Breaking News - 10

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Pai, poate pentru ca:





CORNELIA, mami de www.dropshots.com/agtuli#date/2010-09-19/14:00:33" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:



CORNELIA, mami de www.dropshots.com/agtuli#date/2010-09-19/14:00:33" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Citat:
citat din mesajul lui nelia

Pai, poate pentru ca:








Super Nelia, asa punere pe note a teoriei conspiratiei nu am mai pomenit!

Zilele astea se tot da pe radio aici o melodie noua a lui MJ, nu ii stiu inca numele, dar o ud des de tot. E asa ciudat....si asa imi intareste credinta mea ca e pitit bine pe undeva



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

nelia suna tare tare bine varianta aia de la Smooth Criminal - una din favoritele mele. imi place tare tare mult interpretarea!

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Hai sa va spun o faza haioasa: l-am convertit pe sotul meu, a inceput sa-mi cumpere sau sa-mi aduca tot ce a scos Michael... si e uita cu mine la ele. El nu a vrut sa ma asculte cu teoriile mele conspirative, zicea ca n-am ce face. Pina intr-o zi, cind i-a venit la servici o colega, superdesteapta si finuta, supereducata (care a stat o saptamina, a vazut cum merg lucrurile, i-a spus sefului tot ce era de spus, de rau bineinteles... si a plecat)...

Ei, si aceasta colega, intr-o discutie intimplatoare in care s-a adus vorba de MJ si despre moartea lui, o trinteste de sus: daca e mort! Dar eu nu cred ca e mort, dimpotriva, cred ca e mai viu ca oricind! Sotul meu, care pina atunci nu m-a ascultat nici o secunda, a venit acasa si m-a pus sa-i povestesc tot ce stiu... si acum crede si el la fel... ca noi. A ramas ca ne intilnim la o cafea, ca sa-mi faca cunostinta cu tipa respectiva, sa vorbim asa, ca intre conspirative.

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/agtuli#date/2010-09-19/14:00:33" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)

Mergi la inceput
Mergi la inceput
Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Ei, si Janet... era musai sa se plinga ca Michael ridea de fundul ei (nu in asta, in altul am citit). Altfel, ce a fost in familia aia, numai ei stiu, sper sa nu aiba parte de acelasi tratament si copiii lui Michael.

Observati ca toti sint televizati, toti umbla prin lume, toti dau interviuri, toti isi scriu memoriile, cu alte cuvinte, toti fac bani de pe urma rudei celebre... tragind si copiii lui in cercul vicios, nici acum nu pot sa uit inteviul cu Oprah... Ma intreb ce ar fi facut toti daca Michael nu murea...

Ca sa nu mai spun de doctor, ce sa spun... nu o mai fi alt medic in afara de el. Nu si-a salvat un pacient pentru ca habar nu avea sa dea primul ajutor in caz de atac de inima si era oricum prea ocupat sa dea telefoane... insa se intoarce la munca si pacientii ii sint loiali...

Oare ei - echipa Murray si televiziunile care transmit asemenea stiri - nu-si dau seama cit de penibili sint!?! Sint atitia mii de medici care salveaza vieti, care fac atita bine si despre care nu stie nimeni nimic, in schimb stirile sint pline de acest medic, care si-a incalcat juramintul, luind caruta de bani ca sa drogheze un artist... si, in final, sa-l omoare din cauza aceasta. Stim totul despre el, unde merge, cu cine vorbeste, cind alearga, ce maninca, cite amante are, citi copii si cum, vai saracu', nu i se ia licenta ca-i mor copilasii de foame, de care oricum nu prea are grija... in ciuda salariului lasat cu un scop nobil am putea spune. Imi vine sa ... A gresit, s-a bagat in c...t pina la git, i-ai dom'le licenta pina se lamureste ce si cum si daca il scot nevinovat, i-o dai inapoi... si mai terminati odata cu circul asta.

Si acum televizeaza si procesul, oare de ce nu ma mir, pai sa mai cistige si altii de pe urma unei morti, nu?

Uite, din cauza circului asta prefer sa cred, naiviceste asa, mai mult in varianta cu Murray prietenul si baiatul bun, care l-a ajutat pe artistul si omul de scena Michael 'sa moara', asa macar a salvat un om: omul Michael!

Dar eu venisem sa va pun altceva, nu e acelasi lucru fara Michael, dar tot mi-a facut placere sa-i vad :



Si astia umbla prin lume, in echipa... De aceea oare au contracte pe doi ani sau chiar pe viata, cum am citit!?! So, meet the Family!

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/agtuli#date/2010-09-19/14:00:33" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)

Mergi la inceput