Leucopenie cu limfopenie

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crialex06 spune:

Corina,am auzit si eu ca antigenul este mai sigur,i-l voi face si pe asta,probabil tot atunci cand ii voi repeta si analizele.

Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki31 spune:

Crialex,eu Natura Mix am inceput sa-i dau acum trei ani,la recomandarea unei farmaciste de la Hepl Net care avea si ea probleme cu fetita ei care nu prea manca si recea des.Mi l-a recomandat pentru ca la fetita ei deja se vedeau rezultatele,era multumita.Eu i-am dat din toamna pana in primavara si impreuna cu Imuno Baby am avut rezultate bune,in sensul ca i-a intarit foarte bine sistemul imunitar si a inceput sa manance mult mai bine.Acum e ok.
Si uleiul de catina presat la rece e foarte bun(cel produs de cei de la Hofigal e cel mai bun).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crialex06 spune:

Kiki,am citit despre Natura Mix pe net si am vazut ca se da in cure de cate 10 zile pe luna...tot asa l-ai dat si tu?
Daca este asa,ma bate gandul sa-l incerc si eu,m-ar costa aprox. 70 lei/luna,si nu mi se pare mult.

Acum,la sfatul medicului ii dau 10 zile/luna bromcho-vaxon(avem deja cam 2 ani de cand luam,toamna si primavara),10 zile/luna isoprinosine timp de 3 luni si o luna esberitox N,toate pt imunitate.
Pe langa asta,colostru cu probiotice,o luna.
Pt pofta de mancare,nimic,in afara de un pahar de suc de portocale zilnic.

Voi incerca acum sigur si siropul de catina,si poate si natura mix,dar mai incolo,poate cand vom termina cura de esberitox si colostru,acum mi se pare ca ii dau mult prea multe,imi este si mila de el,saracutul cu atatea medicamente.

Multumesc mult pt sfaturi.
Mult sanatate si o zi cat mai placuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Scuze ca raspund cu intarziere. L-am luat de la un magazin gen Plafar. Eu lucrez in Pipera si aici au sediul laboratoarele unde se prepara si au si magazin de desfacere (www.steaua-divina..ro). E o minunatie cand intri la ei. Dupa 2 saptamani de administrare zilnica (cate 5 ml, de la sine putere decizie) a inceput sa pape f mult.
neaparat sa-i dai dimineata, pe stomacul gol, cu 30 de minute inainte de masa. Sa nu dai seara pt ca energizeaza f tare .



Citat:
citat din mesajul lui crialex06

Roxxy,de unde ati luat siropul de catina?De la Plafar sau este facut in casa?
Pe asta nu l-am incercat inca,dar sigur ii voi lua,mai ales ca este si natural,sper sa obtinem si noi rezultate asa bune.

Multumesc si sanatate multa.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crialex06 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Roxxy80

Scuze ca raspund cu intarziere. L-am luat de la un magazin gen Plafar. Eu lucrez in Pipera si aici au sediul laboratoarele unde se prepara si au si magazin de desfacere (www.steaua-divina..ro). E o minunatie cand intri la ei. Dupa 2 saptamani de administrare zilnica (cate 5 ml, de la sine putere decizie) a inceput sa pape f mult.
neaparat sa-i dai dimineata, pe stomacul gol, cu 30 de minute inainte de masa. Sa nu dai seara pt ca energizeaza f tare .


Roxana, mami de Matei (29.11.2007) si de Maria (08.09.2009)









Multumesc pt raspuns.Cand ies de de la serviciu o sa il caut si eu.

Sanatate multa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

crialex, dar de ce ii dai isoprinosine ? fetita mea a facut tratament cu acest medicament cand a fost bolnava de herpangina (boala virala), timp de 5 zile.

tie de ce ti l-a recomandat medicul ? pentru ce anume ? doar pentru ca scrie in prospect ca stimuleaza imunitatea ?

edit : aici pun un link cu prospectul medicamentului, scrie clar ca se administreaza timp de 5 zile si la nevoie se repeta dupa 8 zile, doar in pre-SIDA se administreaza o perioada indelungata

http://www.pcfarm.ro/prospect.php?id=1562



Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_r spune:

ISOPRINOSINE mi-a dat si mie medicul hematolog,pentru Matei, timp de 3 luni(20 zile pe luna si 10 zile IMUNICE).
mie mi l-a dat pentru ca are ganglioni virali de la virusiul epstein barr,la care anticorpii igg cresc in continuare cu toate ca igm este negativ.
chiar sunt curioasa daca are vreun efect.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Cri, si mie imi daduse pediatra medicamente pentru imunitate (gen bronho-vaxon, ribomunil). Recunosc ca eu am hotarat de la sine putere sa-i dau chestii naturiste. Am uitat sa-ti spun ca o data pe saptamana primeste un tubulet de oscilococcinum (in ziua respectiva nu-i dau catina cu miere). Vad ca se tine bine cu toate astea desi la el la gradi sunt multi copilasi bolnaviori.
Sper sa mearga si la voi f bine catina.


Citat:
citat din mesajul lui crialex06

Kiki,am citit despre Natura Mix pe net si am vazut ca se da in cure de cate 10 zile pe luna...tot asa l-ai dat si tu?
Daca este asa,ma bate gandul sa-l incerc si eu,m-ar costa aprox. 70 lei/luna,si nu mi se pare mult.

Acum,la sfatul medicului ii dau 10 zile/luna bromcho-vaxon(avem deja cam 2 ani de cand luam,toamna si primavara),10 zile/luna isoprinosine timp de 3 luni si o luna esberitox N,toate pt imunitate.
Pe langa asta,colostru cu probiotice,o luna.
Pt pofta de mancare,nimic,in afara de un pahar de suc de portocale zilnic.

Voi incerca acum sigur si siropul de catina,si poate si natura mix,dar mai incolo,poate cand vom termina cura de esberitox si colostru,acum mi se pare ca ii dau mult prea multe,imi este si mila de el,saracutul cu atatea medicamente.

Multumesc mult pt sfaturi.
Mult sanatate si o zi cat mai placuta.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crialex06 spune:

Citat:
citat din mesajul lui CorinaDani

crialex, dar de ce ii dai isoprinosine ? fetita mea a facut tratament cu acest medicament cand a fost bolnava de herpangina (boala virala), timp de 5 zile.

tie de ce ti l-a recomandat medicul ? pentru ce anume ? doar pentru ca scrie in prospect ca stimuleaza imunitatea ?

edit : aici pun un link cu prospectul medicamentului, scrie clar ca se administreaza timp de 5 zile si la nevoie se repeta dupa 8 zile, doar in pre-SIDA se administreaza o perioada indelungata

http://www.pcfarm.ro/prospect.php?id=1562



Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)


Corina,mi l-a prescris pediatra la sfarsitul lunii trecute,cand am am ajuns la ea cu un nou episod de laringo-traheita.
Da,mi l-a recomandat pt imunitate,si mi-a spus ca a avut rezultate foarte bune in cazul infectiilor recurente ale aparatului respirator.
Baietelul meu,incepand din decembrie 2009 pana in aprilie 2010,a facut in fiecare luna,fie bronsita,fie laringita,fie laringo-traheita.Acum,din nou...
Pediatra de care iti spun mi-a vazut baietelul de fiecare data,lucreaza la Grigore Alexandrescu,si mi-a dat impresia ca stie ce face si ce spune,ma gandesc ca vede zilnic zeci de copii si poate o fi avand ceva experienta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crialex06 spune:

Roxxy,multumesc.

Mergi la inceput