mi zici daca vrei sa iei leg cu fata din timisoara,a zis ca-l au inca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_dor spune:

Noi il avem inca si vi-l putem oferi, e tetina speciala de la Medela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaZ spune:

Am gasit pe un site englezesc biberoane Haberman de la Medela. Site-ul se numeste amazon.co.uk si livreaza si in Romania. Cred ca este o informatie importanta pentru parintii care vor mai avea nevoie de aceste biberoane (ma bucur ca problema parintilor din Timisoara o pot rezolva fetele de pe forum, dar sunt convinsa ca mai sunt multi alti parinti care citesc din umbra si stiu cat de importante sunt aceste informatii). Pretul transportului am vazut ca este undeva in jur de 5 lire, iar biberonul este cam 17 lire. Sper sa va foloseasca informatia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Vero Juke sa va traiasca nazdravanii Andrei! Sa creasca mari si sa va aduca numai bucurii!

LA MULTI ANI CELOR CARE-SI SERBEAZA ZIUA NUMELUI ASTAZI!

Flori, mami de Eduard Stefan (12.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxa82 spune:

Buna ziuaaaaaaaaaa!

Deci vreau sa va spun k m-am speriat rau de tot....de vreo 2 sapt tot intraam la cap 6....bai frate kiar nu mai scrie nimeni nimic??:(((mai vad si subiect inkis....mama gata....s-a inkis si nu mai e nimic:((((in fiecare zi intram si ieri am vb cu Flori pe mess si i-am zis...si cik s-au scris 6 pagini in cap urmator.....Doamne ce m-am bucurat....acum am stat si am recuperat tot....aveam atatea de zis dar am uitat...mai revin.....eram obisnuita sa scrie Ceci la sfarsitul fiecarui capitol....CONTINUAREA AICI....si acum n-a mai scris...

Gata mi-a venit inima la loc...in alta ordine de idei...Karla are 2 dintisori sus...dar nu stiu sunt asa un pic panicata...mi se par prea in spate...poate dupa ce o operam la gingie revin mai in fata....off nu stiu ce sa zic....abia ast sa crasca mari sa vad cum se vad...

Cris nu te panica....o sa fie totul bine...mai ales k avem aici o gasca intreaga sa te sustinem!Am zis-o si o mai zic....dk nu erau fetele nu stiu ce faceam!!!!!Nu o sa am niciodata cuvinte sa le multumesc indeajuns...si Ceci e sufletul forumului....cred k ai observat asta deja!:))))dk e ceva ma intrebi....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana26 spune:

si totusi se scrie tot mai putin...
ceci nu mai intra de zile bune...
roxa,sa stii ca si la noi dintisorii de sus,cei 2 din fata,reprezinta o pb;nu-mi place cum arata gingia;sunt sigura ca vor fi tare strambi...off!

fetele,v-am rugat si mai demult,va mai rog si acum mult de tot,spuneti-mi si mie pe privat despre costurile operatiei(chirurg,anestezist,asistente...);va rogggggggggggg!habar nu am si tb sa ne pregatim si noi intr-o luna-doua!

Mergi la inceput