Endometrioza ne-a unit in lupta pentru bebe! (63)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xdidi spune:

salutare fetelor,
m-am linistit mi-a venit azi, se pare ca a fost doar o intaziere nesimtita , gata incep pastilele si de data asta nu le mai intrerup....da stiu ce rau pot face intreruperile, dar nu luasem multe doar 2.....
a venit perfect normal, cu durerile aferente, dar suportabile....
filipa nu renunta la un control in bucuresti, sunt destui dr buni aici, si mai ales pe chirurgie, poate pe tratamente si urmarit mai departe nu au toti timp, dar de operat sunt destui......
misspii plec pe 10 in concediu, ai grija de ciucurei sa fie in siguranta
va puuup pe toate

didi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:


Buna seara scumpelor!

Filipa imi place cum te simt acum! Mai hotarata, mai increzatoare...asta e inceputul in reteta succesului.
Foarte bine! Eu sunt convinsa ca sub indrumarea unui medic bun si cu multa perseverenta ai sa-ti indeplinesti visul.

Aditzaa weekendul asta se anunta a fi foarte foarte frumos. Profita de soare si de temperaturile confortabile si plimba-te mai mult. Am inteles ca dupa perioada asta frumoasa....va ninge!


Misspii poooop! Cum te mai simti? Ce fac puii tai?
Iti tin pumnii pentru sambata si te asteptam cu vesti despre minuni.


Didishor, scumpa mea...a venit? A venit! Mama lui de neserios...ce tot joaca "v-ati ascunselea" cu noi.
Sa te tii de pastilute de data asta ca sa treaca repede cele cateva luni de pauza.
Poooop tare!

La mine nicio schimbare. Secretia inca cu tenta roze:P...si am vagi dureri de ovare, in reprize scurte asa...cand intr-o parte, cand in alta.
Weekendul asta mai si lucrez asa ca....va fi un sfarsit de saptamana...agitat!

Aaaaaa...sa nu uit! Voiam sa va recomand filmul, "Eat, Pray, Love" cu Julia Roberts. Este ecranizarea cartii omonime a lui Elizabeth Gilbert.
Eu am citit si cartea si azi am vazut si filmul.
Foarte fain! Povestea este autobiografica si se axeaza pe ce trebuie sa faca o femeie ca sa-si gaseasca echilibrul in viata, sa se regaseasca pe sine.
Mie mi-a placut tare mult.

Va pupic! Poate intru mai tarziu!

Babyboom...vino la mami...acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misspii spune:

Elly - sunt OK,nu sunt modificari ,obosesc un pic dar cam atat.
Ma tot gandesc ca pana in primavara trebuie sa ma mut si ma cam obsedeaza ideea cum ,unde ???????
Va pupacesc pe toate!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xdidi spune:

neata feteleor,
cafea cineva?
eu acum ma duc sa fac ....deci este pt toata lumea
Ellyshor da sa traiti!!!! sunt extrem de convinsa ca tre sa iau astea 3 luni de pilule , tre sa ma reglez ca cm-ul meu este varza, si cu dereglarile astea nu stiu cum fac eu bebe. Eu inca sper , n-am mai fost la eco de vreo 4 luni si nici n-am de gand sa merg pana in ian, daca decurge totul normal si nu mai apar ce stiu eu ce balauri....
misspii e normal sa obosesti , iti dai seama cate arderi se petrec in burtica ta si mai sunt si 2...dormi , odihneste-te si bafta la eco
aaaa Ellyshorule era sa te uit cu testarea ...ce faci azi e vineri? faci beta?
aditza profita de vreme asta frumoasa si de timpul pe care inca il mai ai.
va puuup pe toate

didi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:

Hey baby!


Didishor..am facut ieri test de dimineata si a iesit negativ. Maine sau poimaine ar trebui sa vina cm-ul. Am zis ca daca nu vine pana duminica, luni mai fac un test de urina.

