Mamici si gravidute de Satu Mare (3)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mymy85 spune:

salut claudia sm sant nou venita pe acest forum si am si eu niste intrebari daca esti amabila sa imi raspunzi ,sant si eu insarcinata in 38 de sapt.si urmeaza sa nasc cu doamna dr.Varodi , am inteles de pe mesajele de pe forum ca si tu cu ea ai nascut daca poti sa imi spui cum a fost cuea la nastere si daca sti ceva despre saloanele alea separate . mersi mult .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurad123 spune:

Salut tuturor! ma bucur sa va gasesc aici, la discutii. sunt si eu din SM, asa ca sper sa ma primti si pe mine...

cu AdrianaSM si Marsy ne cunoasetem (chiar destul de bine)

vad ca dupa sarbatori ati ramas cam tacute, desi pe frigul asta cam stam numai in casa...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurad123 spune:

Adri28 - da, se merita sa mergi in Ungaria pentru cumparaturi. Eu de acolo am luat primele cumparaturi mai mari.Sa nu te astepti neaparat la preturi f f mici, dar raportul pret - calitate e bun.

No, acum asta a fost acum 2 ani, cand am nacut eu, de atunci poate s-a mai schimbat piata si aici, e mai variata. Pentru hainute - pot spune ca preturile nu sunt neaparat mai mici - insa sunt mai calitative. Si daca prinzi reduceri sunt foarte bune.Dar acum magazine precum Takko, C&A, etc au venit si pe la noi (SM, BM).
Cat despre cumparaturile mai mari (carucior, etc) nu vei gasi mari reduceri nici acolo, asta iti pot spune.

Oricum daca esti din SM, nu e greu sa tragi o fuga pana la Nyreghyhaza sau Fehergyarmat (eu de acolo am luat patut si carucior - de la magazinul de copii din centru - e un orasel f mic, trebuie sa gasesti)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdrianaSM spune:

Bine ai venit printre noi Laurad23!ne bucuram ca ne inmultim, poate,poate reinvie si subiectul nostru :)

De cand nu am mai intrat la satmarence am nascut si eu, o fetita care are deja o luna si jumatate :)

Mymy85, cu informatii depre dr.Varodi te poate ajuta Marcy, poate intra zilele astea si te lamureste.ce astepti? fetita?baietel?

Restul fetelor ce mai faceti? copilasii?

**************************************************************************************

Ura starneste certuri dar dragostea acopera toate greselile...

Adriana, mamica binecuvantata de Estera (17.09.2008) si Miriam (20.12.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_sm spune:

Nu am mai intrat tare de mult pe forum... Am nascut pe 7 ianuarie o minunatie de baietel si a durat ceva pana ne-am acomodat, fiind primul copil. Acum totul e ok. Am mare noroc ca e tare cuminte.
Imi pare tare rau ca nu am putut sa-i raspund lui mymy85. Sper sa fi fost totul ok.
Adriana - felicitari pentru fetita. Sa creasca mare si sanatoasa!
Laurad23 - bine ai venit pe forum!
Va pup pe toate si va doresc o primavara frumoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marsy_baby spune:

Buna fetelor!
Nu am prea avut timp sa intru aici ca sa-i pot raspunde la mymy,imi pare rau!
Laurad23 - bine ai venit printre noi!Un la Iulia
Daria de aprox 3sapt merge singurica,ii place afara ft mult,vorbeste toata ziua(in limba ei)mai leaga si cuvintele.Am incercat s-o pun pe olita de parca as fi pus-o pe foc,o mai las un pic si iar v-oi incepe s-o pun.Din septembrie m-as intoarce la munca(invatamant)dar nu stiu nici o cresa,stiti careva dintre voi sa-mi dea cateva informatii?
O zi frumoasa sa aveti si sper sa intru mai des!
Va pupam! Mami&Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_sm spune:

Buna fetelor!
E cam multa liniste pe aici!
Marcela - ai o fetita mare si frumoasa. Abia astept sa creasca si Tudor al meu si sa inceapa sa mearga.
Langa Gradinita nr.1 din Centru este o cresa. Inca nu am primit mai multe informatii, dar cand o sa aflu mai multe iti spun. Am o fosta colega de liceu care lucreaza la gradi si urmeaza sa se intereseze de la ce varsta se pot inscrie copiii acolo. Alte crese nu mai stiu. Cred ca mai este una si in Micro17, in Soarelui, pe langa fosta moara, dar nu sunt sigura. Nu as vrea sa gresesc. Stiu ca este gradi, dar nu mai stiu daca e si cresa.
In rest, toate bune...
Mi-ar placea sa iesim odata in parc, la plimbare cu bbii, dar vad ca nu prea mai intra lumea la povesti...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marsy_baby spune:

Buna fetelor!
Ce frumos s-a incalzit afara! Imi place primavara enorm de mult!!Acum astept sa se trezeasca sa putem iesi la plimbarica!
Claudia - ar fi frumos sa putem iesi la plimbare cu bbii,macar pana avem timp,eu stau in M16....aaa o sa vezi ce repede trece timpul si o sa fie si Tudor asa ca Daria mea(sincer imi e dor de cand era bebe) !
O zi frumoasa tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marisa_ana spune:

Salutari tuturor! Nici noi nu am mai scris demult .Deja avem 10 luni. Si eu as vrea tare mult sa ma intorc la munca cel putin juma' de norma dar nu stiu daca e o cresa ok in care sa o las si sa stau linistita ca e bine si in siguranta. Am aflat ca este una in M 17 si e chiar aproape de mine dar nu stiu ce conditii sunt. Daca aflati detalii sa-mi scrieti si mie.
Marsy , din punctul tau de vedere e mai greu acuma ca merge ferita ? te oboseste mai mult?
Felicitari caludia pentrui bebeul tau, sa creasca mare si sanatos!



mamica cu Marisa Alexandra

avem 5 lunite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marisa_ana spune:

Fwelicitari Adriana pentru bebelina ta! Deja aveti 3 luni. Sa creasca mare si sanatoasa!

mamica cu Marisa Alexandra

avem 5 lunite

Mergi la inceput