fetite 12 ani

fetite 12 ani | Autor: RODY77

Link direct la acest mesaj

Buna, mamici de fetite!
Eu sunt mamica unei fetite de 12 ani si in urma unei discutii cu fata am aflat ca o colega de-a ei are prieten.
Poate sunt eu demodatadar mi se pare ca este prea mica... pentru a avea prieten.
of, asa de repede trece timpul!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Daca vrei doar parere de mamici, ignora mesajul.
Daca nu, continua.

Teodora, fata noastra mijlocie, are 12 ani si e a 7-a. In momentul asta, n-are prieten, dar a avut.
Initial si pe mine m-a mirat...dar am aflat ca sunt demodat. Multe din colegele ei au prieteni. Nu considera deloc ca-s prea mici.
Obisnuieste-te cu gandul, ca n-ai ce face.

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

A mea cea mare Ioana are 14 ani dar nu are prieten (sau cel putin eu nu stiu) - dar nici timp nu are - este foarte ocupata - deci nu prea vad cand ... dar viitorul e in fata.

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=19" target="_blank">Daca va place votati-o pe Ioana - mar-2

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzi.simona spune:

fiica-mea, 12 ani, a avut anul trecut prieten un coleg de clasa, se vizitau reciproc, nu f. des ca oricum erau la scoala impreuna, din vara nu l-a mai vrut insa, iar acum nu are, din cate stiu eu
nu am avut obiectii pt. ca nu avea prieteni, nici fete, sa se viziteze, abia ne mutasem aici asa ca ma bucuram sa iasa si ea din casa, noi cum nu suntem pe acasa o lua /aducea mama baiatului, pt. ca stau in localitatea vecina




gradina
Simona, mama Antoniei (27.06.1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

da` nu stiu daca erau alte vremuri inainte, cel putin nu la capitolul asta, eu primul prieten l-am avut in clasa a 6 a si tin minte ca mai aveau si alte fete de seama mea (mama n`a stiut). probabil ca daca ar fi sa aiba fii`mea prieten la 12 ani as fi cu inima. m`ati speriat;))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Ahh daca discutam de prima iubire - a fost in clasa a IV-a - fugeam dupa ea de numa' numa' si o iubeam sincer - doar ca ea nu stia nimic

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=19" target="_blank">Daca va place votati-o pe Ioana - mar-2

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

nu discutam de prima iubire mare si neimpartasita ca aia o fost si mai devreme discutam de iubire impartasita, aia cu biletele si fluturi in stomac;))
scuze de off topic RODY77

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RODY77 spune:

Salut, parinti de fetite!Multumesc Rufus.

Mi-am adus aminte o intamplare.
Cand am inceput si eu scoala, in clasa I,dupa o saptamana de mers la scoala ma intreaba bunica ce-am facut la scoala iar eu am raspuns ca mi-am facut prieten. Un baiat blond cu ochii albastri, colegul meu de banca-dar ca si la marius el nu stia nimic.
Imi este greu sa vad fetita tinandu-se de mana cu un baiat, dar in urma discutiei poate nu va fi asa de curand.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rory76 spune:

Da stiti, intrebarea e, ca in serialul ala cu "Nanny", dupa ce are un prieten, ce face cu el? Pe mine asta ma framanta...ca vorbesc, ca se tin de mana, poate se si saruta, darmai departe? cat de departe se merge,cred ca asta e intrebare de parinti de fete, mai ales? Voi ce stiti, ce va zic fetele voastre? A mea mi-a zis ca doar vorbesc in pauze( e coleg de an cu ea) si se tin de mana, isi trimit mesaje pe tel, ca se saruta doar din cand in cand si cam atat...ca important e pentru ea ca sa stie ceilalti ca ei doi sunt o pereche!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui rory76
...ca important e pentru ea ca sa stie ceilalti ca ei doi sunt o pereche!


Despre asta-i vorba, in primul rand.
Astazi, intr-un exces de sinceritate, Teodora mi-a spus ca s-a saturat sa tanjeasca dupa un anume coleg, care n-a raspuns favorabil intentiilor ei; iar acum, cand a venit el sa-i ceara "sa fie cu el", ea l-a refuzat, ca nu-i mai trebuie. Si ca o sa-si caute pe altcineva.
Am intrebat-o si eu: bine, dar e musai sa "fii cu cineva"? Normal, toate sunt cu cineva...
Ce face ea cu un prieten? Din ceea ce spune (sau mai spune vrabiuta aia care vede tot si da raportul parintilor) si plimba, se tin de mana, se mai iau in brate si se saruta. Nu stiu in ce stil. Vorbesc la telefon, au abonamente cu peste o mie de mesaje si le consuma pe toate in jumatate de luna, isi scriu declaratii. Majoritatea prieteniilor se termina cu cearta, iar baietii isi mai adauga, la vedere, un trofeu. Insotit, evident, de o poveste nesimtit de "pescareasca". Iar Teodora vine la ma-sa si despica firul in patru cu subiect fix: de ce atata nedreptate pe lumea asta?

Ps: cu regret (si rusine) fac o rectificare: fata mea mijlocie are 13, si nu 12 ani.

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rory76 spune:

Da, si a mea are tot 13...deci se mai intampla si la altii povestea cu mesajele...a mea depaseste 1500 pe luna! M-a disperat! Cand vine factura, imi vine sa i-o fac guler! Cica nu e cool sa vorbesti la telefon, e cool sa dai mesaje!! Nu stiu cum ne-om descurca noi, ceilalati care vorbim si nu dam ms...
Cu sarutatu' sunt avansati, cica cu limba, alea, alea, ca asa au invatat ele din revista Cool Girl...na, mai zi ceva! Bine, prietenii astia nu rezista mai mult de 5 zile , sa zic, ii tot plimba intre ele...A mea il fugareste pe unu acuma care e nush ce colac in echipa de baschet,ala nu vrea nimic "serios", ca si cum ar putea fi ceva serios la varsta asta! Ea nu, ca-l vrea pe ala! ca cica e "bun"! Ma socheaza cateodata ce ii iese pe gura aia, dar incerc sa nu par prea oripilata...greu de tot!

Mergi la inceput