Rugaciune colectiva pt. a dobandi prunci buni (66)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lili_g spune:

Pai da, eu am scris gandindu-ma la vremea de la noi ca e frig pana pe la sfarsitul lui aprilie cel putin...si strazile sunt curatate de zapada de obicei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

Din pacate traim in romania...desi se stie k suntem in luna decembrie sa zic..deci te astepti sa ninga, ei nu sunt niciodata pregatiti, niciodata nu fac fata conditiilor meteo.
aaa si dc vezi masini de dezapezit...sunt doar pt sosele. si toata zapada o arunca p trotuare. iar pietonii merg p langa masini. k nu au p unde de aia ma gandesc k e cam dificil sa mai cari si un carucior dupa tine.



Ralu si buburuza va
Marriage Ticker
Eu-zice Domnul, te voi invata,si-ti voi arata calea pe care trebuie s-o urmezi ,te voi sfatui si voi avea privirea indreptata asupra ta
Cu ajutorul Bunului Dumnezeu, Fecioarei Maria si Sf. Nectarie sunt 32+ cu Natalia Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Doamne Ajuta!

poognici eu am nascut-o pe Ioana iarna, iar cand am iesit afara, nu am luat si carutul..in brate, stateam 10-15'.
Abia din Martie - Aprilie ieseam la plimbare cu carutul, fiind si ea m maricica.
Scoica e buna pt masina, iar landoul o poti pune in casa sa doarma.
Scoica e f buna, cel putin pe mine ma ajuta mult, la Justina.
E buna atat pt masina cat si at cand megem in vizite (de ex), ca sa pot sta linsitita, si sa nu o tin in brate, o tin in scoica..iar cand e m mare, pe post' de masuta.. O pun in scoica si ii dau sa manance.
Oricum iti tb sa o poti pune in masina (daca aveti).
Acum, tu hotarasti.

Merg sa ma culc, ca a venit mos Ene pe la gene.

Noapte buna!


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)

MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

va multumesc ptr sfaturi....sunt f utile..om vedea noi ce si cum

o mamica fericita de IOANA NECTARIA


http://lb1f.lilypie.com/a8SDp3.png

http://davf.daisypath.com/O2Kmp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Xor spune:

Este folositor landoul fie ca e iarna, fie vara....copilul sta comod in el, cu spatele drept, poate dormi, il poti inveli bine.....in brate, imbracate gros amandoua...e greu....in landou e mai in siguranta....Exista acele caruioare la care atunci cand mai creste bb se detaseaza partea de deasupra (ladoul) si il transformi in carut pt copilasii care stau binisor in fund....
Multa sanatate si "succes" in rolul de mamica!
(te urmaresc demult, pe la diverse topicuri....si astept cu nerabdare ca minunea sa sa infaptuiasca....viata ta a luat o turnura majora intr-un timp f scurt dupa ce, ani de-a radul parca ai batut pasul pe loc)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noce spune:

Fetele, bine v-am gasit! Am ajuns si noi in Romania, am fost marti la Sfantul Nectarie cu Filip, azi mergem la Sfantul Mina ca e sarbatoare. E asa frumooos!

Pogonici, mai aveti putin! Doamne ajuta sa ajunga micuta Nectaria sanatoasa in casuta voastra cat mai repede. Am vazut ca ceri sfat. Eu l-am scos pe Filip afara toata iarna trecuta, in fiecare zi cateva ore macar. E foarte sanatos pentru ei sa stea la aer curat, chiar si rece. Filip nu a racit niciodata e la frig, abia in Qatar la caldura a avut primii mucisori si prima febra. Noi am folosit carut normal pentru iesit afara, mie mi se parea mai comod, sa nu alunec cu bebe in brate, sa am unde pune bagajul, sa nu obosesc, plus ca dormea foarte bine in carut. Landou am folosit acasa in primele 4 luni pentru somnul lui. dormea cu noi in pat, dar in landou. Scoica mi se pare CEA MAI IMPORTANTA in masina, pentru siguranta. Acum, sa vina puiuta acasa ca o sa te descurci de minune. Incearca sa nu pleci urechea la toate babutele in parc care vin cu sfaturi de infofolire. Cu cat o infofolesti mai putin, cat atat mai putine siropele de raceala. Noi am reusit sa nu avem nevoie e asa ceva pana acum.

