Prietene la bine si la greu - 76

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Am revenit de la control, sarbatoritilor!

ILINCA si MIHNEA

PAULA si GEORGE

_
*Diferenta dintre rai si iad este una de perceptie si de adaptare*
Magda,mami detopmodel categoria pana Liviu-Rares Andrei 18.11.2009 si Iarina 31.01.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flavours spune:

imi pare foarte rau!

mamica lui Tudor (04.11.2009)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Magda, cum e puiul?

Lili, mami de Alexandru (18nov'09)
poz(n)e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_a spune:

hello!
Geo
mami Tina, ne e foame, unde esti? Vino sa faci cinste ca o data face puiul 1 anisor
Paula
lyly , imi pare tare rau
monis iarasi gitul? offf Am vazut poze, cea cu Santi cu bunicul e foarte tandra si induiosatoare , din pacate nu merge sa las commenturi
raluci,ancutz ma bucur de consistenta optima a kk-ului Tot din motive de neputinta de a lasa commenturi zic aici ca Sabi e o scumpa cum isi face ea freza in fiecare dimineata, se face tot mai frumoasa pe zi ce trece
Am vazut-o in pozele de la Monis si pe Ana -> Dozz, a crescut fetita ta mult, are un aer de fetita mare, frumoasa si serioasa
Noi aveam azi zi de vaccin, aminat din motive de nas si ochi curgatori.
Bilant de 1 an si 1 saptamina: 76 cm si 10.450 g, merge singurica, maninca bucatele, stie sa arate diferitele parti ale corpului numai cind vrea ea , vorbeste mama, tata, papa si inca ceva ce pare a fi nani + babababa si alte asemenea, se da singura pe tobogan si danseaza cu cea mai mare placere pe muzica populara de la gratarele vecinilor , stie sa faca din cap ca nu si sa rida in hohote daca ii spun eu ca ceva nu e voie, mai ales cind ii spun sa scoata din gura miinile cu care culege pietre de pe jos si mingiie ciinii => ceea ce ma duce la urmatoarea intrebare: a facut cineva vaccinul pt hepatita A?
A 2-a intrebare e pt fetele care cunosc bine Herastraul - mai exista cumva acolo un tobogan mare din piatra + 2 ursi? Cind eram eu mica erau... Hai, nu rideti va rog de ce ma chinuie pe mine acum...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flavours spune:

La multi ani Ilinca si George!

mamica lui Tudor (04.11.2009)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Avem vesti FOARTE BUNE de la control, multumim pentru sustinere !!!
Suntem programati in 24 ianuarie pentru o internare de o saptamana cand vor incerca printr-o manevra medicamentoasa sa evite o interventie chirurgicala.
Rares este foarte bine, vesel, jucaus, papacios si catzarator.
In deplasare a mancat un borcanel si jumatate de mancarica pentru bebelusi. Desi continutul de legume a fost intre 20% si 40%, tot este mai bine decat legume deloc.

Dupa cum spunea Monis, "prognosticul in cazuri ca ale lui" este imprevizibil si are nevoie de o conduita de genul "traieste clipa", o abordare gresita a conditiei lui ii poate face mai mult rau decat boala in sine. Eu am incredere ca Rares este cel mai norocos baietel care, dincolo de diagnostice, prognoze si statistici medicale, VA FI BINE.

O alta veste buna este ca azi am facut si noi primul vaccin (BCG-ul).

Mai avem povesti de calatorie din cea de-a patra si ultima excursie de 900 de km la munte pe care mi-a oferit-o Rares anul acesta (serie in continuarea excursiei din decembrie anul trecut care a inclus la pachet ofertele de Craciun si Revelion si s-a prelungit pana in luna februarie a.c.)
Avand in vedere ca se apropie sarbatorile, soferul din aceasta excursie a venit cu o oferta promotionala de prelungire a rutei obisnuite de 450 de km Alexandria-Rosiori-Caracal-Dragasani-Ramnicu Valcea-Sibiu-Mediasi-Sighisoara-Targu Mures cu un ocol de vizitare al judetului Olt la orele 3-5 noaptea pe ruta pitoreasca Caracal-Slatina-Draganesti Olt-Caracal, cu revenire la ruta initiala Caracal-Dragasani samd.
Promotional si in premiera am prestat si eu o serie de trei reprize din activitate obisnuita pe care o are pe marginea drumului cineva cu rau de masina.
Aceste aventuri se pot inscrie foarte bine in seria filme cu prosti (ma scuzati) care, plecand sa traverseze muntii intr-o zi de 13, se plimba in cerc pe la campie.
Totusi, eu prefer varianta cu oferta promotionala.

Drumul de intoarcere a fost insa lipsit de peripetii iar rezultatele controlului au meritat plimbarea, cu tot cu oferta promotionala.

