FIV cu ovocite donate(4)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns misa_21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bytzi

Buna seara!
Liliana,chiar ma intrebam intr-un timp ce ai mai facut,nu te mai vazusem pe niciunde...cum mai esti?ce planuri mai ai?
Te pup!
mikisi eu



Nu mai vb cu tine,uite asa

---------------------------------------------------------------------------------
gena MTHFR A1298C-genotip heterozigot,2 ET-1 sarcina biochimica,1 sarcina cu gemeni pierduta la 5,respectiv 8 saptamini sub tratamnent fraxiparine 0.3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

misa, uite vezi ce repede a trecut timpul, fir-ar sa fie... eu ramasesem cu gandul de cand scriai tu cum la peste 40 de ani ovulezi natural si intre timp au trecut cativa ani... ca doara nu de drag ajungeai tu la ovocite donate daca mai ovulai, nu? scuze pentru ca m-am ramolit de tot si uneori o mai dau in bara, copiii mi-au mancat si bruma de neuroni ramasa... si cand ma gandesc ca ma intorc la serviciu si eu nu-mi mai amintesc uneori numarul strazii pe care stau...

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=4" target="_blank"> votati rasaritul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

Citat:
citat din mesajul lui adria42

Ari, esti profesoara in domeniul FIV, orice doctor ginecolog ar fi "dat pe spate"! Pupici la gemenasi!




stai linistita ca i-am dat pe spate pe multi!

te pup si eu cu drag

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=4" target="_blank"> votati rasaritul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Citat:
citat din mesajul lui ariadna33
stai linistita ca i-am dat pe spate pe multi!

te pup si eu cu drag

Ari imi adusai aminte ca povesteai cum isi lua notite de la tine medicul de familie, ca avea si ea pb de infertilitate si saraca nu stia unde sa se mai caute.

Bytzic
LilianaFimi-a fost dor de tine.
Misa
Monaramona te declar dependenta de DC Ai vb cu medicul? Ti-a recomandat ceva investigatii inainte de ET?
si restul gastii.



Miki

MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 2 sarcini oprite din evolutie (8s,5s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misa_21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ariadna33

misa, uite vezi ce repede a trecut timpul, fir-ar sa fie... eu ramasesem cu gandul de cand scriai tu cum la peste 40 de ani ovulezi natural si intre timp au trecut cativa ani... ca doara nu de drag ajungeai tu la ovocite donate daca mai ovulai, nu? scuze pentru ca m-am ramolit de tot si uneori o mai dau in bara, copiii mi-au mancat si bruma de neuroni ramasa... si cand ma gandesc ca ma intorc la serviciu si eu nu-mi mai amintesc uneori numarul strazii pe care stau...



Ha,ha,ha ce m-as ramoli si eu de dragul unui copil,numa' ca io ma ramolesc de batrinete.

Daaaaaaaaaaaa,asa-i cu datul pe spate.Io care deschid gura mai rar si numa din ce am invatat de la voi si ma intreaba da unde am citit?

Profesoara de fiv Ari

Miki-Miki ai .

Ar trebui sa spun La multiani Romancelor,da cind vad ce-i in tara asta parca m-as muta in Bulgaria,da aici e si mai nasol,cel putin la noi sunt orasele mai ingrijite si avansate edilitar.Isa au si ei unele atuuri,ce mai doar se stie.





---------------------------------------------------------------------------------
gena MTHFR A1298C-genotip heterozigot,2 ET-1 sarcina biochimica,1 sarcina cu gemeni pierduta la 5,respectiv 8 saptamini sub tratamnent fraxiparine 0.3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki-miki

Citat:
citat din mesajul lui ariadna33
stai linistita ca i-am dat pe spate pe multi!

te pup si eu cu drag

Ari imi adusai aminte ca povesteai cum isi lua notite de la tine medicul de familie, ca avea si ea pb de infertilitate si saraca nu stia unde sa se mai caute.





mai rau, doamna este ginecoloaga! si inca una bine cotata, e adevarat, nu pe infertilitate, ci pe cezariene...
nu pot sa uit fata pe care a facut-o cand am venit sa fac eco ultima data la ea:
asistenta, zambind sagalnic: -ati venit pentru monitorizare, asa-i?
- eu: nu, de data asta am venit pentru eco de sarcina!
-asistenta :ochii mari, bulbucandu-se (daca ani de zile eu am venit doar sa-mi masoare foliculii, nah...)
In cabinet:
-doctorita dictand asistentei:
-sarcina 7 saptamani... intorcand capul brusc spre mine: STIATI CA SUNT DOI???
-eu: a trebuit sa simulez surpriza, desi stiam... ce sa-i zic, ca in ziua aia mi se pusese pata ca nu mai am simptome si nu am gasit alt doctor liber?

