Mamici si gravi de gemeni- felicitari sugubina(52)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

Citat:
citat din mesajul lui elenacatalin

Sugubina sa iti traisca fetele si sa te bucuri de ele :)!

Andreiuta tu cum esti?

Eu de vreo 2 zile ma simt foarte bine :) si dorm foarte bine:), cred k ma lasa piticii sa capat forte :D.

elena +34


odihneste-te cat poti, scumpa acum! ca dupa aia chiar ai nevoie de rezerve!

pozicile noastre daca va plac, ari-1 si ari-2 puteti www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=4" target="_blank">vota
multumim!

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de gemenasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreiutasg spune:

ELENA, sunt cat de cat ok. Fetele nu prea ma lasa sa dorm noaptea, ma lovesc uneori atat de puternic incat ma trezesc din somn, ziua mai reusesc sa dorm cateva ore. Durerilele pe care le am sunt in 80% provocate de ele cand ma lovesc jos, uneori cand merg am senzatia unui pui de arici in pasa...mea de-mi vine sa urlu. Pe langa astea de cateva zile am si sindromul pruritului de sarcina, care ma apuca seara...si de abia reusesc sa adorm.
Sincer, am momente cand vreau sa treaca timpul mai repede si sa desart "sacul" ca nu mai pot

+35

MOTTO: Nu pot schimba directia vantului dar pot schimba pozitia velelor astfel incat sa ajung intotdeauna la destinatie[/i]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenacatalin spune:

Andreiuta te inteleg perfect, dar mai avem putin...

la medic cand mai mergi? eu merg luni si cateodata chiar imi doresc sa imi spuna ca ma opereaza...

bafta in continuare :)

elena+34

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Mi-e dor de burtica mea

Cand va citesc cum povestiti de burtica ma apuca melancolia

http://community.webshots.com/user/Dragaica

Mamica fericita de leuti minunati Tudor Sébastian si Félix Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

buna fetelor. eu sunt cu renovarea a 2 camere la soacramea, plus o bucatarie.momentan stam intr-o garsoniera dar din martie, data probabila a nasterii o sa ne mutam la curte.ieri am fost la nasi, si culmea, am avut o discutie contradictorie cu nasul, in ceea ce priveste amenajarea camerelor.a ramas masca ca eu vreau sa culc copii intr-o camera separata, dar lipita de a noastra. cica, e indmisibila ideea, de-abea dupa 6 ani, auzi la el..ne-am mai contrazis pe tema - culcarii copiilor in acelasi pat.eu m-am gandit ca dupa 4- 6 luni, sa le iau patuturi separate. el cica, nu si nu.. ca dc tot nu avem spatiu..eu nu vad de ce , nu? azi in metrou am mai gasit un argument ptr ideea mea,cand se imbolnavesc de ce sa stea in acelasi pat? unul tuseste, se agita, nu doarme, celalalt de ce s-o ia razna si el, si noi pe langa ei? voi ce parere aveti? camere separate / paturi separate, sau nu?cum v-a fost mai usor?
mie inca nu-mi vine sa cred ca sunt gravida, ca am ajuns pana aici , dar cred ca treb sa ma gandesc si la lucrurile astea, nu? cumva treb sa amenajez camerele alea..


20 SA+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

viss 20s felicitari
eu am luat un singr patut, ca sa vad cum se acomodeaza
apoi cand mai cresc mai cumpar unul
legat de culcat am amplasat patutul la noi in dormitor, ca e spatiu destul
apartamentul nu permite sa i culc in alta camera ca e departe
daca camera e lipta de a voastra nu vad de ce sa nu i culci acolo

nasul sa si vada de casa si de copii lui, ca tu ii faci, tu ii cresti cum stii tu si sotul tau cel mai bine
nu vrea sa ti spuna si cum, cand si in ce fel sa i alaptezi????

pupici

+29 cu motaneii Razvan si Robert si mami de Vlad (12.12.1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

da, da Dragaica si mie imi e dor de burtoiul meu... mai ales cand am de stat la o coada mare ce bine era cu burtica!

viss, sa-ti spun din experienta... primele 2 luni baietii au dormit in acelasi patut amandoi si cu mine in camera... dupa aia i-am mutat in patuturi separate ca nu se mai putea, s-au lungit si se deranjau unul pe celalalt... apoi de la 5 luni i-am lasat singuri in camera si a fost extraordinar! mi-am luat un baby monitor si m-am mutat de la ei din camera, ei bine de atunci somnul meu s-a imbunatatit pentru ca dorm relaxata fara grija ca ii deranjez, iar ei au inceput sa doarma foarte bine... totusi o singura camera si 3 sau 4 persoane o noapte intreaga sa respire acolo, chiar daca 2 sunt bebelusi, este incomod, oricat de mare ar fi camera.

Asa ca eu sunt pro-camere separate si patuturi separate!

andreiuta, elena, hai ca nu mai e mult! noi suntem aici sa va sustinem!

Manumanu, saru-mana de raspuns! M-am mai linistit. De fapt am avut doar cateva momente de neliniste vis-a-vis de greutatea lui Dragos, pentru ca eu sunt destul de relaxata in privinta asta in general. Sa dea Domnul asta sa ne fie singurul "stress"!

pupicei tuturor

pozicile noastre daca va plac, ari-1 si ari-2 puteti www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=4" target="_blank">vota
multumim!

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de gemenasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Va ofer eu un burtoi cu mare drag!! Poate ati uitat ce inseamna sa te imbrace cineva...sa te incalte...sa scapi ceva jos si sa nu poti ridica.
Eu am luat paturi separate in camera separata lipita de a noastra. In primele luni voi dormi eu cu ei acolo ca sa nu fac naveta apoi vor dormi singuri...cu monitor la capul meu. Ma gandeam sa-i las in primele nopti impreuna...sa nu se sperie ca sunt singuri daca s-au obisnuit unul cu altul dar mai vad.

fericita!! 35+ si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

yarina e chin cu imbracatul
cu legatul la sireturi nici nu mai vb
mi a luat 3 ore sa mi fac o baie
scap ceva pe jos....acolo ramane, strig si eu
nu mai vb de intors de pe o parte pe alta
ma apuca rasul la cat sunt de caraghiosa

+29 cu motaneii Razvan si Robert si mami de Vlad (12.12.1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Daa...eu deja dorm singura de vreo 2 saptamani. Daca stateam cu sotul de cate ori ma intorceam de pe o parte pe alta trebuia s-o fac pe loc...ca sa nu ma urc peste el. Asa acum imi pun perna la mijloc si prin rostogolire ma intorc. Si incep sa pocneasca oase...se lasa cu vaitari...gafaituri...si toate cele. Sireturi nu mai am de mult...toti papucii sunt cat mai mari si mai scurti...doar sa sar in ei. Off...greu...dar mai avem un pic.

fericita!! 35+ si

Mergi la inceput