Raul un suflet nevinovat va cere ajutorul

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claudia.andrici spune:


La multi ani tuturor copiilor si in special celor de pe acest forum.

La multi ani si mamicilor fara care nu ar exista aces forum ,cu ajutorul carora am reusit sa strangen in luna mai 909.00 ron ,bani care ne au fost de fff mare folos pt plata tratamentului lui Raul si plata kinetoterapeutei si a logopedei .

Va multumim mult ca ,ne ajutati si nu in ultimul rand ca,existati si incercati sa aduceti o raza de lumina pe chipurile acestor copii.







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia.andrici spune:

Buna am intrat putin sa scriu la subiectul lui Raul ca,aseara dupa 4 luni sara nici o criza din cauza atmosferei ff incarcate Raul a facut iaras o criza datorita faptului ca,el este meteodependent ceea ce inseamna ca,schimbarile atmosferice pe el il afecteaza ff tare si poate face oricand crize si come epileptice.

Multumesc lui Dumnezeu ca,criza nu a fost doar de cateva secunde si ,si-a revenit ,ceea ce ma mahneste este faptul ca,m-ai asteptam sa treaca 2 luni fara crize sa pot incepe sa ii dau stimulente pe parte psihica ceea ce inseamna ca-ci va trebui sa asteptam iaras sa treaca 6 luni de la ultima criza pana a putea sa ii introducem stimulente.

Sper cu ajutorul celui de sus sa reusim sa ajungem si sa introducem stimulentele pe langa psihologopedie si sa avem rezultata cat mai bune.
Va multumesc celor care ne sunteti alaturi .





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia.andrici spune:

Buna imi cer scuze pentru perioada de absenta de pe forum dar am avut o perioada mai grea ,Raul nu sa simtit tocmai bine o perioada si am fost nevoita sa stau in permanenta langa el ceea ce ma impiedicat oarecum sa mai intru ,dar ceea ceeste mai important este ca acum este mai bine si imi pot relua obligatile fata de acest forum.

M-ai vreau sa va dau o veste si anume ca in aproximativ 8 luni Raul o sa mai aibe un fratior sau o surioara deoarece am o luna decand am ramas insarcinata .

Iar acum sper sa reintre toate pe drumul cel bun si sa fiie Raul bine pt a putea duce sarcina cu bine la capat si sa fie bebele bine.

Va pup dulce si imi cer scuze pt absenta incodata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Claudia, super veste! Sa fii sanatoasa, sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos. Felicitari!



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Sarcina usoara iti doresc si eu! Sa ai grija de tine!

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

BazarGeneral

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:


Claudia: felicitari Ma bucur tare mult, sa fiti sanatosi amandoi

Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia.andrici spune:

Buna am intrat sa va spun ca ,Raul est bine acum de 2 luni mergem la un maseor osteopat din Lugoj care ii pomneste coloana si incheieturile exact cum ia facut cand am fost in Ucraina si au inceput sa se vada rezultate destul de satisfacatoare ,a inceput sa seceara sa il pun in picioare mult mai mult decat inainte si facem pasi sustinut mult mai mult mergem aproximativ 200-250 m ceea ce inaint nu facea ,fortat daca face 5 -10 pasi .
Iar mie imi este ff rau nu suport nici un miros de mancare ,mananc doar fructe si hrana rece cate putin abea astept sa miste ca doar asa poate scap si eu de greturi .
Va multumim ca ,sunteti alaturi de noi .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosminiq spune:

Claudia, felicitari!
Multa sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia.andrici spune:


Am intrat putin sa scriu la subiectul lui Raul si sa imi cer si scuze totodata ca,nu am mai scris de ceva timp si sa va spun ca el este bine pe data de 21 luna asta o sa mergem la bucuresti la domnul Dr Nagiu pt tratamentul homeopat .

Raul este mult mai atent si comunicativ de cand ia in paralel si tratamentul homeopat si pe parte motorie a facut cateva progrese ,lui ii merge ff bine cu masajul osteopat pe care il facem la Lugoj o data pe saptamana .

Eu insa nu ma simnt ff ok a inceput sa imi creasca burtica si de si a miscat tot cu stari de greturi si ff mofturoasa sunt ,pe 17 noiembrie o sa merg dinou la control si sper ca atunci sa aflu daca e baietel si fetita ,sincer eu as vrea fetita dar cel mai important este sa fie sanatos si daca se poate sa o cheme Anemona Maria ,nu de alta dar sotu vrea baiat sa ii duca numele mai departe si eu fata sa ma ajute in bucatarie ,ne razboim pe nume si sexul copilului .

Fie ce o si fata sau baiat dar sanatos sa fie .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:


Ma bucur de vestile bune despre Raul, sa o tineti tot asa

Cat despre starea de rau, gandeste pozitiv, ca nu mai e asa de mult si o sa ai un bebe scump in brate, care o sa te faca sa uiti de toate


Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput