Copilul vostru crede in Mos Craciun?

Copilul vostru crede in Mos Craciun? | Autor: desprecopii

Link direct la acest mesaj

Pentru cei care vor sa il intalneasca pe Mos Craciun, acasa la el, in Laponia, apasati pe bannerul de mai sus si veti afla cum :).




Sa crezi in Mos Craciun e cel mai frumos vis al copilariei. Acea emotie pe care o traiesti, copil fiind asteptandu-l pe Mos Craciun e fara concurenta.

Si, pentru ca iarna e dupa colt, haideti sa intram deja in atmosfera magica a Craciunului si sa ne povestim in cel fel traieste copilul vostru emotia Craciunului. Crede inca in Mos?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

A picat super bine subiectul..aseara Luca m-a rugat sa ii scriem lui Mos Craciun....si-a luat o foaie de hartie, s-a pus la masa si a "scris"(are 3 ani).
"Mami ce scriu?
Scrie ce vrei, Luca.
Ii scriu ca nu sunt obraznic, ca vreau o pusca cu multe bombe sa o impusc pe Babi(bunica), si mai vreau o semanatoare si ca ma duc la gradi."

A scris si si-a pus hartie la usa(intre toc si usa).
De dimineatza primul lucru, unde este hartia lui.....azi a fost la posta cu Babi si au pus scrisoarea la posta.

Stie ca vine Mos Craciun odata/an, in decembrie sua mai bine cand este zapada, e clar ca nu constientizeaza cat mai este pana in decembrie, dar ma intreaba de cateva ori/zi cat mai este pana in decembrie, ma pune sa ii arat pe degete sau cand vine zapada.


Asteptam cu emotie si bucurie pe Mos Craciun.
Cu siguranta va fi o mare bucurie pentru el venirea Mosului.

Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

Concurs Cilpe de vara lul-1 si lul-2
Am produse la bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Cea mare pregateste liste interminabile de cadouri, care se schinmba de la o zi la alta, functie de ce reclame noi mai vede la televizor, deocamdata mai crede inca in Mos .

Dar nu despre ea voiam sa va povestesc, ci de cea mica (face 2 ani luna asta). Ne-a tot auzit pe noi comentand (atunci cand face kk sau doar "parfumeaza" atmosfera - poarta inca pampersi) ca "iar s-a stricat supapa". Si cum necum a facut ea ceva conexiuni, ca la un momentdat vorbind despre ce ar vrea sa ii aduca Mosul, ii spune lu' taicas-o ca ea vrea de la mos "o tobita si-o supapa"!!

Cu tobita om rezolva-o noi cumva, da' ce ne facem cu supapa ?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Citat:
da' ce ne facem cu supapa ?!


super tare Mickyyyy

Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

Concurs Cilpe de vara lul-1 si lul-2
Am produse la bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy

Cea mare pregateste liste interminabile de cadouri, care se schinmba de la o zi la alta, functie de ce reclame noi mai vede la televizor, deocamdata mai crede inca in Mos .

Dar nu despre ea voiam sa va povestesc, ci de cea mica (face 2 ani luna asta). Ne-a tot auzit pe noi comentand (atunci cand face kk sau doar "parfumeaza" atmosfera - poarta inca pampersi) ca "iar s-a stricat supapa". Si cum necum a facut ea ceva conexiuni, ca la un momentdat vorbind despre ce ar vrea sa ii aduca Mosul, ii spune lu' taicas-o ca ea vrea de la mos "o tobita si-o supapa"!!

Cu tobita om rezolva-o noi cumva, da' ce ne facem cu supapa ?!




Fi`mea e ca fie`ta cea mare, primul an in care isi doreste tot-tot-tot si eu nu stiu cum sa fac sa fie bine

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Daaaaa, crede in Mos Craciun!! Are insa 3 ani . Isi aminteste si de Mosul de anul trecut, ce i-a adus, ca a stat in brate la Mos si ca i-a dat un ou kinder din brad . Iar daca o intreb ce vrea anul asta de la Mos Craciun zice tot cadoul de anul trecut... hahhahaa.

