Prietene - 70 - LMA Iulian! LMA David!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lili_a spune:

Alexa!!! Bun venit pe lume bebe Maysaa, printesa cu nume frumos
Lylyana mi s-a facut paru maciuca de la tortu ala, mi se pare horror si canibalistic daca poci sa zic asa
Andre frumoasa vestuta. Majoritatea copiilor iau o scurta pauza dupa ce incep sa mearga, isi revine singurica
Coque nu merge singura Lila, doar atirnata de o minuta pina la epuizarea noastra a tuturor
Dana, Angi felicitari pt puiul mergaret
Simina imi pare rau de picior, nu mergea sa-ti puna doar fasa avind in vedere ca e entorsa si nu fractura?
Diof, ce sa-ti faca tie Teo la ochi. Ceilalti 2 muschetari ce fac?
Shtephy ce bine ca a scapat Iustin de viroza
K cind faceti bairamul Albastrelului?
Many vaaaaai, unde-s pletele lui Vlad? Dragul de el ce baiat mare e asa cheliuta. Sper sa nu va fi dat Lila nimic, desi tot nu stim ce are, ca in afara de febra n-are nika.
Eu sint chiauna de somn, de 2 nopti dorm numai cite o ora, dupa care pauza 2 ore de scazut febra, plimbat copilul, pus ciorapei cu otet et. In fine, miine e a 3-a zi si avem si programare la dr asa ca sper sa rezolvam o data si sa apuc sa dorm si eu un pic ca ma simt de parca as avea capul infasurat in vata.
Eu inclin tot mai tare sa fac numai tort pt ea, dupa o reteta d-asta sanatoasa, si sa fie suficient de mare ca sa poata hali si alti curajosi. Mi se pare incorect sa fie tortul nostru mai mare si mai colorat decit al ei asa ca oamenii mari cred ca o sa primeasca numai prajituri si o tarta mare cu fructe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui lili_a
Many vaaaaai, unde-s pletele lui Vlad? Dragul de el ce baiat mare e asa cheliuta. Sper sa nu va fi dat Lila nimic, desi tot nu stim ce are, ca in afara de febra n-are nika.
Eu sint chiauna de somn, de 2 nopti dorm numai cite o ora, dupa care pauza 2 ore de scazut febra, plimbat copilul, pus ciorapei cu otet et. In fine, miine e a 3-a zi si avem si programare la dr asa ca sper sa rezolvam o data si sa apuc sa dorm si eu un pic ca ma simt de parca as avea capul infasurat in vata.
Eu inclin tot mai tare sa fac numai tort pt ea, dupa o reteta d-asta sanatoasa, si sa fie suficient de mare ca sa poata hali si alti curajosi. Mi se pare incorect sa fie tortul nostru mai mare si mai colorat decit al ei asa ca oamenii mari cred ca o sa primeasca numai prajituri si o tarta mare cu fructe.


Duamna Lili, Vlad nu are nimic luat de la Lila si daca ar fi nu este cu suparare, mai ales daca este vorba de vreo boala a copilariei, prefer sa faca acum micut, in sezonul rece ca il tin mai usor in casa, adica stam mai usor in casa decat daca sunt calduri si se pleaca in vacante. Dar oare micuta Lila sa faca ceva roseola, rubeola sau ce o mai fi sau sa fie de la un dintzisor ?
Imi pare rau ca esti asa obosita, dar lasa ca se face Lila bine si o sa fie de gasca sa doarma toata noaptea si se odihneste si mami. Si eu sunt rupta, dar nu din cauza copilului ci ma chinuie iar insomnia.

Azi am cumparat vaccinul de un an (infanrix IPV hib) si cred ca miercuri sau joi mergem la pediatru, sper sa nu apara iar mucii sa fim nevoiti sa amanam vaccinul, vreau sa scapam de intepeturi (daca nu o fi cazul de analize, iar stagneaza la greutate)

Fetelor multumim mult ptr. comenturi.



mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DORIS_71 spune:

BRAVO MAMI ALEXA, BUN VENIT PE LUME MAYSAA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Buna seara!

In primul rand, bun venit pe lume Maysaa!