_
*Diferenta dintre rai si iad este una de perceptie si de adaptare*
Magda,mami detopmodel categoria pana Liviu-Rares Andrei 18.11.2009 si Iarina 31.01.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Magda, felicitari pt rezultate!

ai povestit foaarte frumos aventurile din excursie


Lili, bun bilant! pare rau de mucei
nu cunosc toboganul de care zici, dar nici H asa bine

maine eu merg in IOR pe la 11-11 jumate, ma intalnesc cu o graviduta de la serviciu


Lili, mami de Alexandru (18nov'09)
poz(n)e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

P.S. La intoarcerea acasa am gasit-o pe surioara Iarina racita. Cu ocazia vizitei la spital prilejuita de vaccinarea lui Rares medicul i-a prescris tratament cu antibiotic.
C-asa-i in sezonul racelilor.

_
*Diferenta dintre rai si iad este una de perceptie si de adaptare*
Magda,mami detopmodel categoria pana Liviu-Rares Andrei 18.11.2009 si Iarina 31.01.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

Multumim de urari.Noi suntem bine.Am lipsit din motive intemeiate:pregatiri pentru ziua feciorului.
Va invit la friptura de pui,pulpa si ceafa de porc cu cartofi prajiti si muraturi,salata de icre si salata de boeuf.
Va onoram si cu sarmale facute de soacra si cu un minunat tort cumparat.
De baut vin alb,vin rosu,visinata,palinca,tuica,vodka,whisky si garonne.
Am serbat aseara copilul.Azi tati lucreaza asa ca m-am bucurat singura de aniversarea copilului.
Poze probabil voi pune maine.
Sa va povestim cum a fost aseara:petrecerea a inceput pe la 18.00.La 19.30 Geo era pe punctul de a adormi pe covor(pe timp de zi nu a vrut sa doarma decat 1h si 30 min) asa ca l-am culcat.Intre timp nepotica a inceput sa planga ca vrea sa se joace cu Georgica.Am fost nevoiti sa punem tortul pe masa la 20.30 .Cand a vazut Bibi lumanarile a inceput sa planga asa ca a plecat acasa fara sa guste tortul.Dupa ce am taiat prima bucatica de tort s-a trezit si sarbatoritul.Aprimit specificul "La multi ani" si a intretinut atmosfera pana la 23.30.La 00.00 facea nani.Toata petrecerea s-a tinut la socri.Mama sotului a facut sarmalele si salata boeuf,iar sotul a facut ieri gratarul la curte asa ca nu a fost prea mult deranj,iar la mine acasa nici atat.
Totul a iesit super.Geo a primit multe cadouri,printre care si o bratara de aur inscriptionata de la bunicii din partea sotului.
Vreti sa stiti ce am patit ieri:am facut cartofi prajiti in friteuza pentru invitati,dar a sarit siguranta pentru ca reau prea multi consumatori de putere in priza si sotul a reusit sa ii desprinda si un buton friteuzei.A fost de pomina.Ne-am distrat.Au iesit pana la urma cartofii si toti au fost multumiti.
Am restante.Imi pare rau dar nu am reusit sa urez la multi ani unor fulgusori.
La multi,multi anisori cu intarziere pentru Gabriel,Mihnea si Ilinca.
La multi ani pentru astazi frumoasei Paula.
Sa fiti fericiti copii si sa aveti parte de tot ce e mai frumos.
La multi micutul meu George-Stefan!Mama spera sa reuseasca sa iti ofera tot ce e mai bun in viata si sa stii ca mereu dragostea mea te va urma.Chiar daca ai un anisor,pentru mine esti tot bebele meu.Te ador de cand am aflat ca voi avea un copil.Sa fii fericit micutul meu.

Lyly suntem bine.Multumim de intrebare.Imi pare rau pentru nepotelul tau.
Lavi stiu prin ce treci.Si eu am trecut prin asta.Daca te ajuta cu ceva mai bine ca a fost acum si nu mai tarziu.Focalizeaza-te pe micutul tau si ofera-i lui dragostea pe care o nutreai pentru fiinta care luase viata in tine.
Monis am vazut ca si tu ai nascut la Filantropia.Cu ce doctor?Daca se poate sti.
Vroiam sa mai spun ceva dar nu mai stiu ce.
Pentru cine e interesat:au adus jucarii ieftine in Auchan.
Felicit bebei cu caca bun
Lila ce bilant frumos aveti.Noi maine ne intepam si aflam ce si cum.
Madam Capison spuneai ca nu esti pregatita ca Matei sa pape tot tortul cumparat pentru ziua lui.Geo aseara ar fi devorat tot.I-am dat sa guste putin (cam 2 varfuri de lingurita ) si tipa ca mai vrea.

votati gri-1 si gri-2 www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=clipe de vara 2010&page=13" target="_blank">aici
de George-Stefan (15.11.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Magda, felicitari ptr. rezultatele bune . Tot asa vesti sa primiti.

mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput