Zmeurici de iulie-august 2009 (5)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Multumesc fetelor pt urari si ganduri la adresa Irinei.
Irina continua sa fie maraita. A fost dr. ieri sa o vada si e clar reactie la vaccin. S-a umplut si de pete rosiatice ce seamana cu rujeola. Nu mi-a dat nimic pt ele pt ca nu e boala e doar reactia vaccinului si ca vor trece de la sine. Cred ca ii apar si canini ca am vazut zona umflata. Saraca fata toate sunt pe capul ei. De maine din nou la bunici ca-mi incep evenimentele. Cu shoppingul slaba miscare. Mi-am luat un bolero la rochita de rezerva pt botez. Atata tot. Asa ca tot cu ce am ma voi prezenta cu toate ca m-as fi simtit mai bine in ceva nou.

de gemenute Laura Ioana si Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!
pooh mersi de .
ludaia e bostanul placintar, ala portocaliu. asa ii zice si pe la noi prin Alba, vad ca si la Timisoara e tot asa.
Cura? nu ma mai intreba ca disper. am renuntat din prima zi la ea...nu mai pot...am o foame in mine zilnic. beau ceai aintiadipos, pastile cu crom si otet de mere si degeaba....tot acolo sunt...65,5 catre 66. am pus aproape 2 kg la loc si mor nu alta.
super ca scapati de tratament, doamne ajuta!
Lucialu noi prin parcurile de pe orsova, bucovina si dacia(mai rar), prin botanic.
Imi pare rau ca iar a facut pitica febra, sper sa scapati totusi fara altceva.
termina cu ciocolata, sa nu te aud...ca si eu mor cand vad cate bag in mine.
Edi se joaca singurel, dar nu tot timpul. acum de ex. e in camera lor...cotrobaie, scoate tot, se joaca frumusel. sper sa nu vina curand sa se lipeasca de mine.
Nasol cu compu...au piticii astia un dar...sa vezi si Edi pe unde intra...si numai din taste...bine ca e vai si-amar de compu asta...nu stiu cum mai merge ca-l inchide din buton de 10 ori/zi.
Moniland draga de ea irina. lasa ca scapa ea de toate astea.
Imi pare rau ca nu ti-ai gasit nimic nou, oricum vei fi draguta.
ai luat ceva nasicului mic? cred ca te-am mai intrebat odata....
Uliiasi ludaia e bostanul placintar. nu cred ca ai pierdut nimic, poate l-ai si consumat deja.
Edi sta la spalat pe dinti, nu deschide destul guritza dar tot reusesc sa dau cu periuta peste toti dintisorii.
bine e atras de periuta electrica a lui Marco.....

deja a venit la mine.
mult am stat singurica.




Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Noah,ca m-ati lamurit cu ludaia....ce-mi place si mie,chiar sapt. trecuta am mancat coptBalota si Balazs la greuUliiasi,si la noi e mai greu cu spalatul pe dintisori.....adevarul e ca nici nu ma stresez prea tareMoni,bine ca e reactie la vaccin si nu un virusel nenorocit,,,,Sanatate multa fetei!Iar voua ditractie faina,have fun!Lucilau,iti dau PM imediatPooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Pooh, multam fain!
Moniland, pupacim Irinus sa-i treaca mai rpd!si distractie celor mari!
Giova, numai botanic garden recunoscusem
a mea bblina se distreaza cu lucruri pe care mi le da si apoi trebuie sa i le returnez:multumesc!poftim! a facut neste trebi serioase, fumega pampersulma duc s-o schimb. Cred ca azi ii fac o supa crema de rosii, ca nu mai stiu cu ce sa o ademenesc.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Giova, i-am luat un mulaj de manute si picioruse intr-o rama cu foto, un carusel pt carucior si inca o jucarie pt carucior si un calut pe care se urca si se poate roti pe el sau sa se miste in sus jos, sa sara. I-am mai luat un scaunel lipit de o masuta cu veioza si cu carte care canta, vb.... Deci numai jucarii. Sper sa-i placa. A si ma gandeam sa-i mai iau un blender ca am aflat ca al ei s-a stricat.

de gemenute Laura Ioana si Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Lucilau,baga repede reteta....poate te copiez,sunt in lipsa de inspiratiePooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Moniii,ce cadouri fainute ai cumparat!!!!!Pooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noce spune:

Hello, mamici! Intru si eu putin, am ajuns in Romania si ne plimbam muuult!
daca aveti vreo intalnire de zmeurici, mi-ar placea si mie foarte mult. vin cu pupaciosul

Ayda, uite ce a scris mqqm despre decalotare . Mie mi-a placut foarte mult! Noi nu l-am decalotat pe Filip si mi se pare ca evolueaza normal.

Lucialu, multumim. de cand am venit toata lumea imi spune ca-i mai blond ca mine. Si cand ma ganesc ce satenut era la nastere...

Si mie imi place mult dovleacul si am vazut ca aici e f ieftin, eu prefer sa-l tai in doua si sa-l coc in cuptor, asa in coaja si-l mancam cu lingurita.

Cu spalatul pe dinti, voi ati inceput cu pasta? Noi, inca nu. Imi cere el periuta cand ma vede ca ma spal pe dinti si o invarte si el prin gurita.

gata, ne pregatim sa iesim. iar ma cearta babutele ca nu-i pun caciulita daca ar sti ele ca venim de la 40 de grade ...

Happy-mami de Filip, 1 august 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Pooh:nimic deosebit. iei foi de placinta, le decongelezi, razi dovleacul, pui un pic de gris, zahar dupa gust, un plic de zahar vanilat,un pic de scortisoara, mie imi place cu maimulta dar sosului nu,amesteci bine, ungi fiecare foaie cu ulei si pui umplutura stoarsa de zeama, rulezi foaia si pui in tava cu hartie de copt, mai dai un pic de ulei pe foile rulate deasupra si basta. lasi la cuptor la foc potrivit pana se coloreaza placinta mai spre brun. Pofta buna! totul e okiometric si dupa gust
Si mie imi place la cuptor, o sa fac pt ca al meu nu a mancat niciodata, dar mai tre sa cumpar ca nu mai avem
Moniland super jucarii!
Noce, pai e nenedent care se da de la primul dintisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Moaaahhhhh,Lucilau,ce mi-ai facut......eu vroiam reteta de supa crema de rosii,la placinta doar visamAcuma tu esti de vina,daca sare pe mine vreun kgPooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)

Mergi la inceput