Floricele de Liliac mai - iunie 2010 (34)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanarus spune:

salutare din nou!
Azi am fost prizoniera e-bayului,in cautarea unui scaunel de masa, inca n-am gasit , dar mai sap, in schimb am gasit costumase dragute si mai ieftine ca la noi si livreaza si in romania!
http://baby.shop.ebay.co.uk/Baby-/2984/i.html?_trkparms=65%253A12%257C66%253A2%257C39%253A1%257C72%253A3133&rt=nc&_nkw=christmas&_trksid=p3286.c0.m14.l1513&_pgn=4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

salutare

nici noi n-avem mare lucru de zis, la multe lunite sarbatoritilor de azi .

Mary, nu stiu ce sfat sa-ti dau in legatura cu somnul, decat poate sa creezi o rutina zilnica de care sa te tii, sa-l duci in camera lui si sa-l lasi cu lumina stinsa (in mod normal, n-ar trebui sa fi capatat frica de intuneric, deci nu-i lasa lumina de veghe.).
nu stiu cum il adormi tu, eu dupa baita il pun la san in pat, apoi ma ridic si imi continui activitatea. daca se trezeste si plange, ma mai duc o data si repet figura. si daca iar se trezeste, reiau. dar nu-l mai iau din pat. intr-un final adoarme bine, macar cateva ore legate.
sper sa mearga si la voi. oricum, ora 1 noaptea e foarte tarziu.

ma duc ca de bine ce m-am asezat la calculator s-a trezit piciul si plange.

we placut


Traiesc in Orasul Alandala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Onana spune:

Salutare tuturor!

A fost o zi superba azi, am petrecut-o toata cu tati si Matei, pe Tudor l-am lasat la bunici ca sa poata profita Matei 100% de noi. Am avut dimineata "lectie" la Learn2be, unde a jucat Matei multe jocuri ff interesante, care-l ajuta sa se dezvolte, apoi am fost la Ferma animalelor, la restaurant (am sarit peste somnul de dupa-masa, azi) si apoi in Herastrau. Zi plina, ff frumoasa, el fericit, vesel, entuziast. Singurul regret: ca nu a fost si Tudor cu noi..

Votat si eu Energia Arturicilor haihui

Si nu stiu ce sa mai spun, va doresc o seara frumoasa!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maribell spune:

LENA IUBITA.....IMI PARE RAU CA AM FOST CAM ACIDA CU TINE, DAR CHIAR MA IRITA PEDOFILI SI TOT CE TINE DE SUBIECTUL ASTA.....M-AM CAM APRINS CEI DREPT......SPER SA NU MAI FI SUPARATA
DOAR STI CA EU TIN LA VOI.... DULCI PT BIANCA , SA SE FACA BINE !!!!!

MARIA SUPER FERICITA cu ANDREEA ANTONIA 06.06.2010

GALERIA ZAMBETELOR

un vot si pentru noi ml-1 si ml-2www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=clipe de vara 2010&page=21" target="_blank">VOT
PUPICI TUTUROR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lenabum spune:

nicio problema

fericita mamica cu mica, BIANCA MARIA
09.06.2010
http://family.webshots.com/album/578091226pChrLJ?vhost=family

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Hello tuturor

Noi suntem obositi dupa hockey; mai mult noi cei mari caci cei mici sunt super fresh chiar dupa o ora si ceva de patinat non stop.

Multumim pentru voturi; am gasit, asa cum va spuneam niste poze superbe acolo in album si va invit sa alegeti cu sufletul ce va place; asa am facut si eu.

Sunt f f suparata. Am vorbit cu mama si in plina Piata Victoriei i-a smuls cinev de la gat lantisorul. Dupa ce, acum o luna, au intrat hotii peste ea in casa noaptea, cand dormea. Dimineata au descoperit ca au ramas fara lucruri.
Cand veti vedea filmul The Book of Eli veti intelege ce zic acum. Simt ca si cum Romania s-a transpus brusc in scenariile din acest film.
Sunt trista, revoltata, neputincioasa...




Ioana & Arturicii'S

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maribell spune:

vai ARTU ce rau imi pare.....sper ca mama ta e bine
cred ca e asa speriata , saracuta.
nu am vazut filmul....dar pot spune ca romania e pe cale sa devina tara tuturor posibilitatilor pt hoti, fraude si tot cei mai urat pe lume......cred totusi ca saracia si lipsa educatiei isi spune cuvantul....
vai de noi....
am votat si eu arturicii, imi place cu ai comentat fiecare poza.....se vede talentul....

MARIA SUPER FERICITA cu ANDREEA ANTONIA 06.06.2010

GALERIA ZAMBETELOR

un vot si pentru noi ml-1 si ml-2www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=clipe de vara 2010&page=21" target="_blank">VOT
PUPICI TUTUROR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lenabum spune:

vai artu ce sperietura cred ca a tras
sper ca nu are probleme cu inima ca mama ar fi murit pe loc
d-ne fereste

fericita mamica cu mica, BIANCA MARIA
09.06.2010
http://family.webshots.com/album/578091226pChrLJ?vhost=family

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Seara buna si de la noi

Am avut o saptamana cumplita si solicitanta de poposit prin spitalele frumoasei Romanii cate 4-6 ore pe zi.
Mi-e sila de asemenea doctori care te tin cu sugar in brate o juma de zi si te mai cheama inca in vreo 2 zile ca sa fie plin de pacienti la usa lor .
V-am citit asa cam la 2 zile dar nu am avut putere nici sa scriu.
Mai avem un hop saptamana viitoare miercuri (de care mi-e cel mai frica) cand mergem la cel mai bun cardiolog pediatru din Cluj, deoarece pe doctorita care ne-a purtat saptamana trecuta o depaseste cazul nostru si nu ne-a putut lamuri deloc in ceea ce priveste problema lui Alexandru.
Si mi-e si mai sila cand ma gandesc ca la doctorita asta la care urmeaza sa mergem am incercat sa ma programez la privat si avea loc peste 3 luni jumate (timp in care cu o asemenea afectiune poti sa crapi de 100 de ori ) asa ca prin interventia fiicei bonei noastre care e reprezentant medical o sa ajungem la aceasta doctorita superocupata miercuri, dar tot in spital de stat.

In alta ordine de idei meniul nostru pe azi a fost :
1. LP
2. piure de legume (dovlecel, morcov, patrunjel, conopida, cartof, gulie) cu piept de gaina la abur
3. mar ras + banana + branza de vaci + biscuite
4. cereale orez cu 3 fructe
5. LP

Sa aveti o noapte linistita si usor


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

Neatza

Artu imi pare tare rau de ce i s-a intamplat mamei tale. Ufffff, si hotii si acum asta!!! Sper sa treaca repede peste incidentele astea si sper sa vina in curand vremuri bune pentru ca stiu ca a fost o perioada nu tocmai usoara.

bubu tinem pumnii stransi pentru controlul de miercuri si te asteptam cu vesti bune. Sper din tot sufletul sa fie totul in regula cu inimioara lui Alexandru.



Mergi la inceput