Pooop dulce si bafta cu pastilutele! Sa nu uiti sa iei vreuna!

Scumpele mele sa aveti un weekend minunat si sa va bucurati de vremea frumoasa!
Eu lucrez si maine, si poimaine asa ca mai usor cu plimbareala pt mine.



Babyboom...vino la mami...acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditzaC spune:

neata si de la noi

fetelor ca tot mi/ati zis de vreme .... incerc sa profit dar cand te gandesti ca iesi de una singura ..unde sa merg ce sa fac , e nasol asa ....am visat ca a nins si ce zapada si ce viscol era si mi/am zis : elishor avea dreptate vine ninsoarea ...f tare.

pupicei tuturor


D-zeu, Fecioara Maria , Sf Nectarie si Sf Spiridon m-au binecuvantat cu
aditza30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xdidi spune:

adita ia o carte si mergi in parc, o carte e cea mai buna prietena cand n-ai cu cine sa iesi, e o terasa biblioteca in cismigiu, imi place toamna acolo sa beau o cioco calda si sa citesc....
ellyshorule lasa pipilicile , ca vezi si tu ca sunt persoane la care nu ies pozi, am o colega la 6 sapta a facut vreu 5 teste si nu i-au iesit pozi, doar beta i-a iesit si e gravi bine mersi

didi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditzaC spune:

didisor aici nu m.ai nimerit , ma plictisesc repede de citit , nu face parte din pasiunile mele cititul , nu seman cu tatal meu care si acum citeste o carte doua pe saptamana ....iar cismigiul ..e departe de mine , sarna pt idee...m/am apucat sa fac curatenie si ordine , am bagat si la spalat ...chestii de/astea acum am luat o pauza ca am obosit


D-zeu, Fecioara Maria , Sf Nectarie si Sf Spiridon m-au binecuvantat cu
aditza30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xdidi spune:

ei adita nici eu nu prea le am , dar in ultimul timp am citit carti care m-au prins....cel putin in concediu am terminat un a de 400 si ceva de pagini...pacat ca ai cismigiul departe...ei las ca vine weekendul si te scoate sotul
ai grija de burtica cu mihaitza frumusel si mititel
Weekend placut la toata lumea

didi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

buna fetelor! vreau sa vina odata ora 5 si sa plec acasaaaa k am avut o zi azi de tot k... a fost k la balamuc chiar vbeam cu o colega k daca imi ajuta Dumnezeu sa raman gravi trebuie sa-mi dau demisia k aici nu ai cum sa nu te stresezi
filipa - ma bucur tare mult ca esti mai oprimista si ti-ai recapatat increderea ai sa vezi ca o sa fie bine
aditza - usurel cu trebaluitul sa nu te obosesti

am auzit si eu ca o sa fie frumos in w/e asa ca o sa profit sa stau cat mai mult la aer (si asa merg la socrella la moreni maine asa ca am aer curat ) duminik poate fac o praji ceva sau un tort k luni e ziua mea

parca s-au mai linistit un pik cosurile mele de pe fatza m-am dat cu crema cu extract de melc de la herbagen - este f buna (cu ea ma dau si la cicatricile de la operatie).

ah, sa nu uit - vroiam sa va intreb pe voi cele care faceti si tratam naturist - pe dr vostrii i-ati intrebat daca e ok? ma gandeam sa incerc si eu ceva naturist, dar parca nu m-as avanta asa fara sfatul dr meu...in ceea ce priveste regumil alimentar - eu mi-am intrebat ambii dr si mi-au zis k nu vad neaparat un efect terapeutic al acestuia, este doar util pentru mentinerea greutatii...nu stiu ce sa zic oricum mi se pare teribil sa renunt la lactate la mine nu trece nici o zi fara lapte sau iaurt, nu pot sa traiesc fara ele!

misspii - bafta maine la eco!!! te asteptam cu vesti

va pupicesc pe toate si va doresc un week end excelent!

Roxy

Mergi la inceput