FIV cu ovocite donate(4)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

laura nu vi cu veastea de la eco?

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

ari scuze ca am disparut din peisaj!

Din pacate la mine au fost ceva probleme... Saptamana trecuta, joi, am inceput sa am o usoara sangerare... mai precis o scurgere rozalie care s-a transformat in maroniu. Desi aveam programarea la eco vineri, nu am mai asteptat si am mers joi seara la eco. Este un singur bebe, cu activitate cardiaca, dar din pacate sacul gestational este un pic dezlipit. Asa ca sunt mobilizata la pat de saptamana trecuta. Nu conteaza, principalul este sa fie totul bine.
Acum nu mai am sangerare si nici scurgere si maine merg din nou la eco. Sper sa fie totul bine!

mona, draga mea, mai ai un picut!!! va pup dulce si iti urez un sfarsit de nastere usor si o nastere la fel!

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Citat:
citat din mesajul lui mih.sava

Buna Aurora,

Te rog frumos poti sa-mi scrii adresa la care ti-ai facut programarea la Brno? si ce anume le-ai trimis din analize?


Multumesc frumos,
Mihaela



Gasesti toate aceste informatii la acest www.reprofit.cz/page.php?id=94&rodic=71&lang=en" target="_blank">link.
Adresa de mail este info@reprofit.cz iar formularele pe care trebuie sa le completezi pentru prima vizita virtuala sunt cele de pe site, de la link-ul pe care ti l-am dat. Le poti trimite in plus orice crezi tu ca este relevant pentru istoricul tau medical. Bafta multa!

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cybele spune:

mami, imi pare rau ca ai avut emotii, ma bucur insa ca ai un bebe viteaz
sa stai cumintica in pat, sa bagi progesteron ca asta ajuta si sa gandesti optimist!




MTHFR C667T Heterozigot
FIV 1 Budapesta reusit, sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani; tratament in sarcina cu Femibion, Acid Folic 5mg, Cetebe, Clexane 04, Aspenter


Keep walking --life is such an incredible journey!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Citat:
citat din mesajul lui cybele

mami, imi pare rau ca ai avut emotii, ma bucur insa ca ai un bebe viteaz
sa stai cumintica in pat, sa bagi progesteron ca asta ajuta si sa gandesti optimist!




MTHFR C667T Heterozigot
FIV 1 Budapesta reusit, sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani; tratament in sarcina cu Femibion, Acid Folic 5mg, Cetebe, Clexane 04, Aspenter


Keep walking --life is such an incredible journey!!!!


Dap cybele! Stau cumintica! Saru'mana mult!

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

lauricule, cand ai eco mamica?

pupici si cloceala linistita

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Laura felicitari!!!! ma bucur nespus pentru voi! Iti doresc sarcina usoara si nastere la termen cu succes!
Nu cred ca-ti aduci aminte de mine, insa te-am urmarit pas cu pas pana la ultimul fiv nereusit de la Kaali-Budapesta cu dr. Kovacs.
Eu am facut doar un fiv la Szeged, nereusit, si din pacate nu am sanse la un alt fiv, cu ovocitele mele, dupa spusele dr-ului Kovacs (AMH=0,23).
Insa costurile sunt prea mari pentru noi........asta este, macar am incercat.

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

mire am avut saptamana trecuta (vei ca am scris un pic mai sus) si mai am maine seara! revin atunci cu noutati!


Citat:
citat din mesajul lui mirela2

lauricule, cand ai eco mamica?

pupici si cloceala linistita

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi


Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

violeta cum sa nu imi amintesc de tine??? Nu ne-am conversat de atatea ori???
Imi pare rau ca nu ai reusit! Dar nu este totul pierdut! Stii bine ca eu am avut 6 ovocite la un amh din 0,26 in 2010!!! deci se poate! Si daca nu merge, te poti indrepta si tu spre donate! nu-i capat de tara! stiu ca e dificil cu banutii dar nu imposibil!!! puteti sa strangeti niste banuti si apoi va programati. si poate intre timp vine minunea natural. Chiar acum am citit de cineva pe fiv ungaria care a reusit natural cu amh de 0,07.

Iti multumesc mult de urari si te pup dulce!


Citat:
citat din mesajul lui violeta70

Laura felicitari!!!! ma bucur nespus pentru voi! Iti doresc sarcina usoara si nastere la termen cu succes!
Nu cred ca-ti aduci aminte de mine, insa te-am urmarit pas cu pas pana la ultimul fiv nereusit de la Kaali-Budapesta cu dr. Kovacs.
Eu am facut doar un fiv la Szeged, nereusit, si din pacate nu am sanse la un alt fiv, cu ovocitele mele, dupa spusele dr-ului Kovacs (AMH=0,23).
Insa costurile sunt prea mari pentru noi........asta este, macar am incercat.

Pupici

Adriana


Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

Laura,doamne ajuta!te asteptam cu vesti bune!

Mergi la inceput