La Dovlecelu' Vesel •18•

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

Salutare!

Am vazut poze de la frumoasa intalnire. Sa va fie de bine si sa o tineti tot asa.

Fragutza, bine macar ca ati scapat de febra si voma. Eu zic ca sunteti pe drumul cel bun.

Cat despre vraji eu cred ca daca esti crestin practicant, nu doar cu numele nu se prind de tine. Asa parca spun si preotii. Despre blesteme nu stiu ce sa zic.

Luto, nu stiu mare lucru despre amidon dar in locul celor 2 linguri de amidon din blat poti sa pui faina.
Vad ca blogul laurei are mare trecere printre mamicile de dovlecei.

Raluk, spuneai despre ceaiul de lapacho. Sotul a primit de la cineva dar am renuntat pt moment la el. Pe instructiunile pe care le-am primit scrie ca se poate consuma si in timpul sarcinii, alaptarii si ca este indicat si pt copii pt ca nu are reactii adverse dar imediat dupa scrie ca pot aparea ameteli, stari de lesin, moleseala, depresie, somnolenta, greata, dureri de cap, etc.

Va las ca ma duc sa impartasesc copiii.

mamica fericita de Matei 11.09.2009 si David 25.05.2007

Doamne ajuta pe toata lumea!

Fereste-te de rau si fa bine, cauta pacea si o urmeaza pe ea.(Psalmul 33:13)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

FRAGUTZA ma bucur ca Natalix e bine,sper sa scape repede si de diaree
VIK imi pare rau ca Isabela nu a dormit azi-noapte
A venit mama de la tara asa ca nu ma mai duc nicaieri,stau sa-mi termin treburile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aricelul spune:



Buna fetelor,



am ratat intalnirea de data aceasta, dar sper macar sa mai fie astfel de ocazii sa va pot cunoaste si eu. Stiu ca o sa fie mai greu ca vine iarna si e mai complicat cu deplasarile, dar poate reusim cumva.
Ma bucur ca ati reusit sa va intalniti, iar pozele sunt ... salut mamicile de dovlecei.

De obicei, programul nostru e destul de monoton, dar uite ca atunci cand se iveste o astfel de ocazie ...offf...taman acum s-a nimerit sa iesim si vineri si sambata. Si cand ma gandesc ca aveam o sansa vineri sa ne vedem in Mall Vitan ca e la doi pasi de mine ...dar nah ..daca am fost la teatru. Apropo, va recomand piesa "Avarul indragostit" de la Teatrul de comedie.
Ieri am fost la petrecerea unei prietene la Carul cu bere, nu mai fusesem de ceva vreme acolo, iar pe stradutele din zona veche era destul de animat, mai ales ca a fost si Halloween.

Fragutza, Lullaby multa sanatate dovleceilor.

Uka apropo de cerceii Carinei pe care i-am admirat,
sunt cu surub? Ii scoti noaptea sa nu o jeneze? Noi suntem la al doilea set de tortite, dar avem aceeasi problema ...nu stiu cum face Maria de isi baga degetelul si ii desface ...ultima data am pierdut un cercel, dar norocul nostru a fost ca l-am gasit in casa ...ma tot gandeam sa ii cumpar cu surub, dar "gurile rele" de prin jur tot comenteaza ....


_

Maria (28.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

Buna dedimnieata,,
sunt eu, lascarica
Ne-am trezit si ne facem curaj ca iesim afara.
Asa de mult mi-a placut cum a zis ieri Miha94, e soare, mult soare.

Fragutzule, imi pari optimista.
si daca vrei sa se ia si la tine te luam si pe tine brate ca sa se imparta.

