Licurici de ianuarie-februarie 2009 (125)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Deci fiecare cu pasarile lui..unii au un stol intreg:)),aici fac referire la mine:))
Eu il pup pe David pe botic,desi da,eu nu eram de acord cu asta inainte..numai ca inainte ma milogeam de el sa ma pupe si vedeam un pupic la 5luni:)),acum ma pupa mai des..Nu suport ideea de a-mi pupa copilul un strain pe botic,insa eu sunt ma-sa..si nu mi se pare nimic in neregula:)N-o sa-l pup asa pana la 18 ani..macar acum cat vrea,ca mai incolo sigur o sa zica sa-l las in pace cu astea:)))

Asa, fara legatura cu subiectul,are fii-miu niste nerviiiii,de m-a omorat..In parc mi-a dat doua capete in gura,in pometi,de am vazut stele verzi,doar pt ca nu l-am lasat pe o alee care nu ducea nicaieri si se infunda,in strada sau la caini.Bun..au inceput nervii de 2 ani.

POZE CU NOI
de David Christian

Speranta si incredere pentru David
Poti ajuta si tu!Bazar pt copilasi speciali!.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Mai, dar acum trebuie sa intelegem ca exista situatii in care parintii stau intr-o singura camera cu copilul, au o garsoniera...si acum nu trebuie sa se calugareasca pana la adanci batraneti si sa nu mai aiba contact sexual...dar trebuie mare grija la a nu-i vedea copilul si la sunetele pe care le scot in momentele respective, ca desi copilul doarme creierul lui inregistreaza sunetele din mediul si mai tarziu pot aparea anumite probleme.

Lisa, multumim de intrebare, suntem bine. Uite, poti sa vezi aici poze recente cu Vladut Tu cum te mai simti?
Ledi, ooo, curaj, si ia niste lectii de autoaparare sa ne spui si noua cu sa ne pregatim pt criza de 2 ani


de baietel nazdravan (09.02.2009)


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Ana,ce frumos e si ce mare s-a facut:)..Imi place cum coloreaza el :)


POZE CU NOI
de David Christian

Speranta si incredere pentru David
Poti ajuta si tu!Bazar pt copilasi speciali!.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Tot ce se poate Anna-mama fiecare isi stie situatia mai bine, insa pt mine asta este, nu as putea si pace si nu sunt o persoana pudica si nici inhibata sau cu prejudecati, dc as avea o garsoniera as face-o in baie, in bucatarie, dar nu in camera cu copilul, daca as fi in situatia Micolei, probabil ca as ruga pe cineva (bunica) sa doarma cateva ore cu copilul. si mai e si varsta copilului, chiar dc stai intr-o garsoniera pana la ce varsta o faci de fata cu copilul? poate la 2 luni habar nu are pe ce lume este, dar de la 2-3 ani in sus se schimba situatia.

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank">Baby Gator


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Vai ce mult i s-a schimbat fizionomia lui Vladut, nu mai are obrajori de bebe, e baietel mare! Imi place ideea cu proiectorul!



www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank">Baby Gator


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Fetelor nu imi vine sa cred ce mult ati scris

In primul rand vreau sa va spun ca am fost cu Vlad la medic, in legatura cu tusea si m-am bucurat ca a zis ca e rezistent la boli, ca daca era altul dupa atata perioada de tusit putea sa fie mai rau. In schimb cabnd a vazut cum tusesc eu, m-a certat, si mi=a dat si mie tratament

Naty eu sunt perfect de acord cu Roxana si cred ca ar fi bine sa ii arati partile bune ale iepurasului si ale costumului. Incearca sa o faci sa aiba mai multa incredere in ea prin tot ceea ce face

Miere nu imi place ce ai zis de educatoare, si eu imi pup copilul pe puze cateodata si Mircea dar altcineva nu are voie nici macar din gresala.

Eseea ma bucur mult de vestile bune



PATRICIA, mama puiutului Vlad Mihai 05.02.2009 si samburel mic de 31 saptamani



"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliacris spune:

Ah, Ana, ce frumos e Vladut si ce mare s-a facut de cand nu ni l-ai mai aratat. I-au mai scazut si bombonierele, na, e flacau acum!

Poze...

...si iar poze

Iulia & Carla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui miereamara

Fara nici o legatura cu subiectul de mai sus: am citit cu stupefactie la un alt subiect cum parintii faceau dragoste in aceeasi camera in care dormea si copilul, cand acestea dormea!!! Mie chestia asta mi se pare absolut inacceptabila, la granita cu perversiunea:((.




www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank">Baby Gator


Listen to your children when they're young, and they'll listen to you when they're old.


Mie, nu chiar perversiune, un pic aiurea e. Depinde si de varsta copilului, insa.

Blogul meu - de la noi, pentru ei!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

Pantofiori de vanzare - noi, frumosi!

Daria-Nandini, haiosenii si dragalasenii






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliacris spune:

Da, nici mie nu mi se pare "big deal" ca noi, parintii, sa ne pupam copiii pe buze, dar nu sunt de acord sa o faca altcineva. Mi s-ar si parea aiurea daca ar veni Carla si ar vrea sa ma pupe pe gura si eu n-as lasa-o. Cel putin la varsta asta mie mi se pare OK.

Cu facutul dragostei in aceeasi camera cu copilul mi se pare si mie aiurea, dar n-am fost pusa in situatia asta asa ca nu comentez mai mult.

Essea, imi pare bine ca ati luat masuri, sunt sigura ca o sa mearga spre bine baietelul tau.Eu cred ca daca veti munci si voi mai mult cu el, veti vedea rezultate. Unii copii au nevoie de mai multa indrumare, dar trebuie sa priviti totul ca pe o joaca, nu sa va ganditi ca e ca si cum ati face lectii cu el de la o varsta asa frageda.

Bebelusi, ai grija de tine!

Cadia, si mie imi place mult Eliza, era una din optiunile noastre, insa nu-mi place cum il pronunta astia in engleza (Ilaiza), asa ca la noi a picat de pe lista.

Carmen, lasa ca o sa vezi ce drag iti va fi sa cumperi rochite, sunt asa frumoase pentru astea mici

Dark, multa sanatate lui Mister, sper sa scapati usor.

Roxana, ce bine s-au simtit copiii la malul marii, asa as da si eu o fuga...

Poze...

...si iar poze

Iulia & Carla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

Ana foarte frumos Vladut...dar nu mai are faculete...ai un mic barbnatel acum


Eu cred ca faza cu pupatul pe gura e ok,intre parinti si copii(chiar daca noi nu practicam),daca inceteaza la o anumita varsta.
Eu am vazut caz real,cand tatal isi pupa baiatul (de 10 ani+) pe gura,eu...tot copil fiind,mi s-a parut scarbos.

IN legatura cu partea,fiecare cu intimitatile lui ma abtin pt ca situatia fiecaruia e diferita.

Mamica de Ana si 5+

Mergi la inceput