Fluturasi de martie-aprilie 2011 (61)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:


hapiness, f f frumos din partea ta gestul..dar sigur ca nu-i nevoie sa spun eu asta
roxy, e greu sa nu poti face nimic sa le alini durerea..aseara de nervi si-a muscat limba cred ca era plin de sange si curgea siroaie..ce m-am speriat si isi baga mainile in gura si imi arata gingia si zice mama buba, buba...
alina06, la ce medic mergi in bucuresti ? ca recomandarile tale par identice cu ce recomanda si al meu ( ai zis tu ceva de biomarine si magneziu parca si au mai fost si altele..)..om avea acelasi medic ?

in rest nu mai stiu ce ati scris..atat am retinut cu kg eu zic ca dr sunt nebuni..nu exista standarde, poti sa iei putin la inceput si mult dupa sau invers..fiecare organism reactioneaza intr-un fel..eu sunt pe +6kg cred..daca nu mai mult dar nu-mi pare rau..bebe sa fie sanatos ca restul le rezolv eu dupa...

ce mai mancati ca nu mai am idei..si nici mancare.. mi-a ramas gandul la tort din ala de casa..dar de unde ?


mami de Vlad 09.04.2009 si s23 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

miki las ca nu se vad kg puse la tine. probabil de asta nici nu te ingrijoreaza luatul in greutate.
eu ieri am facut mazare cu pui. mai am si azi la pranz sa mananc eu si pt dupa masa ii fac sotului paste cu sos cu ton (desi nu prea e el fan paste se fac repede ). maine nu stiu, cred ca fac din nou cartofi prajiti la cuptor si gratar de piept de pui si salata sau imi cumpar un pui la grill si sambata nu am de gand sa fac nimic, mancam ce este prin frigi si seara papam la nunta ....


mami x2 , de printesica si printisor s 24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

eu m-am plictisit.....m-am saturat de stat in pat, lenevit si dormit... nu mai pot!!! merg sa imi caut ceva de lucru prin casa.....ca banii de shoping se cam gatara pana vineri...


mami x2 , de printesica si printisor s 24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

miki las ca nu se vad kg puse la tine. probabil de asta nici nu te ingrijoreaza luatul in greutate.
eu ieri am facut mazare cu pui. mai am si azi la pranz sa mananc eu si pt dupa masa ii fac sotului paste cu sos cu ton (desi nu prea e el fan paste se fac repede ). maine nu stiu, cred ca fac din nou cartofi prajiti la cuptor si gratar de piept de pui si salata sau imi cumpar un pui la grill si sambata nu am de gand sa fac nimic, mancam ce este prin frigi si seara papam la nunta ....


mami x2 , de printesica si printisor s 24


ee, bbyasmi, se vad, se vad..ca d'aia nu ma mai incap pantalonii demult..doar in trening ma mai imbrac..
oare mazare se mai gaseste prin piata acum ? sau doar congelata ?

mami de Vlad 09.04.2009 si s23 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Simonacip...tot 75% este platit doar ca poti sa-ti iei 120 zile.
Este asa multa birocratie..nici eu nu cred ca reusesc sa obtin..Pai atatea hartii,tb sa alerg.
Dar voi ca sa va luati atata medical ce ati facut?va luati direct de la ginecolog?Caci medicul meu de familie zice ca poate sa-mi dea doar 10 zile pe luna...

15+
Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

nu stiu , eu am luat congelata de la uncle ben's parca se numea si a fost superrrr buna si tanara si dulcee......


mami x2 , de printesica si printisor s 24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

lalely, 10 de la med fam, 14 de la dr ginec , apoi o onternare, inca 21 (7 din spital +14 de la dr ginec) apoi inca o prelungire de de la dr ginec 14 , apoi inca 14, apoi iarasi dr fam 10 si tot asa....


mami x2 , de printesica si printisor s 24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

am admirat si burticile..roxy, djlaura, yoni numai burticute frumoase..

apropo, laura, esti dj sau doar ti-ai ales asa nickul ?

mami de Vlad 09.04.2009 si s23 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Miki, de cand citisem ca nu are gecutza numai la asta mi-a stat gandul, evident ca m-a busit plansul. Andrei are de toate, uneori hainutele raman mici si nu apuca sa le imbrace decat o data sau de 2 ori, pe unele nici nu apuc sa le spal o data, deci sunt noi.
Am mai trimis hainute de sarbatori, cand se organizeaza diverse actiuni ptr case de copii.
Numai ca atunci cand trimit ceva, pentru copii nevoiasi, imi place sa cumpar lucruri noi, sa se bucure din suflet de ele, ca sunt convinsa ca sunt satui de lucruri purtate inainte de altii. Bucuria e alta cand e ceva nou.
Acum de cand e criza peste tot, e mai greu, dar nu imposibil si prefer sa renunt la ceva pentru mine, ca de multe ori cumpar ca sa ma aflu in treaba, si sa ajut un suflet mic si nevinovat.

Sa fim sanatosi, ca restul nu conteaza!


Mamica fluturasului Andrei si 24+ Maria

Am produse la bazar. Ajuta si tu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Ma duc sa iau Andreiul de la gradi!


Mamica fluturasului Andrei si 24+ Maria

Am produse la bazar. Ajuta si tu!

Mergi la inceput