Happy-mami de Filip, 1 august 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeys spune:

Buna ziua, dragele mele,

Va citesc si eu din umbra, mi-e drag de voi ca aveti atata credinta si am si eu nevoie de rugaciunile voastre in seara asta, daca se poate.

Am ramas insarcinata prin FIV, joia trecuta am fost la prima eco la 6 sapt, nu i s-a auzit inimioara din pacate, m-a chemat din nou azi.
Sper ca e doar un pic mai mica sarcina, cu toate ca dr nu mi-a dat sanse multe.

Va rog sa va rugati pentru inimioara micutului meu.

DOAMNE AJUTA, tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

o, Doamne, honeys, prin ce treci tu acum...Doamne-ajuta sa vi cu o veste buna!

Fetelor, eu va admir pentru tarie si libertatea de exprimare. Uneori intru doar pentru a citi rugaciunea pentru a dobandi prunci sanatosi. Mi-e greu, dar o citesc, deoarece nu mi-am pierdut speranta intr-o minune. Apoi va citesc povestile si ma minunez.

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaomaria spune:

Bua ziua, fete dragi

Bun venit fetelor noi, sper sa gasiti aici linistea si pacea pe care le cautati si sa va ajute bunul Dumnezeu sa dobanditi pruncii mult doriti.

Nu am timp sa scriu prea multe, ca trebuie sa se trezeasca gazulita mea. Vroiam doar sa va povestesc o intamplare minunata legata de Sf. Mina, pe care-l praznuim astazi.

Acum vreo 2 ani imi cumparasem un stick pentru calculator si eram foarte entuziasmata de el, pentru ca imi era foarte util. La un moment dat nu l-am mai gasit. L-am cautat vreo saptamana, si la birou, si acasa. Am intrebat-o chiar si pe femeia de serviciu, daca nu l-a vazut si l-a confundat cu altceva, ca era un patratel mic, roz. In cele din urma mi-am amintit ca atunci cand pierzi ceva si nu vrei sa-l lasi asa, (sa fie de sanatatea ta sau de sufletul cuiva) se zice ca e bine sa citesti Acatistul Sf. Mina, ca el te ajuta sa recuperezi lucrul respectiv. M-am apucat cu multa speranta sa citesc acatistul si dupa vreo doua zile, cand umblam intr-o geanta, am observat ca un creion aluneca in captuseala.Uitandu-ma mai bine, am vazut ca mai erau si alte lucruri ascunse acolo, in captuseala, printre care si stick-ul mult cautat. Poate sa para ceva banal, dar pot sa va garantez ca as fi purtat geanta pana as fi rupt-o si as fi aruncat-o si tot nu observam nimic daca nu mijlocea Sfantul. Era atat de mica gaura din captuseala si atat de bine ascunsa, incat sunt convinsa ca nu as fi observat-o niciodata daca Sf Mina nu ma ajuta sa-mi gasesc lucrul pierdut.

Asa ca aveti nadejde in Dumnezeu si in sfintii sai.

Va pup pe toate si va doresc o zi minunata.

"Nu judecati, ca sa nu fiti judecati. Caci cu judecata cu care judecati, veti fi judecati, si cu masura cu care masurati, vi se va masura" (Matei 7, 1-2)


Maria-Parascheva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

fetelor cand citesc postarile voastre..mai ales ale celor care ma citesc din umbra si mai scriu din cand in cand ptr a ma incuraja sau ami da un sfat..IMI VINE SA PLANG...DE BUCURIE..si nu pot crede ca mis e mi intampla tocmai mie aceste minuni ............radiez de bucurie..toata lumea imi spune felicitari ptr ca plec de la servici..dar nimeni nu stie motivul..si totusi ma felicita...e un mare dar ..si am bucur...


eu sant la scarbici acuma...

nu ma pot exprima in cuvinte ce sentiment de bucurie si fericire e in sufletul meu...imi vine sa strig in gura mare ca voi in curand mamica si eu..de o un ingeras mic- fiind o mare minune de la DD ..

maine printesa mea IMPLINESTE 1 LUNAAAAAAAAAAAAA.

o mamica fericita de IOANA NECTARIA


http://lb1f.lilypie.com/a8SDp3.png

http://davf.daisypath.com/O2Kmp3.png

Mergi la inceput