Alaturi de Siluan! Puiuti de Randunici 2008! (460)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Asadar sambata am primit invitatia la masa de pranz acasa la Cory, unde am petrecut o dupa-amiaza extraordinar de placuta, rasfatati de gazde cu o adevarata masa moldoveneasca. Faptul ca noi parca ne stiam de cand lumea nu mai e o surpriza, e ceea ce au simtit mereu toate randunicile la diverse intalniri, in diverse locuri. Dragut a fost ca si sotii nostri parca se stiau de cand lumea, de a plecat Petrica regretand cu adevarat ca e asa departe Iasiul, ca el ar tot sta la taclale cu sotul lui Cory Cat despre Marele Moldovean Alexandru, e o dragalasenie de baietas, incredibil de cuminte si care, desi maica-sa zice ca e de regula mai salbatic, s-a inteles si jucat f frumos cu mine, mi-a aratat toate cartile si jucariile lui si m-a si pupat. Iar Larisa e o domnisoara in toata regula, finuta si desteapta.
Cory va transmite tuturor toate cele bune; de citit ne mai citeste uneori, e in mare la curent cu tot ce se intampla dar are un serviciu la care deseori sta cate 12 ore, iar acolo ii e imposibil sa intre pe forum, asa ca nu poate scrie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Ce frumos Naty ca v-ati intalnit!

-------------------------------------
Hai la drum si-om vedea noi ce si cum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Naty, super! Ce frumos ca v-ati intalnit! doar 2 poze.....

Noi azi am fost la picnic , a fost suuuper frumos!
http://www.facebook.com/album.php?aid=35366&id=100000694887697&l=73a118bd90
Pozici aici.

Vali, chiar ma uitam azi in Cora la jucarii, au bagat deja vreo 4 randuri din alea cu rafturi. Nu stiu ce-o sa-i iau lui Stef, probabil ceva cu care sa se joace amandoi. Lui Vlad vreau sa-i iau de mos Nicolae un microscop si de Craciun ii luam Wi sau cum ii zice...asta mai mult si pentru noi Lui Stef inca nu ne-am hotarat. Am vazut o trusa de doctor, noi am mai avut una cand era Vlad mic dar a mai pierdut din instrumente...si nu mai stiu...probabil carti si puzzle, ca e topit.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Da, Bubu, doar 2 poze pt ca am realizat amandoua exact inainte sa plecam ca am uitat sa ne pozam. In rest, alte poze la Iasi nu am mai facut decat cu portile URIASE de mancare pe care le-am avut la un restaurant ABSOLUT BESTIAL-pt oricine ajunge in Iasi il recomand cu maxima caldura, Oscar se numeste, mananci de mori si la niste preturi de nu vezi in Bucuresti asa ceva.
Moooama, ce fain si picnicul vostru, frumoase zile de toamna, numai bune pt asa iesiri...
Vali, n-as sti sa-ti raspund. Eu cu cadourile, in general, ori stiu ff clar ce-i trebuie/ce vrea cineva ori ma duc in magazine la inspiratie. Asa si cu Iulia. Ea -cel putin pe moment- se bucura enorm de orice cadou: desface, incearca, probeaza...Eu am alta dilema: sa-i aduc un Mos Craciun deghizat sau e inca prea devreme? Adica...ea stie clar de Mos Craciun, ca vine iarna, ca aduce cadouri la copii cuminti, etc; dar oare e suficient de mare ca sa se bucure si sa aiba o surpriza?...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Naty, poate scrii si tu pe bucataras despre restaurantul din Iasi si ne arati si noua pozele asta cand ai tu timp

Poti incerca cu Mosul, asta daca nu se sperie de el...la noi a fost prima data cand avea Vlad 3 ani. Anul trecut Stef a stat la distanta
anul asta sa vedem daca mai deghizam pe cineva...

Sunt in concediu!! ce bine e! saptamana asta trebuie sa fac cumparaturi pt. motzul finutului, mai am sa-i iau cateva hainute...si ma odihnesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Da, Bubu, o sa-mi fac timp si o sa scriu cu placere!
Sa vedeti ce copil am...Sub influenta stirilor despre inmormantarea lui Paunescu, ma uitam la clipul asta care si pietrelor ar stoarce lacrimi:


si am inceput sa plang in hohote. Iulia m-a vazut si a dat fuga intr-un suflet la bucatarie venind imediat cu un servetel, mi-a sters obrajii de lacrimi zicand: "nu pange, mami, nu pange!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Tuchi ai un off-line f lung de la mine.

Naty ai uitat sa mentionezi cat mac si cat cascaval. Cat se pune?

Fetelor am vazut-o pe Olga. E bine, e vesela si firesc ca deabia asteapta sa mearga acasa. Bb Alex insa este ceva ... ptiu, ptiu sa nu-l deochi ... dar eu asa bebe cuminte n-am mai vazut. Si da, e miniRadu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Citat:
citat din mesajul lui gudinde
Naty ai uitat sa mentionezi cat mac si cat cascaval. Cat se pune?

Ei, mac la marea nimereala, la improvizatie, din oki. Cascaval asemenea. La masina de paine respect numai ce tine strict de reteta ca sa iasa bine, ce e de adaugat ca imbunatatire pun NUMAI la ochi (dealtfel asa fac cu orice mancare)

Citat:

Fetelor am vazut-o pe Olga. E bine, e vesela si firesc ca deabia asteapta sa mearga acasa. Bb Alex insa este ceva ... ptiu, ptiu sa nu-l deochi ... dar eu asa bebe cuminte n-am mai vazut. Si da, e miniRadu.

Ai vazut? Sa-l pape nasa pe el de finut scump! I-am luat din Iasi primul cadouas, ca de iesit din spital, maine i le duc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Mai aveam o intrebare (mai ales pt mamicile care au masina): mai aveti (si mai folositi) carucior? Iulia acum, cu bona, merge chiar si in Gradina Botanica pe jos desi e o bucata de mers la dus si, mai ales, la intors cand trebuie sa suie dealul. O face fara probleme.
In conditiile astea ma gandesc sa dau caruciorul, mai ales ca oricum, gabaritul e depasit. A fost un carucior ieftin (dar, ma rog, firma Brevi care la mine nu s-a dezmintit cu nimic) si si-a facut treaba minunat....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Naty eu cu ochiu stau prost, mai ales ca va trebui sa reduc toate cantitatile sa incape in masina mea + faptul ca eu nu am acel program de paine cu lapte. Deci pui o lingura de mac, un pumn de cascaval? Cam cat? Si sa-mi zici cand ai timp de un scurt off-line.

Mergi la inceput