Laparoscopie 16

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MACARIE spune:

lavi , era insarcinata anul trecut nu mai stiu cum arata la fata , oricum cu atatea scandaluri le este frica sa mai faca prosti si sufla si in iaurt, sper sa nu o patesc si eu , pe mine de ce ma interneaza cu o zi inainte?! le-am parut mai fraierica la telefon?!, anul trecut la fel mi-au facut dar am reusit sa plec peste zi acasa si am revenit seara , incerc figura asta si acum poate merge.
ai grija ca luna viitoare sa nu mai fi racita
iti trimit un pm cu o intrebare de 10 puncte ...

---------------------------------------------------------------------

Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Macarie, asa e standardul, sa te interneze cu o zi inainte. Pe noi probabil ne-a sarit de la procedura pt ca ziua dinainte era duminica. Habar n-am. Programarea eu am facut-o direct cu dr, nu prin asistenta, iar cealalta pacienta prin doctorul ei care nu face laparo si a trimis-o la dr meu.

Data viitoare dr meu a zis sa sun la dna Coca pt programare (acum a fost situatia speciala de m-a programat el) asa ca probabil voi sta si eu ziua dinainte acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MACARIE spune:

fetelor ..problema e nasoala si prezinta unflaturi ....nu am reusit sa iau legatura azi cu madam Viorica de la sterilitate sa imi confirme operatia ..am sunat si am tot sunat pana mi sa spus ca nu mai este nimeni acolo. o sa incerc si maine sau sasun mai bine direct la doctor...cum sa fac??

--------------------------------------------------------------------

Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Pai la cine ai facut programarea, la dna Viorica?
As zice sa suni maine. Incepe de dimineata, sa o prinzi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Macarie, eu luna trecuta am sunat-o intre 13 si 14.Daca nu-ti raspunde nimeni dimineata incearca intre 13 si 14.Mie mi-a raspuns dupa 45 minute.Sa suni continuu chiar si o ora daca este nevoie. Trebuie sa-ti raspunda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Fetelor vreau sa va intreb, dupa operatie trebuie sa stai acasa?Eu fac naveta la 70 Km distanta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MACARIE spune:

am reusit sa confirm laparo...ma internez maine si vineri se face , Doamne Ajuta , am emotiiiii...la 2 zile dupa operatie , probabil luni fac inseminare + prestarile de acasa ....ar fi grozav sa primesc un cadou de craciun...........nu?!
racheel , incearca sa stai macar 2-3 zile acasa daca nu poti mai mult

---------------------------------------------------------------------

Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Macarie, multa bafta, atat la operatie cat si dupa aceea cu bebicul!!!

racheel, stiu ca se da concediu medical cateva zile dupa operatie, te pot lamuri care s-au operat deja cate zile primesti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

macarie, multa bafta la operatie si

Pe mine cum o sa ma programeze oare?Maine trebuie sa-mi vina CM si a 12-a zi cade luni.


Fetelor pai...eu as vrea concediu medical 10 zile.Dar cine o sa-mi dea concediul medical?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Racheel te-ai programat pt operatie?

Concediu medical ti se din spital, la externare, apoi trebuie sa mergi cu el la vizat la medicul de familie. Nu uita ca pt internare iti trebuie adeverinta de la servici si trimitere de la medicul de familie.

Mergi la inceput