Noutatea pe care o sa i-o aduca anul acesta Mosul (si ei si noua) e fratiorul, pt. care data de livrare e fix 25 dec. .

Ce varsta frumoasa, cata inocenta!! Asta in care mai credem in Mos Craciun ...


mamma bis - o fetita si 33s de
la mare sau pe drumuri de munte ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Citat:

Noutatea pe care o sa i-o aduca anul acesta Mosul (si ei si noua) e fratiorul, pt. care data de livrare e fix 25 dec. .



mamma bis - o fetita si 33s de
la mare sau pe drumuri de munte ...


cu siguranta va fi cel mai frumos craciun!

Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

Concurs Cilpe de vara lul-1 si lul-2
Am produse la bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_OR spune:

m-am amuzat citind despre picii vostri, insa m-am si intristat, caci e posibil sa nu reusesc sa ajung acasa, langa fiul meu, de Craciun, si cred ca ar fi cel mai mare regret din viata mea.

al meu are 6 ani jumate, dar, culmea, inca mai crede in Mos Craciun.scrie si el tot felul de scrisorele, ba chiar a gasit diverse site-uri unde ii scrie online.dar una din cele mai scumpe amintiri va fi scrisoarea scrisa de mana lui, anul trecut, chiar in ajun, cand i-a strecurat-o pe sub usa
imi pare tare rau ca nu am reusit atunci sa particip la concursul acela, am considerat ca Denis e prea mic, insa ne-a facut surpriza sa scrie el singurel, in ultimul moment

anul trecut aproape ca l-a recunoscut pe taica-su, vom vedea ce idei de costumare ne vin anul acesta, cred ca e ultimul an in care ne putem prosti pe seama inocentei lui.cred ca imi va fi asa dor de vremurile astea.

multumim, Mirela, pentru subiect




Cristina, mamica lui Denis Mare(17 iunie 2004)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Citat:
citat din mesajul lui abramburika
Noutatea pe care o sa i-o aduca anul acesta Mosul (si ei si noua) e fratiorul, pt. care data de livrare e fix 25 dec. .



mamma bis - o fetita si 33s de
la mare sau pe drumuri de munte ...


Minunat cadou va va oferi Mos Craciun.

De anul asta va face si puiul nostru cunostinta cu el...anul trecut era prea micut.

------------------------

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=clipe de vara 2010&page=9" target="_blank">daca va plac pozele noastre, votati-ne: da-1 si da-2



Dana, mami fericita de David (2 noiembrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Si puiul meu crede (are 4 ani). Anul trecut i-am 'scris' Mosului si am trimis in Laponia insa am fost ghinionistii care n-au primit raspuns (verisoarele lui au primit).
El mai crede si in Mos Ene (la noi e un mos mic-mic care ne aduce vise si stinge lampita de veghe dupa ce adormim), in Zana Maseluta (si soricelul ei care fura dintisorul - pt cand o fi...), mai crede in Zana Ciufulici (care ii aduce surprize dupa ce se tunde), in spiridusii din lampa care locuiesc defapt in padure sub frunze dar vin sa vada ce minunat e el), si in Mos Niculae...cred ca mai sunt cativa pe undeva...
Abia astept si eu Mosul anul asta (pt pui, evident)

http://tabloute.blogspot.com/
Bucurie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Tala

Si puiul meu crede (are 4 ani). Anul trecut i-am 'scris' Mosului si am trimis in Laponia insa am fost ghinionistii care n-au primit raspuns (verisoarele lui au primit).
El mai crede si in Mos Ene (la noi e un mos mic-mic care ne aduce vise si stinge lampita de veghe dupa ce adormim), in Zana Maseluta (si soricelul ei care fura dintisorul - pt cand o fi...), mai crede in Zana Ciufulici (care ii aduce surprize dupa ce se tunde), in spiridusii din lampa care locuiesc defapt in padure sub frunze dar vin sa vada ce minunat e el), si in Mos Niculae...cred ca mai sunt cativa pe undeva...
Abia astept si eu Mosul anul asta (pt pui, evident)

http://tabloute.blogspot.com/
Bucurie!


La ce adresa ati scris?

Mergi la inceput