FIV cu ovocite donate(4)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

estrogenii in cantitate mare inainte de ovulatie o inhiba. asta e problema, ca endometrul trilaminar apare in urma ovulatiei, nu se poate medicamentos obtinut trilaminar.
tare buna era maca aceea de la innovatcis, miki pacat ca nu se mai aduce, era extraordinara atat la foliculi cat si la endometru.
cu arginina aveti grija, nu luati dupa ovulatie/transfer, e cam toxica pentru embrioni.

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=4" target="_blank"> votati rasaritul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

fetele care mai aveti ovo, incercati sa popuneti doctorilor sa va stimulati si voi odata cu donatoarea si sa faceti punctie, ca cine stie de unde sare iepurele, nu renuntati

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=4" target="_blank"> votati rasaritul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misa_21 spune:

Multumesc fetelor.Am bagat la cap.

Estrogenii sunt de fapt estrofemul,nu?



---------------------------------------------------------------------------------
gena MTHFR A1298C-genotip heterozigot,2 ET-1 sarcina biochimica,1 sarcina cu gemeni pierduta la 5,respectiv 8 saptamini sub tratamnent fraxiparine 0.3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misa_21 spune:

Ari,pai nu stiu cum e cu ovulatia asta,pt. ca stiu ca se face decapeptyl in z 21.Asta nu e pt. a inhiba ovulatia?

Nu cred ca mai am ovulatie.Cel putin luna trecuta mi-a zis dr. ca ovarele nu lucreaza si imi va face decapeptyl numai daca va vedea ca incep sa lucre.Nu mi-a facut,deci nu au lucrat nici luna aceasta.



---------------------------------------------------------------------------------
gena MTHFR A1298C-genotip heterozigot,2 ET-1 sarcina biochimica,1 sarcina cu gemeni pierduta la 5,respectiv 8 saptamini sub tratamnent fraxiparine 0.3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nutzyca spune:

buna,ms ca m-ati primit printre voi,am mai scris un mes dar nu stiu unde disaparut,fetelor azi era a noua zi dupa ET dar din pacate mi a venit ciclu..e ziua sotului speram sa ii fac cel mai frumos cadou dupa opt ani.....asta e,eu sunt ptr ovo proprii dar am intrat la voi..nu stiu de ce dar ati fost mai detaliate si mai aproape una de alta,s va reamintesc eu am fost diagnosticata cu chist timp de sase ani dupa care am plecat in afara la un medic particular,in urma unui eco mi a descoperit trompele f infectate mi a facut laparoscopie ptr a mi le curata dar fara rezultat in urmatoarea luna mi le a scos,asta se intampla in mai si iulie anu trecut,pana in decembrie m ajuns la tot ce se facea ptr fiv si a fost intrerupt in mom punctiei dintr o greseala.Anul asta in iulie FIV reusit cu sarcina oprita la zece saptamani...20noiembrie fiv azi era a noua zi dar mi a venit ciclu...e foarte greu mai am doi embrioni congelati si nu stiu cat sa mai sper,orice spernta a fost o dezamagire...vad foarte multe fete care sunt in situatia mai si mai rau imi pare foarte rau ptr voi cele care nu puteti folosi ovo proprii cred ca asta a fost motivul care m am oprit la voi,ceea ce vroiam sa v spun este ca si noi cu ovo proprii aceleasi sanse avem ca si voi..daca dumnezeu vre sa fim mamici suntem indiferent cum sansele sunt aceleasi ptr toate femeile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Bytzi,multumesc!Iti doresc sa ti se implineasca si tie visul cat mai curand, nu te da batuta!

Misa, imi pare rau ca ai atatea piedici, dar eu cred ca avand un dr. asa implicat si atent la toate detaliile , este imposibil sa nu reusesti! IMI place ca este f. serios si nu se grabeste sa-ti faca FIV ca sa ia banii, ci vrea sa se considere ca esti in parametrii optimi, cu sansele cele mai mari de reusita! Jos palaria!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Lucia, multa bafta, sa reusesti la ISIDA si sa fie ultima incercare!

Kitta, Brno este o clinica buna, dar pe mine m-au programat peste 11 luni si nu am avut rabdare sa astept!
Incearca la Sofia unde merge Misa sau la ISIDA -Kiev.
Mona
Ariadna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misa_21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui adria42

Bytzi,multumesc!Iti doresc sa ti se implineasca si tie visul cat mai curand, nu te da batuta!

Misa, imi pare rau ca ai atatea piedici, dar eu cred ca avand un dr. asa implicat si atent la toate detaliile , este imposibil sa nu reusesti! IMI place ca este f. serios si nu se grabeste sa-ti faca FIV ca sa ia banii, ci vrea sa se considere ca esti in parametrii optimi, cu sansele cele mai mari de reusita! Jos palaria!


Da,pt ca am gasit acest dr. nici nu mai simt stresul drumurilor chiar si aproape saptaminal.

Apropo de bani,FET-ul e doar 9 milioane in bani romanesti,ce sa mai zic?Aaaaaa,si in Bulgaria se gaseste estrofem,nu ca la noi.Chiar nu inteleg de ce nu il mai fabrica.O fi prea ieftin pt buzunarele producatorilor sau ale concurentei

---------------------------------------------------------------------------------
gena MTHFR A1298C-genotip heterozigot,2 ET-1 sarcina biochimica,1 sarcina cu gemeni pierduta la 5,respectiv 8 saptamini sub tratamnent fraxiparine 0.3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

misa, da, estrogenul sintetic de care vorbeam eu ca inhiba ovulatia luat in cantitate mare in perioada foliculara (adica primele 14 zile dupa venirea menstruatiei) este cel introdus in organsism, cel sintetic. decapeptilul e analog gnrh si desi e folosit pentru inhibare, el are anumite proprietati, in doza unica de 3,75 inhiba ovarele cirac 2 saptamani, in doza repetata de 0,1 stimuleaza bland secretia de estrogen a organismului.
de asemenea laptisorul de matca nu reprezinta estrogen artificial, ci el stimuleaza bland secretia naturala a corpului de estrogen.
dar tu parca ovulai natural, chiar asa s-au schimbat lucrurile?

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=4" target="_blank"> votati rasaritul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

fetelor sunt aici..si va

Mergi la inceput