Un FIV pe luna gratis !!!

Un FIV pe luna gratis !!! | Autor: desprecopii

Link direct la acest mesaj

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns uxaa spune:

fetelor ati gasit vre-un formular online pe site-ul clinicii Promed?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Foarte frumos din partea lor.
Sa speram ca si celelalte clinici ii vor urma exemplu.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiama spune:

Fetelor,

asa e, suna frumos. DAR Silviu Predoi a plecat de la Medlife unde facea vitro pt ca nu avea realizari!
Ati auzit de vre-o pacienta a lui care sa fi ramas insarcinata?

si normal daca are o clinica noua sa-si faca reclama!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redramy spune:

Dragele mele cred ca deocamdata e doar reclama, ca pe site-ul lor nu se gaseste nici un formular!
Bafta tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

cristiama eu am inteles ca Antena 1 este cea care "sponsorizeaza" acest fiv grtis, odata/luna. Si ca ei au ales aceasta clinica. Asa am citit chiar pe site, in cautarea unui formular, care e de negasit. Si ma gandeam, daca e sponsorizat de Antena, asta inseamna ca acel cuplu ce va beneficia de aceasta gratuitate va aparea la TV? Ca mie mi se pare ciudat sa stie toata lumea, in metrou, la piata, vecinul de la 5, ca un cuplu nu poate avea copii.

Eu am facut ultimul FIV la medlife, cu Albu si am inteles ca "familia Predoi" a plecat din cauza unor "neintelegeri". Cunosc eu o graviduta cu gemeni facuti cu Predoi, dar cred ca la fiecare caz, doctor, clinica totul tine si de Dumnezeu, asa ca nu cred ca-l putem cataloga pe sarmanul om ca pe un doctor fara reusite.

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redramy spune:

Parerea mea este ca daca o sa fie FIV sponsorizat de Antena 1, atunci cuplul trebuie sa fie si tanar si frumos, ca dea bine pe sticla, nu? Si cu o poveste de viata cat se poate de dramatica, asa cat sa fie demna de un rating adevarat!
Intre timp nu a aparut nimic pe site!
Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Fetelor, in curand il vom avea pe forum pe dl Predoi care o sa va raspunda la intrebarile legate de subiect.



**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemernica spune:

Pe vremuri am fost pacienta Dr.Predoi..insa am renuntat intr-un final si am nascut cu Dr.Bican.
Am mers la inceput si la el dar nu mi-a rezolvat in nici un fel problem a de infertilitate..toate erau bune si frumoase dar nu ramaneam gravida.Cum nu aveam nici trompe infundate nici nimic vizibil am fost abandonata ca nu stie ce sa mai zica,ori daca femeia are o problema ca daca 5 ani nu ramane gravida cu viata sexuala activa trebuie sa fie ceva si ar fi trebuit ca investigatiile sa continue.
Din ce auzeam pe la coada stand sa intru in cabinet nu parea sa aiba multe reusite pe fiv si mie personal ca om asa nu mi se parea apropiat de paciente chiar la un moment dat aici de dc era un subiect cu Silviu Predoi un mare nesimtit-era povestea unei paciente care povestea un comportament nu ff ortodox.
Insa eu nu sunt medic deci nu ii pot aprecia competentele si este o parere pur personala. Frumoasa intiativa cu un Fiv gratuit dar m-am uitat si eu pe siteul lui dar nu am gasit nimic..deci probabil este doar reclama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

Buna,
eu sunt insarcinata dupa FIV facut cu D-na Predoi la Medlife. AM intrat aici sa va spun doar fapte si cateva pareri personale. Anul trecut exact pe vremea asta mergeam prima data la Dl Dr Predoi sa aflam ce avem de nu reusim sa avem bebe. Mai inainte cu un an facuseram niste analize din care reiesea doar speromgrama proasta a sotului si atat ( la alt medic). Dl Predoi ne-a diagnosticat f repede , adica in maxim o luna jumate , dupa ce am facut analizele recomandate de el. Nu pot sa spun ca ne-a gadilat prea mult, adica nu a fost un om care sa te faca sa te simti prea bagat in seama, insa pe mine m-a multumit ca si-a facut meseria f bine. Dupa diagnosticare ne-a trecut in seama sotiei sale pt FIV. Prima data nu am reusit, insa a doua oara am respectat intocmai ce ne-a spus ea . Ca toate care reusesc, am avut si dramul de noroc necesar.
Despre plecarea lor la clinica lor, eu o vad altfel si anume ca au hotarat sa isi faca meseria pentru ei personal. Am vazut ca au plecat mai multi medici cu ei odata la aceeasi clinica. Si eu daca as avea afacerea mea, as prefera sa muncesc pentru mine , nu pentru altii.
M-am uitat si eu pe site-ul lor si nu am gasit formularul, insa chiar voi intreba la receptie cand voi merge la control acolo.
Si mai vreau sa spun ca Dl Predoi avea reusite si cand era la Spitalul Titan, inainte de Medlife. Eu asa am citit.
Pana una alta sunt primii care au o astfel de initiativa, iar faptul ca exista un sponsor, mi se pare normal. Nu cred ca perechea aleasa va fi obligata sa apara la TV..Fac parte din categoria sociala care cu greu si-a permis sa faca FIV (sia cum mai platim rate) , asa ca stiu ce inseamna o posibilitate cat de mica sa poti face FIV gratis macar o data. Foarte multe date nu apar insa poate ca Antena ! sponsorizeaza medicatia iar ei prestatia..cine stie? Vom afla .


17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaele spune:

Tin sa felicit pe Dr Predoi pentru intiativa luata de a face un fiv gratis pe luna.Nu al cunosc ca medic nu am fost la dansul nicioadata.
Am o rugaminte la voi unde ati citit si unde ati vazut ca Antena1 sponsorizeaza fiv sau tratemntul pentru fiv?

Puisori dragalasi

Mergi la inceput