Am fost la mama aseara. AM vazut-o. Este ok, dar inca nu am vorbit cu dr. Suntem curiosi, ce a gasit. Aseara avea 2 tuburi in cap: un dren si inca ceva pt lavaj. Astazi nu le mai avea. Se infundase amandoua si a trebuit sa le scoata. Nu stim cand ii da drumul. Noi seperam ca miercuri sa vina acasa.
Eu am terminat vacanta. M-am odihnit de numa. Ma duc obosiat inapoi la munca. Cred ca o sa ma odihensec la munca. Macar nu m-am enervat cu mancarae zilele astea. Mananca chiar bine. Cred ca e de la Tonotil.
Avem o mare problema. Bona sta pana la 2 si eu ajung acasa pe la 4 jumate cel mai devreme. Ies eu la 3 jumate, dar pana ajung, se face 4 jumate. O sa faca sotul "work from home" o perioada. Dar saptama viitoare, sunt in pom, si pomul in aer cu mine. Sotul pleaca duminica din tara si nu stiu cu cine las fata intre 2 si 4 jumate. O sa ma milogesc de bona, sa stea macar o sapt pana la 4 jumate, daca nu, nici nu vreau sa ma gandesc.
MA atatea lucruri de facut si nu stiu cand le voi face...
De maine, " ne citim" de la sc.

Dana, mama lu' Pinky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

buna seara

Citat:
citat din mesajul lui krelia

Lyl, scuze...uitasem faza cu "cenzura"....
Ancu....cred ca C.U.R avem voie sa scriem ....cu siguranta la pop.u.l.a.tie fara puncte ne cenzureaza

...e aiurea, asa e...dar nah...pana la urma, fiecare in curtea lui, face ce vrea....cu ce vrea

_
Krelia, mami de tzutzupid Rares-Mihai (05.11.2009)

"Children make you want to start life over."
Muhammad Ali



nu e vorba de curtea Dc-ului... adica ce vreau sa zic este ca DC are setate niste filtre f proaste pe motorul forumului care filtreaza toate cuvintele care contin anumite grupari de litere, fara sa tina cont de... subtilitati . Pe toate site-urile exista filtre, insa pe cele mai ingrijite nu se intampla bazaconii ca astea... sa nu poti scrie po pu la tie

Magda noi avem saltea umpluta cu iarba de mare. Buna, aerisita, dar face ceva forme de la felul in care doarme copilul. O scutur, o intorc si mai nou o calca si el toata ziua in picioare umbland pe margini ... una peste alta e ok, nu mi s-a parut deloc transpiracioasa - asta vara, cand daca dormea de ex pe canapea (unde e burete de nu stiu care) curgea o galeata de apa din el, pe cand in patut, doar la cap transpira ceva mai mult.

Many ce s-a schimbat Vladut . Oau, nu te-a durut inima? ca mie asa nu-mi vine sa-l tund... . Pupam tunsulici

Tina ce gospodin esti mami! bravos! eu cred ca nici la 60 de ani nu voi fi asa ...

Ralu condoleante

Andre cred ca nu e prima oara cand face Chiara ceva si apoi se opreste, ia incearca sa-ti amintesti. Imi amintesc f bine povestile de aici in care copilasii fac ceva o vreme, sunt f f incantati si apoi in cateva saptamani renunta complet. Si apoi revin la un timp oarecare. Si Santi e tot asa si sunt convinsa ca si Chiara

Ancutza si mie mi se pare ca e super potrivit tortul pentru Sabinutza si este foarte frumos. Si eu is cam zgarcita cu complimentele dar chiar imi place

in schimb tortul ala de intreba Lylyana de el, e de-a dreptul scabros

Lili eu am citit numai cu un ochi zilele astea si nu mai stiu, dar parca altceva inafara de febra nu are mica Lila. In cazul asta maine veti intra pe linie dreapta catre final de viroza. si somn usor cat mai curand

Many nu mai stiu, bagati si infanrix si ror in aceeasi "sedinta"? Spor sa treceti cu bine peste, ceea ce-mi doresc si noua

Doris ia intra pe fuga si iesi pe incetul si scrie-ne ce mai faceti

Dankutza recuperare usoara mamicii tale si sper sa gasesti o solutie si pentru Pinky zilele astea

ma gandesc tare la Dozz care maine dimi va fi la birou , sper sa se acomodeze si ea si Ana cat mai repede

fetelor, daca tine vremea ca azi, nu stiu maine, dar marti ne vedem la gradina japoneza pe la 12?

pup toata gasca


ps: nu mai am nici o stire de la Alexa. Abia astept sa vad mica




Monis si piticutzul Santiago (02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

monis, daca e frumu', venim marti sa-l tragem pe Santi de urechi


edit: poze de azi??


