Ce temperament are bebelusul/bebelusa ta?

Ce temperament are bebelusul/bebelusa ta? | Autor: desprecopii

Link direct la acest mesaj

dragi mamici, haideti sa vedem ce fel de temperamente se afla in randul Generatiei DC.
Cititi acest articol: www.desprecopii.com/info.asp?id=2412" target="_blank">Cele 5 tipuri de temperamente ale bebelusilor si alegeti ce fel de temperament are comoara din dotare. :)



**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Intrebare sondaj:

Ce temperament are bebelusul/bebelusa ta?


Alege respuns:

Somnorila
Morocanila
Fericila
Prudentila
Stranutila

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andata spune:

A mea e in proportie de 80% fericila. Dar mai are ceva "reziduuri" de morocanila si stranutila... Om vedea ce o fi cand va creste.

Mami de un fecior, o fecioara si o scumpa racusoara

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=4" target="_blank">Participam si noi la concurs - un vot va rugam - ant-1 si ant-2
Bijuterii unicat
blog de mama
Si ingerii au nevoie de ajutor
Blogul lui Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Fata mea e in proportie 90% fericila si 10% morocanila..dar cine stie poate cele 10% se pierd cu timpul... vom vedea


Mami de printesuca mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 20+
Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Stefaniei
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anne45 spune:

Micutul meu este 100% moracanila -sper ca in timp isi v-a schimba cat de cat temperamentul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufoshika spune:

Salut mamici!fetita mea are 1 anishor si 8 luni si de felul ei este foarte fericita si jucausha dar are crize de nervide ma sperie tipa de la nimicuri vreu si eu sa ma sfatuiti este problema virstei sau e ceva nu prea nosmal?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna26985 spune:

fetita mea e 90 la suta fericila si 10 la suta somnorila... adica e vesela tot timpul, doarme de 2-3 ori pe zi si toata noaptea... moroconila e doar cand e obosita
sa aveti bebici cuminti si sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

bebe-ul meu este pana in prezent 70% fericit%, 20% somnoros iar restul nervos k nu suntem, 100% in centrul atentiei!!!

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011

bebe strumph



Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alghaziloredana spune:

Foarte tare! Dar serios vorbind, chiar exista o metoda de evaluare a comportamentului neonatal (se mai numeste si Brazelton, dupa autorul ei).Se poate face in primele doua luni incepand cu a 3-a ora de viata si ne arata ce fel de persoana este bebelusul! :)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mickylaur spune:

clar! 100% Somnorila
....se grabeste mereu sa mai traga un pui de somn...el e! El se reface in avans pentru petrecerile din timpul studentiei viitoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

Citat:
citat din mesajul lui mickylaur

clar! 100% Somnorila
....se grabeste mereu sa mai traga un pui de somn...el e! El se reface in avans pentru petrecerile din timpul studentiei viitoare

micky de Matei Stefan (03.05.2011)




interesant punct de a vedea lucrurile!! f tare!!!

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011

bebe strumph



Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dinueliza spune:

baietelul meu are 3 luni si e mai tot timpul fericila.morocanila e f rar.cand i se face fomita si somnic.e un ingeras.

Mergi la inceput