Raul un suflet nevinovat va cere ajutorul

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catod spune:

Citat:
citat din mesajul lui claudia.andrici
In concluzie ce pot sa va zic bucurativa de fiecare clipa petrecuta langa copii vostri si multa sanatate si rugativa si pt Raul deoarece inca un status iar putea fii fatal si eu una nu stiu daca asi putea rezista fara el .Raul si cu Dvid este totul pt mine ,ratiunea mea de a trai ,aerul pe care il respir .oxigenul de care are nevoie oricine pt a trai .....

Cu o asa mamica , sunt increzatoare ca totul va fi bine.
Claudia, suntem alaturi de tine , Doamne Ajuta in continuare!!


_
Cami, mami de Mihnea




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia.andrici spune:

Buna fetelor intru fugutasa va spun ca,astazi am fost la un medic ortoped pediatru cu Raul deoarece am observat la el ca ,umarul drept e maqi unflat si mi se parea si putin deplasat .
Ne-a vazut domnul doctror Stanescu de la Hunedoara si a ramas putinb surprins si ne-a rugat sa facem o radiografie sa vada exact ce este acolo dupa care ne-am intors la dansul cu filmul de la raza si surpriza a fost enorma pt mine si neasteptata .
Diagnosticul este de luxatie ,am ramas uimita l-am intrebat daca poata sa imi spuna din ce cauza are aceasta lucsatie si a zis ca cel mai probabil este de la o cazatura sau de la o bruscare .
I-am spus cum am fost la Mures si toata povestea si el a zis ca sar fii putut sa fie cazut dar atunci ar fii trebuit sa mai aibe ceva urme pe corp insa el crede ca mai degraba a fost tras cumva de manuta sau stiu eu bruscat cumva cand a fost intubat sai cand i fost pus cateterul central in jugulara .
Insa problema este alta ca-ci acum nu se mai poate face mare lucru deoarece oasele sau fixat asa si atrecut ceva timp de cand sa intamplat ce sa intamplat si a spus ca de operat nu o sa il opereze nimeni caci e foarte riscant la starea lui Raul .
Cea ce ne-a recomandat dansul e masaj usor si a zis ca de miscat o sa o miste si poate o sa o si foloseasca doar ca va ramane asa cu umarul va ramane asa .
Vreau sa va spun ca am plecat de la el din cabinet plangand nu imi venea sa cred ca intrun spital universitar se poate comporta sa de groaznic cu copii este de ne admis asa ceva incat cand coboram scarile cu el in brate nu am mai vazut ultima scara si era cat peaci sa cad ,am avut noroc ca era un hol micut si stramt si m-am sprijinit intrun perete ,insa Raul a dat putin cu obrazul in perete si are o mica vanataie in obraz.
Nu stiu ce sa fac fetelor cred ca daca a-m fi mai aproape de Mures asi merge la ATI si nu stiu ce asi fi in stare sa le fac la nenorocitele alea de acolo .
Doamne da-mi putere si intelepciune sa pot sa trec peste obstacole si sa ma canalizez pe cea ce trebuie sa ii fac baiatului sa il pot ajuta .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anyvovcu spune:

draga claudia stiu prin ce treci si noi am descoperit aceeasi problema caci si noi lam operat la inima pe alex la tg mures , stiu ce fel de oamenii sunt acolo si cum trb sa stai la fiecare sch al asistentelor pregatita cu ceva ca sa <aibe, mai multa grija de el si nici asa nu faci nimic mie cand mi lau adus de la operatie in salon era carne vie la fundulet deja avea partii unde puroia, si cand leam intrebat au spus ca nu statea la spalt, adica un copil de 3 sapt intubat nu sta la spalat?
dar si noi la fel am facut plangeri dar nimic si la fel ca tine am aflat ca are o subluxatie la umaarul drept dar vor incerca sa o opereze daca se poate dupa ce rezolvam cu inimioara dar pana atunci facem gimnastica cu cerc din acela medicinal si mingiute medicinale si masaj.
nu te lasa doborata de atat caci el a luptat atat si sigur o sa se rezolve si cu umarul o sa vezi doar ca incet si cu multa munca si rabdare.
cu respect any dumnezeu sa va ajute sa treceti peste


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Doamne, nu-mi vine sa cred. Trebuie sa le faci ceva, nu-i poti lasa asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anyvovcu spune:

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Doamne, nu-mi vine sa cred. Trebuie sa le faci ceva, nu-i poti lasa asa.

Povestea unui Dor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un

draga tomaca din pacate nu prea ai ce sa le faci eu am facut plangeri si nimic nimeni nu te baga in seama si nici macar nu iti spun
si o mamica contra unui medic eu am vb frumos , am luato cu buna dar nimic si nici cu plangerea scrisa nimic





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oxalis spune:

Claudia, imi pare tare rau ca treci prin asemenea momente. E inadmisibil sa internezi copilul in spital pentru tratament si sa ti-l externeze cu umarul luxat. Doamne, ce barbari sunt angajati in sectia aia de spital?!
As vrea sa transfer si eu un mic ajutor in contul euro. Poti, te rog, sa afli codul swift al bancii? De asemenea, ar putea un moderator sa treaca contul in euro pe prima pagina? A trebuit sa citesc subiectul de la inceput, ca sa gasesc numarul de cont in euro undeva, pe pagina 15.
O imbratisare si numai ganduri bune pentru Raul si familia lui greu incercata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia.andrici spune:

Buna Oxalis codul swift este BTRLRO22BB4
IAR CONTUL E RO33BTRL02204201T85304XX
DESCHIS LA AG HATEG
TITULAR CONT ANDRICI CLAUDIA LOREDAMA
MULTUMIM MULT CA ,ESTI ALATURI DE NOI .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Of Doamne, prin cate mai trebuie sa treceti
Juniorul cum e ?


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia.andrici spune:

La cei 6 anisori ai mei impliniti acum 2 zile

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.446247518777751.99309.100001775208956&type=3
iar asa era Raul la 4 anisori si ceva aproape 5
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.208287302573775.46968.100001775208956&type=3#!/photo.php?fbid=208287652573740&set=a.208287302573775.46968.100001775208956&type=3&theater
Tortul nu mia prea iesit a fost facut la repezeala cu doi bebei pe cap a trebuit sa il fac ff repede si nu am foat atenta la detali dar insa e foarte delicios .
Va invit la o felie de tort si un pahar de suc .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:


Scuze de intarziere: La multi ani RAUL, sa-ti dea Dumnezeu multi ani cu sanatate alaturi de frumoasa ta familie

Claudia: multe, multe




http://iulia-elena.blogspot.ro/

Mergi la inceput