Lili, mami de Alexandru (18nov'09)
poz(n)e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Salutare fete harnicute.

Nu am avut timp sa intru pe aici zilele astea: joi a venit soacra din Italia, vineri luat soacra, sot, copil, venit la parintii mei, dus soacra la Focsani unde am avut aseara nunta. A fost prima noapte departe de Zburly...ce ciudat ma simteam . Atat eu cat si sotul faceam ce faceam si tot de ea vorbeam...am aratat rudelor poze cu ea pe telefon Stiti voi...cioara cu puiul

Pe 29 stiam ca e ziua lui Vladut asa ca i-am trimis un sms lui Many ca eram in masina si nu puteam sa intru pe DC. La multi ani inca o data Vladut!

Ma bucur nespus ca Alexa noastra draga a adus-o pe lume pe Maysaa!! FELICITARI ALEXA! SA VA TRAIASCA MINUNEA!

Ma bag un pic la recuperari.

Floricik mami de Maria Ema-12.12.2009

www.webshots.com/user/floricik0805" target="_blank">noi 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Monis, nu imi pare rau ca l-am chelit pe Vlad, nu se mai putea cu parul ala, era mereu cu el in ochi am incercat sa il prind dar Vlad era tare preocupat de agrafa si o scotea iar mie imi era tare frica sa nu o inghita. In plus era foarte moale, transpira mereu, nu cred ca-l mai tund la chelie insa il voi tine cu parul tuns, ca asa e la baietoi.
Despre vaccin dr. a intrebat cum vrem daca in aceeasi zi sau nu, ne-a explicat ce si cum iar decizia a fost unanima ambele in aceeasi zi. O sa fie cam cu tipete dar macar scapam.
Voi azi ati taiat motul, nu? dau a fost numai petrecerea de un an?
Pupam pe Iulianul harnicut care stie exact cum sa reorganizeze casa.


Floricik primit sms, iti multumim si aici(am raspuns si prin sms) este tare placut sa vezi cata lume se gandeste la noi.

Doarme in sfarsit si la mine copilul la ora asta asa ca profit si ma bag la, poate nu ma mai prinde 3 noaptea cu ochii pe pereti

NB

mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dozz spune:

Maysaa, bine ai venit, puisorule! Sa fii sanatoasa! Felicitari, Alexa!

Diana, Smaranditza, m-am ingrozit cand am citit ce ati patit cu ochii. Vindecare rapida!

Coque, eu nu am observat ameteli, asa ca nu stiu ce sa zic. Poate intrebi la dr, eu asa as face.

Andre, frumoasa vestuta! Poate Chiara s-a plictisit de noutatea mersului si pregateste acum alta surpriza. Sau poate a cazut si acum se teme putin, asa a facut un nepotel de-al meu, n-a mai mers 3 saptamani pt ca a cazut ff usor, in fundulet, dar el s-a speriat, se pare.

Monis, maine la 12 o sa trimit ganduri bune spre Gradina Japoneza, sa fie acolo cat mai multe fete cu fulgusori ca sa le captati (gandurile ).

Many, frumos Vladutul tau si netuns, si cheliut!

Tortul ala e oribil! - stiti voi care

Eu pompez cantitati inspaimantator de mici, multumesc fetelor care m-au incurajat. Sper sa se restabileasca lactatia, desi.... Fetita tot nu papa de la san, am incercat fel de fel de smecherii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Neata!

vin cu ua, Alex s-a trezit la 7.20, a ramas pe ora veche , daaar a avut oar 2 treziri , ii urez lui Dozz serviciu usor ( nu stiu cum de azi-noapte am visat ca m-am reintors si eu ) si felicit care a mai implinit 1 anisor, Maria Andreea de mami Alinutza sa va traiasca, sa creasca mare, frumoasa si ascultatoare!

Di, sper ca ti-a mai trecut durerea la ochi

Smara, de asemenea

Floricik, ai serbat si sotul pe 29? sau incurc borcanele? adica lunile . hai pupi multi pt zburli

Cory, ce mai face Andreiul? cum mai merge? si mai ales cum mai doarme?

Laaaavi!! unde-s pozele? semnatura noua? noutatile despre voi? ce face Luci? cum e mana? ce face samburelul? raresul?

Raluci, voi? toate bune?

Ionela?

mai am de strigat, dar nu ma mai lasa Alexul

pup pe toate, fara exceptiune

Lili, mami de Alexandru (18nov'09)
poz(n)e

Mergi la inceput