FIV cu ovocite donate(4)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Citat:
citat din mesajul lui smaick

buna ziua
ma numesc aurora si mi-am facut curaj sa va scriu desi va urmaresc din 2007.
am 35 ani si urmatorul istoric: ca urmare a faptului ca nu ramaneam insarcinata am facut investigatii si am descoperit un fibrom de 9.5cm. a urmat in 2007 miomectomie executata cu succes; dupa recuperare au reinceput investigatiile; rezultate dezastruoase trompa stanga blocata si dreapta putin permeabila, ovar stang ovulatoriu dar ovar drept nefunctional. dupa nenumarate "vizite" la giulesti, histero, etc. am fost refuzata sec pentru fiv. au urmat fiv la szeged in aprilie 2010, un ovo, un embrion, nici o sarcina. in sept 2010 am inceput fiv2 si rezultatul stimularii 0 ovo (fsh=19). in mai 2011 am incercat pe natural dar nu am reusit.
cred ca voi toate va puteti imagina ce a fost in sufletul meu, pana de curand cand am realizat, cu ajutorul Laurei, ca mai exista o sansa pentru mine!
vreau pe aceasta cale sa va multumesc tuturor pentru experientele impartasite si in special Laurei caci datorita ei m-am mobilizat si mi-am facut programare la Brno Cehia.
In speranta ca nu v-am plictisit cu mesajul meu cel lung va doresc o seara frumoasa si sa vi se indeplinesca visul suprem!




smaick multumesc mult pentru urari!

Ma bucur tare mult ca te-am putut ajuta. Stii, cand am deschis eu prima data acest topic, acesta a fost si motivul. Eu nu am gasit foarte multe informatii pe forumurile romanesti despre ovo donate si din moment ce eu am facut cautari si sapaturi am zis ca-i bine sa afle si alte persoane care cauta acelasi lucru!

Iti tin pumnii si iti urez multa bafta! Cand te-au programat?



Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Citat:
citat din mesajul lui ariadna33

Citat:
citat din mesajul lui mami_vreau

Citat:
citat din mesajul lui bytzi

Felicitariiiii,Laura!este o veste minunata si precum ai scris si tu la titulatura "A venit si randul tau" trebuia , sa ai o sarcina usoara si fara probleme!

Pt. mutatia ta cat clexan ai facut si incepand de cand?

Numai bine iti doresc!



Multumesc mult!!! Da, a venit, in sfarsit, si randul meu!!!! Acum nu pot decat sa ma rog sa fie totul bine pana la capat!

Am facut clexane de 0,2 incepand din ziua punctiei. Dar nu mi l-au recomandet ei, l-am facut eu de capul meu. De fapt am folosit schema de la avalon, careia ii multumesc inca o data foarte mult!

Tu ce faci?

Te pupacesc dulce de tot!

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

multumesc pentru incredere, iubita
sarcina usoara in continuare, sa traiesti realitatea unui vis frumos, asa cum traiesc eu acum!

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor fi realitate*****************


ari multumesc mult! Te pup si eu de 3 ori. O data pentru tine si de 2 ori pentru flacai!

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaick spune:

Buna Laura
am avut, cred eu, mult noroc caci am obtinut programarea in 24.04.2012. si m-a uimit cat de repede au raspuns la email!
am inceput deja sa caut cazare si sa fac planuri.
te pup
Aurora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

Citat:
citat din mesajul lui mami_vreau

Citat:
citat din mesajul lui bytzi

Felicitariiiii,Laura!este o veste minunata si precum ai scris si tu la titulatura "A venit si randul tau" trebuia , sa ai o sarcina usoara si fara probleme!

Pt. mutatia ta cat clexan ai facut si incepand de cand?

Numai bine iti doresc!



Multumesc mult!!! Da, a venit, in sfarsit, si randul meu!!!! Acum nu pot decat sa ma rog sa fie totul bine pana la capat!

Am facut clexane de 0,2 incepand din ziua punctiei. Dar nu mi l-au recomandet ei, l-am facut eu de capul meu. De fapt am folosit schema de la avalon, careia ii multumesc inca o data foarte mult!

Tu ce faci?

Te pupacesc dulce de tot!

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota


Laura,eu tot nimic,in rest sant ok..si eu te pup!Doamne ajuta sa fie o sarcina pana la capat si fara probleme!

Ariadnanu "te-am mai vazut" de mult....ce mai fac baietii?trebuie sa fie mari....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

multumesc mult smaick
pup bytzi

34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

Multumesc de intrebare, Bytzi baietii sunt bine, cresc si fac tot felul de nazbatii Eu stau si tot intru aici in speranta ca fete ca tine reusesc, si sa stii ca gandul meu e mereu la voi si la tine, pentru mine esti o fata speciala
Mami, si noi te pupam si asteptam vesti de la eco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

Saru'mana ariadna,sentimentul este reciproc!
Va doresc multa sanatate si tot ce este mai bun pe lume!
La fel si eu mai citesc forumul din cand in cand ,sperand ca mai vad cate o reusita printre fetele care se chinuie de f mult timp si care mi-au ramas dragi sufletului meu.



Monaramona,ce trece timpul...acus va vedeti baietelul
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

da, Bytzi trece repede ..am 35 de saptamani si pe la 38 facem cezariana..deja ma simt ff greoaie , nu prea pot dormi ..ma trezesc din 3 in 3 ore(intr-un fel e bine ca se acomodeaza corpul ..va fi pregatit dupa ce va veni cel mic), am dureri de spate si ma apasa greu sub burta .,..imi da cate una de imi muta burta de la loc, dar suport orice inca 3 saptanai pana imi voi tine bebelusul in brate..iti doresc multa sanatate si sa treci si tu prin ce trec eu acum cat mai curand

35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mih.sava spune:

poti sa ne dai mai multe detalii despre clinica din Budapesta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mih.sava spune:

Buna Aurora,

Te rog frumos poti sa-mi scrii adresa la care ti-ai facut programarea la Brno? si ce anume le-ai trimis din analize?


Multumesc frumos,
Mihaela

Mergi la inceput