Dovlecei veseli de sept-oct 2009 (1)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Si un bun gasit din toata inima!

Cuscra neata .Nora mea ce zice?
Cristina multa sanatate celor mici .
Imi pare rau ca n-am reusit sa ajung si eu la intalnire,dar noi week-end-urile nu pre le facem in Bucuresti.
Am vazut mamici frumoase cu puiuti minunati.
Maybe next time!



Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crocodana spune:

www.google.ro/imgres?imgurl=http://www.indobase.com/recipes/recipe_image/pumpkin-cake.jpg&imgrefurl=http://www.indobase.com/recipes/details/pumpkin-cake.php&usg=6frQ0FKUIEztOHD4AwTWaeSdIfY=&h=160&w=200&sz=6&hl=ro&start=33&zoom=1&tbnid=em5zP2tGV380aM:&tbnh=116&tbnw=145&prev=/images%3Fq%3Dpumpkin%2Bcake%26um%3D1%26hl%3Dro%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg.mozilla:en-US:official%26biw%3D1002%26bih%3D357%26tbs%3Disch:10%2C977&um=1&itbs=1&iact=rc&dur=1187&ei=d2bOTKeiGs7xsgbiz5WXCA&oei=m2XOTLPmDIXLswbCp6ipAQ&esq=3&page=4&ndsp=12&ved=1t:429,r:6,s:33&tx=69&ty=39&biw=1002&bih=357" target="_blank">O felie de tort e numa buna la asa moment aniversar!

Am o gramadat de "restante" pe care ma tot stradui sa le lichidez:

Raluk, inghetata de banane e DEMENTIALA! Am facut-o ieri, tot amanam! Fetelor incercati-o! Nu mai retin daca am scris si eu 2 randuri sau nu la pozele lui Alex desi stiu ca mi-au placut tare! Le-am revazut acum intr-un link si mi-am adus aminte ca la cele de la ziua lui m-a socat cat de mult s-a schimbat! E un flacau mare cu un zambet de milioane, pe care stiu de la cine l-a mostenit!

Mada , tare frumoasa atmosfera la voi acolo, sa fie mereu asa! Iar Iri e atat de dulce !

Fragutza am citit ca sunteti un pic mai bine! Ma bucur! Cristina sper ca Emma sa scape repede repede! Intrebare: voi aveti facut rotarixul?

Maria , si noi am trecut prin divergentele cu mancarea mai ales cand am fost in vizita la nasica noastra, care de altfel e o scumpa si o dulce si tocmai asta mi-a facut misiunea mai grea. Dar a inteles.

Luto, nu te impiedica mami de amidon! Merge si fara!Eu cam toate le updatez din mers, uneori imi iese alteori nu! Am zambit pentru ca praji aia mi-a facut si mie rau cu ochiul!Am data lovitura ieri cu tortuletul Milch Schnitte, si la ai mei si kilogramelor!

Mai eu eu vrut sa iau sirop de aratar sau stevia dar e al naibii de scump! Eu o sa merg pe miere in continuare! Problema e ca trebuie sa mi dau seama daca la cald doar isi pierde din calitati sau devine nociva!

MIntea mea odihnita cam atat a reusit sa produca acum dar revin!Se vede ca Ama inca doarme!Doamne si cat am de lucru!




Mami de Amilici Crocodilibici

Maestrii se dovedesc in lipsa mijloacelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

Cristina, nu cred ca e vb despre enterocolita daca s-a manifestata o singura data.

Eu sunt leoaica din 04.08.1978

mamica fericita de Matei 11.09.2009 si David 25.05.2007

Doamne ajuta pe toata lumea!

Fereste-te de rau si fa bine, cauta pacea si o urmeaza pe ea.(Psalmul 33:13)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vik-cj spune:

Neatza fete dragi! Avem casuta noua!

Vrem si noi in listuta: Isabela-Maria, 15 septembrie 2009 si mama ei Cecilia din 15 ianuarie 1974.

Va pup, scriu de la scoli, revin pe seara!

de printesa Isabela Maria - 15 septembrie 2009
Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SabinaY. spune:

Helou dragele mele
Sunt in urma rau si cu forumul si cu sanatatea
Din fericire pe drumul cel bun,sper
Imi exprim si eu dorinta de#65293;a fi pe lista,iata datele:Lisa Maria 23 iulie si surioara mai mare,Erika 31 august 2007
io ma sarbatoresc pe 10 september
Ma duc sa recuperez



Jurnal de "mogalnete"
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y.mami de www.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank">Erika Ilaria(31 august 2007) si Lisa Maria(23 iulie 2009)
fosta devylla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns x_ggg spune:

Neata!
Sunt rupta de somn, ash cu ora noua...
Rares-Costin 4 oct 2009 de x_ggg (14.02.1982)..stiti voi, ziua mea e aia cu Love is in the air...
Eu voi scrie la ambele bostanarii....se urca pe mine iar...revin, l-am invatat si eu sa arate ca are 1 an, cand reusesc sa urc filmuletul va anunt!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crocodana spune:

Doarme cuscra draga, doarme frumos! si eu in loc sa profit sa mi termin trebile ma dau pe net!
Imbratiseaza-l te rog pe Mihnea de la noi!

Mami de Amilici Crocodilibici

Maestrii se dovedesc in lipsa mijloacelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Ce zi fericita! Un nou inceput alaturi de fete dragi, destepte, frumoase, cu simtul umorului, bune la suflet, saritoare, intelepte, cu experienta si cate as mai putea spune... Am zis frumoase? Si cu pui frumosi si destepti

Stiu ca de fapt suntem la fel ca ieri si alaltaieri, dar emotia e ca la revelion , chiar daca stii ca vei merge in noul an cu aceiasi oameni, simti ca e un nou inceput. Si cat de frumos e inceputul asta! Ma simt ca la odisee, cand intram cu mult drag sa vad ce mai fac fetele mele iubite! Aceleasi fete iubite pe care le regasesc pe TOATE aici! Ma simt ca la odisee cand toate eram pline de iubire si intram aici ca sa ne simtim bine, sa glumim, sa ne impartim sfaturi si cunostinte, sa fim PRIETENE!

De asta eu consider ca aici ne era locul, la PRIETENI DINTOTDEAUNA! Pentru ca asta ne reprezinta. Nu niste scutece murdare .

Va iubesc fetelor! Si ma simt minunat intre voi! Viata e frumoasa! E minunata!


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

"As a mother comforts her child, so will I comfort you." - Isaiah 66:13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Cristina,multa sanatate puilor

Io-s cu gatul in pioneze,Alex tusteste putin.Si numa' de dimineata,am impresia ca e cam uscat aerul in camera. (pun si uscator si vas cu apa ).

Va arat imediat ce am mesterit noi azi la "lucru manual"

Mely ,mamica implinita de Alexandru (2 noiembrie 2007) si Razvan (21 august 2009)
_

"Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Croco te pup cu drag! Multumesc mult! Ma bucur ca ti-a placut inghetata. Ai facut si glazura aia din nuci de Brazilia? Mie aia mi s-a parut prea dulce .

Cristina multa sanatate puilor, tie putere sa ii poti ingriji pe amandoi! Si sper sa nu fi fost virusel contagios!

O zi minunata fetelor, la mine e soare de cateva zile si stau cu zambetul pe buze toata ziua. Bine, si voi sunteti vinovate, pe langa soarele de afara


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

"As a mother comforts her child, so will I comfort you." - Isaiah 66:13

Mergi la inceput