Misa, scumpa, hai ca o sa vezi ca vei trai si tu momentele astea unice curand, nu stiu de ce am un feeling ca doctorul asta te lasa gravida!

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=4" target="_blank"> votati rasaritul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nutzyca spune:

buna fetelor,ma bag si eu in seama cu toate ca niciuna in afara de mona nu mi ati dat atentie...scz ca tot intru peste voi dar simt nevoia sa scriu cuiva,maine ma duc pentru rezult cu toate ca am avut ciclu dar merg cu speranta ca imi va spune sa merg ptr un nou ET pana pe 20 dec cand se inchide spitalul...ma bucur ptr cele care au reusit si doresc mult noroc ptr celelalte fete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misa_21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui nutzyca

buna fetelor,ma bag si eu in seama cu toate ca niciuna in afara de mona nu mi ati dat atentie...scz ca tot intru peste voi dar simt nevoia sa scriu cuiva,maine ma duc pentru rezult cu toate ca am avut ciclu dar merg cu speranta ca imi va spune sa merg ptr un nou ET pana pe 20 dec cand se inchide spitalul...ma bucur ptr cele care au reusit si doresc mult noroc ptr celelalte fete



Mai Nutica ia uite aici'Nutica,bine ai venit la noi.Insa tu esti pt donate sau pt ovo proprii'.Cum nu te-am bagat in seama.E copyb dintr-un mesaj mai vechi al meu.

E drept ca la inceput cam acelasi lucru l-am simtit si eu si ma simteam cam nebagata in seama de fetele care scriau de ani pe forum,dar in timp chiar am reusit sa ma imprietenesc cu majoritatea si sa nu imi fie rusine sa le cer sfatul.Asa ca,la concret intreaba-le pe Ari,Miki,Catalina,Bytzi,Goldi fete cu ani de experienta in spate si care sigur nu te vor lasa nelamurita.Insa concret,ca eu ori nu am vazut insa chiar nu ai intrebat nimic concret.Uite un si nu mai fii suparata.

Ari,cum sa nu stii tu ca erau 2?Imi inchipui ce veste buna ti-a dat



---------------------------------------------------------------------------------
gena MTHFR A1298C-genotip heterozigot,2 ET-1 sarcina biochimica,1 sarcina cu gemeni pierduta la 5,respectiv 8 saptamini sub tratamnent fraxiparine 0.3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misa_21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui nutzyca

buna fetelor,ma bag si eu in seama cu toate ca niciuna in afara de mona nu mi ati dat atentie...scz ca tot intru peste voi dar simt nevoia sa scriu cuiva,maine ma duc pentru rezult cu toate ca am avut ciclu dar merg cu speranta ca imi va spune sa merg ptr un nou ET pana pe 20 dec cand se inchide spitalul...ma bucur ptr cele care au reusit si doresc mult noroc ptr celelalte fete


Hai ca te-am citit din urma.Pai daca ai mai avut o sarcina stii ca nu exista nici un simptom care sa prevesteasca asa ceva. nu stiu cum a fost la tine,dar eu cel putin inainte de beta eram cea mai fara de dureri din totdeauna.Si asa a fost pina ce am pierdut-o.

Basca ca esti inca sub moderare pina la 10 mesaje si mesajele tale nu apar in timp real.

Unde faci fiv.Am inteles ca nu in Romania.

---------------------------------------------------------------------------------
gena MTHFR A1298C-genotip heterozigot,2 ET-1 sarcina biochimica,1 sarcina cu gemeni pierduta la 5,respectiv 8 saptamini sub tratamnent fraxiparine 0.3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nutzyca spune:

poate ca asa e ..poate situtia in care sunt ma face sa exagerez......asa e am avut o sarcina dar luam acid folic si ovule iar eu am avut ceva stari de voma,somnolenta dar am citit pe aici si am inteles ca de la pastile e posibil...si mi a venit la data care trebuia sa imi vina ca si ac dealtfel,simptome nu am dar nici vitamine sau ovule nu iau...in fine, maine merg la analize si voi sti daca e bebe sau nu,chiar vroiam sa stiu daca e posibil sa fie bebe fara a ai simptome se pare ca la tn asa a fost,ms ca mi ai spus

Mergi la inceput