Mely
, foarte frumoase pozele, nu am putut sa comentez asa ca iti spun aici. Imi place foarte mult de voi 4. Iar camera piticilor e asa calda si primitoare

Nela, pe unde va mai plimbati mami? Cum e cu alergatul?
O sa ma duc la voi pe blog sa ma updatez cu aventurile voastre la malul marii

Abia astept sa o vad si pe mami de Ana Lugojana activa

Monica, foarte fain mesajul de ramas bun


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui vik-cj

Neatza fete dragi!

iau eu cafea intravenos daca se poate ca fiica-mea a facut chef in pijama asta noapte si sunt chiauna de cap de somn...cred ca de la masea ni se trage...intre 4 si 6 construiam cu cuburile si ea scancea...nici vorba de dormit. Dar a recuperat acum...a dormit de la 6 pina acum. Ea...ca mie mi-a pierit somnul.

Mai...dar retete de facut baietei nu da nimeni????

Fram...sanatate lui Pisi...

Noi ne pregatim de chef de pici...va pup, duminica faina!


de printesa Isabela Maria - 15 septembrie 2009
Isabela


Il intreb io azi pe Calin,si va zic care e secretul

Buenos dias,dragelor!

Mely ,mamica implinita de Alexandru (2 noiembrie 2007) si Razvan (21 august 2009)
_

"Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Buna dimi fetele!!

Fram ma bucur mami mult ca e mai bine Pisi.

moni_iulia

Ia så vedem daca ne recunoasteti.

si aici o burticuta

Mely ai mai pus poze pe undeva si le-am pierdut io??

Anomis eu iti dau cea mai buna 'reteta' de fatå.Så te gandesti ca va fi baiat.

Iuliana, mami de cretulin Bruculin(14.08) si 21+ cu cu fundita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Fram,ma bucur tare ca Natalix e mai bine.

Anomis,multumim tare mult!

Iulika,ce tare a crescut burtica,asa,dintr-o data .N-am pus poze recente,am dat doar linkul pus mai demult aici,sa vada si Simona cum am amenajat camera.

Mada,imi place starea ta de spirit de vreo luna incoace .Sa dea Domnul sa fiti fericiti o viata intreaga,sa te pretuiasca si sa te respecte.Mi-a placut mesajul tau de ieri scris dincolo,despre ce e important in viata...e atat de adevarat.


Mely ,mamica implinita de Alexandru (2 noiembrie 2007) si Razvan (21 august 2009)
_

"Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria1979 spune:

Buna ziua si de la noi, of am terminat si noi cu vizitele gata ne-am linistit.
Iulika esti o mamica foarte frumoasa iar cu burticuta esti foarte simpatica. Iar bruce tunsulici arata bestial.
Mada ma bucur mult pentru tine si viata ta de acum incolo sa fie implinita si fericita alaturi de florin.
Alex (05.09.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monique02 spune:

Salutare,

In primul rad ii trimit o Monicai. Am intrat la ultimul capitol la dovlecei si am citit asa pe sarite ca eu nu am rabdare deloc sa citesc mesaje chilometrice si nici nu am vrut sa ma enervez degeaba citind ceva care de fapt nu ma priveste, dar cand am ajuns la mesajul de la Monica, cel lung adresat tututor fetelor chiar l-am cititi si mi se pare unul din cele mai frumoase mesaje care au fost scrise pe forum.

Mi-ar fi placut tare mult sa vin la intalnire, dar nu s-a putut in primul rand ca sunt foarte racita si fetelor le curge nasul si sunt si rudele lui Titus din Italia si avem program de restaurante zilnic.


Iulika esti extraordinar de frumoasa cu burtica si Bruculica este asa de dulce cu frezuta lui, ca un baietel asa mai mare, nu mai e bebelus.


Madalina ma bucur mult pentru tine ca ai o viata asa cum ti-ai dorit, meriti din plin.


Fragutza, Lullaby sa treceti cu ine peste episodul asta urat cu enetrocolita


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamideandrei spune:

seara buna!
la recuperat inca mai lucrez, sunt in urma un capitol jumatate! vad ca ati avut treaba serioasa, am citit ceva si de o intalneala, sa va fie de bine celor ce ati participat ; noi am fost in pomeni, organizari, intalneli in familie, agitatie mare, ce sa mai! recuperez si sper sa va ajung din urma! seara nu mai apc ca intra sotz s ma acapareaza toata!
hai va pup si mai vb! vin cu lectiile facute!

ANDREI

Mergi la inceput