Ghiocei de martie-aprilie 2009 ***275***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

eu sunt insomniaca pentru ca nu ma pot hotari sa-l las pe mutzu singur la el in camera in patul mare; nu stiu cum sa fac.... i-am pus eu perne pe margine, dar stiu ca la prima trezire pleaca la explorat.... si parca vad ca nu-l mai adorm si cere la joaca (ca avem experiente din astea oricum... cam o data pe saptamana); pe de alta parte ma gandesc ca poate fara mine langa el o sa doarma mai bine, n-o sa-i mai miroasa a laptic fix langa boticul lui
ce probleme existentiale am si eu....

Diana- mami super fericit de mutzunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
MINUNEA MEA in OCTOMBRIE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

anca eu pana acum n-am pucat sa-ti spun nimic... si de cand tot astept sa "te prind"; e scurt si la obiect ce-ti spun: viata e mult prea scurta ca sa nu savurezi momentele astea; felul in care te face sa te simti langa el este unic, se vede din postarile tale; daca-l iubesti sau nu.... da-ti voie sa-l iubesti daca asa isi doreste sufletul tau; iubirea nu o sa te faca niciodata PE TINE sa uiti rationalul, si sa faci ceva gresit pentru puii tai; sunt atat de rare legaturile astea de suflet, atat de rare sentimentele de implinire langa cineva, de bucurie curata si sincera.... nu le pierde; savureaza-le!!!! putini au parte de ele...
ca te gandesti la un viitor impreuna cu el... iarasi sufletul tau o sa-ti spuna daca e bine; daca esti pregatita sa devii o alta sotie, sau doar o partenera de viata, daca poti sa treci peste faptul ca are o alta familie... o sa le vezi in timp.
acum te rog eu mult, bucura-te de el si de ceea ce devii in prezenta lui!!!!

Diana- mami super fericit de mutzunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
MINUNEA MEA in OCTOMBRIE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

dyana, [pup

Cum ai si sesizat, eu mai intai savurez, si apoi postez :))))



Gata, fug la somn, maine dimi iar trece pe la un ceai, si, ca sa vedeti si un efect rational si educativ dn toata treaba asta, de o luna de cand ne stim, pt ca vine aproape zilnic la noi, in fiecare dimi dau cu matura, strang jucarii, cam juma de ora sunt spirt, de la 8 la 8,juma... pana si profa de engleza a lui v+t imi zice intr-o zi: "mai anca, dar nu stiu ce se intampla, or fi copiii mai cuminti, ca de ceva vreme parca e mult mai ordine si mai curat, mai luminos la voi acasa..." :)))))

Pup.

Poze cu noi

Veronica-Elena 12 ani, Tudor-Iulian 10 ani, Robert-Adrian 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mababei spune:

Neatza!

Daca aveti nevoie de , poftiti de serviti!

Anca. Astept ca ficatul cel cumsecade al lui Calin sa-si vina repede, repede in fire, dar presimt ca nu ne va dezamagi!

Kea

De aseara face un pic de febra, are si putin rosu in gat, sper sa se opreasca aici si sa nu evolueze. S-a saturat bietul de el de hapuri, aseara nu-i trebuia nici lapticul, credea ca-l alerg tot cu vreun medicament. Acum are 38, dar e vioi, taraie aspiratorul dupa el si sterge "paf"-ul.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Eeee, Anaan, ce frumos. Cum sa nu-ti dospeasca inima ca prof cand vezi ca tin elevii la tine si se bucura sa-ti faca surpize?!
Novus, la cat e de entuziasmat, el s-ar baga la drum de moeciu, dar nu ma bag io, nuuu, nici anvelope de iarna nu ne permitem, masina ar necesita o mica revizie, el e la stadiul de "lamaie" inca...la anu' doar!
Dupa ce ieri a shiroit toata ziua, nu s-a oprit deloc dintr-o ploaie urata si a fost si intunecata toata ziua, azi m-am trezit cu un soare stralucitor!! Abia astept sa se trezeasca Sophiphi (s-a culcat la 12) sa purcedem la plimbare!
Anca, asa, baga mare, ca io nu ratez foiletonu'! Ah, de-ar veni si la mine un arab zilnic, sa m-apuce rusinea, ca-mi cam zboara casa in ultimul timp
Pupici lui Calin cel bolnavior si plictisit de hapuri, tin pumnii sa iasa toate analizele super!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
18 luni
Manole forever
Sovata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Haha, acum am vazut ca am avertisment, upppps!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
18 luni
Manole forever
Sovata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mababei spune:

Ilinca, multam!

Tocmai voiam sa te intreb pe cine suparasi asa de tare, de se lasa cu avertisment?

Edit: mai bine nu povesti, ca poate se lasa si cu alte urmari...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena.elena spune:

Neata! Ati baut cafeaua? La mine e primul lucru, (desi cica nu as avea voie pe stomacul gol ca provoaca aciditate, dar cui ii pasa?! Anaan felicitari penru frumoasa surpriza, eu care sunt cadavru didactic de vreo 10 ani spun ca asa ceva mai rar. Pun pari ca stai in Cugir! (eu nu stiu de unde esti).
Noi va dorim o zi frumoasa , la noi se anunta soare si vreo 17 grade.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

Essea bine ca te-ai dus cu D la medic. macar s-au mai spulberat o parte din temerile tale.
vreau si eu sa te intreb: D cu interactioneaza cu sora lui?
tonotil a luat si andrei in primavara pt cresterea imunitatii.
fetita de care iti povesteam ca a fost diagnosticata cu retard a primit si ea la inceputul tratamentului tonotil. si pe ea au fost sfatuiti sa o de-a la gradinita. chiar a fost o perioada (primavara -vara), si s-a adaptat, dar pentru ca se imbolnavea foarte des au retras-o de la gradinita in toamna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Buna dimineata!

Ilinca, ce-ai comis, tufata?!

Mababei, Simply, analize bune va urez!

Elena, din perspectiva iubirii elevilor ( nu copiilor, da, Monnvas?!) mei pour moi, pot sa zic ca sunt o privilegiata. De-a lungul anilor, tot felul de dovezi de afectiune am primit( numele scris din corpuri - da, eu si Ceausescu; momente artistice; un catel- nepretuit pentru mine!; poezii; portrete; serenade la prima ora la poarta; un "tunel" de flori la nunta; torturi; flori prin curier, ca o diva etc.) Da' si eu ii iubesc pe ei! Cand m-am maritat am primit cadou de la o clasa de a cincea un ursulet de plus care doarme si sforaie si "Fram, ursul polar", ca sa-mi imbogatesc lecturile..tare draguti mai sunt, cand ii apuca pe ei ideile!Ca sa nu mai spun, ca bonus, permanenta spionare a ilustrului meu sot. Daca-l vede vreun copil de-al meu cu vreo floare sau vreo companie feminina, imediat primesc raportul, ca vreau, ca nu vreau!

Si nu, nu sunt din Cugir!

Mergi la inceput