Fluturasi de martie-aprilie 2011 (59)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

E cea de 20 s si 3 zile?? wow..pai tu chiar nu ai ce prezenta aici Mica, micutza, bravo si tie!!!

Simona, mami de baieti David, Matei si 21+ Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Lavi, da-mi si mie tzitzi de la tine...Primesc sa stii, chiar daca cantaresc in plus

Simona, mami de baieti David, Matei si 21+ Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

lasa simo nu iti dori ca e mult mai usor cu tzitzi micute.....mai tre sa car si la astea dupa mine....


mami x2 , de printesica si printisor s 24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

vreau sa va intreb, citisem undeva dar nu am mai retinut corect informatia, poate stiti voi. crema garmastan poate fi inlocuita cu lanolina ???


mami x2 , de printesica si printisor s 24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

vreau sa va intreb, citisem undeva dar nu am mai retinut corect informatia, poate stiti voi. crema garmastan poate fi inlocuita cu lanolina ???


mami x2 , de printesica si printisor s 24

Nu am auzit...Lanolina parca ajuta la epiziotomie...sau ma insel?

Simona, mami de baieti David, Matei si 21+ Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

"Unguentele pe baza de lanolina ajuta la calmarea usturimilor si sensibilitatii mameloanelor. Cand folosesti o lotiune pe baza de lanolina, asigura-te ca e purificata si atestata medical pentru evitarea reactiilor alergice.

Daca lotiunea e 100% naturala, poti sa fii sigura ca e buna si pentru tine si pentru copil.
O lotiune cu lanolina poate fi aplicata pe sani dupa ce faci dus, dupa fiecare alaptare sau ori de cate ori simti nevoia. Nu e nevoie sa te speli inainte sa alaptezi."




mami x2 , de printesica si printisor s 24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

hai ca m-am lamurit
lanolina e buna in perioada de alaptare pt sani crapati, uscati, cu rani. la fel e buna si in perioada sarcinii pt sani sensibili, pt hidratare. dar ma gandesc eu, la fel de buna in perioada sarcinii, cu aceleasi efecte e si crema de galbenele (pt sani ma refer).
acum sa vad ce gasesc la farmacie, imi cumpar, ori garmastan, ori lanolina ori banala crema de galbenele.
aa si sper sa gasesc si crema/gelul de la dr fisher.


mami x2 , de printesica si printisor s 24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Inseamna ca e ok...Eu sincer nu intentionez sa-mi pregatesc in vreun fel sanii...Vad la momentul respectiv ce e de facut...un garmastan sigur voi avea in casa oricum

Simona, mami de baieti David, Matei si 21+ Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

simo, eu vreau nu vreau trebuie sa iau masuri. avand in vedere ca am inceput sa am ceva pb cu ei, am colostru sunt ff sensibila la sani,dar mai ales avand in vedere antecedentele de la prima sarcina/nastere si prin ce am trecut.


mami x2 , de printesica si printisor s 24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

buna dimineata

eu m am trezit cu niste emotii....peste 2 ore merg la doctor!! nu stiu ce naiba e cu mine, la fiecare control ma apuca emotiile astea pacatoase de zici k ma duc sa dau examenul cel mai important din viata!!! inima imi bate repede, palmele imi transpira si am impresia ca uit tot ce vroiam sa vb cu doctorita

la mine burtica a inceput sa creasca si e deja vizibila prin haine de abia astept sa il vad pe bebe!!!!!!!!!!!!

yasmi doar pe contul comun ai pozele de la partyul iasminei? k eu nu mai am parola si nici nu am mai cerut-o avand in vedere ca nu vreau sa pun poze acolo...o sa ma gandesc unde pot sa le pun si sa va dau voua pe PM linkul...ai vreo sugestie? ieri nu ma vaietam de 1.5 kg, doar le raportam ca sa confirm k aveai dreptate stii ca ma vaietam ca nu luam nimic, eh deodata am inceput sa iau :)))) sa vedem in ce ritm o sa o tin...

s 17, in asteptarea baietelului nostru minunat

Mergi la inceput