Ghiocei de martie-aprilie 2009***271***

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Asta e reteta "gospodini.blogspot.com/2008/08/ciorba-de-pui-la-grec.html" cu "http://" in fata...e reteta de la Teo si iese demential de buna...

Am fugit la nani...dupa ce intre timp rasfatat sotz cu manichiura si pedichiura


_

Gigelica ,mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adee spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anaan

Trebuie sa ajungem undeva pe la munte, in judetul Mures, la Deda Bistra. Fetelor de prin zona, daca mi-ati putea spune cam cat facem cu masina din Reghin pana acolo, v-as fi profund recunoscatoare.


Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)



Maxim 30 - 40 minute. Sa va luati haine groase ca e foarteee frig.



purcelusa mea mica Ariana - 24.03.2009

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Citat:
citat din mesajul lui Adee

Citat:
citat din mesajul lui Anaan

Trebuie sa ajungem undeva pe la munte, in judetul Mures, la Deda Bistra. Fetelor de prin zona, daca mi-ati putea spune cam cat facem cu masina din Reghin pana acolo, v-as fi profund recunoscatoare.


Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)



Maxim 30 - 40 minute. Sa va luati haine groase ca e foarteee frig.



purcelusa mea mica Ariana - 24.03.2009

poze


Adee, merci mult, mult, mult!

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Mersi Gigelica !!

Noapte buna !

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Va pup si eu!

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adee spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Sunt super relaxata. Am dat drumul unei furii stranse in mine cel putin 10 ani. Ca s-a umplut paharu'. Azi am pandit toata ziua si cand l-am vazut jos pe idiotul/nesimtitul/ghiolbanul/increzutul de vecin care dupa ce ca ne-a deranjat in mod constant (zgomote groaznice intre 10-2 noaptea, inundatii repetate soldata fara macar un "ne scuzati" etc) imi sicaneaza non-stop familia, se leaga de maica-mea (care iese afara de 4-5 ori pe an, da' atunci se leaga de ea, ca vezi Doamne hraneste niste porumbei si pica firimiturile la garajul lui), de huzband...si pe mine m-a abordat primavara trecuta, cand eram pe scari cu Sophiphi in bratze (avea cam o luna), tinandu-ma in curent sa-mi faca morala ca eu de ce nu matur si spal scarile, ca doar cainele meu lasa par (va dati seama ce tone de par ii pica lui Manu in timp ce urca treptele; femeia de serviciu si-a dat demisia din cauza lui, a preferat sa renunte la bani din cauza mitocaniei astuia). En fin, azi mi-a zis huzband ca s-a legat iar de el.
Si l-am asteptat "la cotitura" si i-am zis absolut tot ce cred despre el si neamu' lui, dar mai ales despre el
Ma simt asa de usurata! Va dati seama, 10 ani m-am abtinut si m-am macinat in mine, ca ciobanescul mioritic

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
17 luni
Manole forever
Sovata




Am si eu un specimen care sta deasupra noastra, si are program de scandal cam de 2-3 ori pe saptamana. El e beat mort, se cearta cu nevasta, o fugareste prin casa (se aude si cum cade), o bate, iar nevasta urla M-am luat de el de cateva ori, dar nu l-am prin niciodata treaz si nu cred ca isi aduce aminte ce i-am zis.



purcelusa mea mica Ariana - 24.03.2009

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adee spune:

Anaan cu placere

Noapte buna !



purcelusa mea mica Ariana - 24.03.2009

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Hallloooo!
La Sophiphi mucii sunt ca o melodie de pe vremuri:"o noaaaapte si-o ziiiii/ o noapte si-o ziiii" deci clar azi-noapte n-a mai avut nimic. Ieri ii erau buluc la nas, dar n-avea nicio treaba, pana sa apucam noi sa sarim cu servetelele si-i stergea scurt cu dosul palmei si-si continua treburile:)))
Inapreda, ia si tu partea buna, farfuria de portzelan...isn't that romantic?
Sa va fac un rezumat cu vecinu', desi v-am mai zis de el:
- ursuz, cel mai acru si posomorat om pe care l-am vazut, agresiv (el una doua sare la scandal, l-am vazut odata si de pe geam luandu-se de niste liceeni ca bag'sama au fumat pe spatiul verde de la bloc si efectiv i-a tras o scatoalca unuia); sotie-sa e o doamna scumpa si finutza, dar o alta vecina care-i cunoaste mai bine a zis ca n-are ce deschide gura in fatza lui, ca e un zbir care o domina. Boului asta mereu ii tuna si-i fulgera dar se crede si mare gospodar: matura curtea blocului si scarile ostentativ, apoi se uita urat la toti vecinii ca de ce numa el matura, de parca cine ma-sa il pune si de parca nu el ar fi gonit-o pe amarata aia de femeie de serviciu?! Buuun...copiii lui sunt doua loaze, cel putin 10 ani mi-au f. creierii cu manele sau hiphopisme date la maximum-maximorum (cum plecau parintii de-acasa, deci ei habar n-aveau), au o statie de amplificare de se cutremura blocul, mai rar asa ceva. Am suportat asta in facultate (cand io veneam acasa in sesiune cica sa am conditii sa invat) dar si de cand am nascut, Sophiphi era proaspat adusa de la maternitate si in jurul ei vibrau peretii si deasupra se cutremura tavanul. Eu sunt de vina: trebuia de la primele mitocanii de-astea sa dau un telefon si sa-mi exprim nemultumirea. Iar eu ce-am facut? Nuuu, ca-si vor da seama candva ca nu se face asa ceva, hai sa fiu toleranta, asa e la bloc, tre sa ne suportam etc. Iar nemernicii aia acum nu mai sunt copii, baiatul are vreo 25 de ani si e ceva politzai de-asta marunt iar fiica-sa e de- varsta cu huzband, dar infantilaaaa.
Buuun...si vecinu' ghiolban si fiu'so (care totusi s-a mai cizelat in urma "inrolarii", ca de vreo 2 ani saluta, va dati seama?!) au ture de noapte sau pana noaptea; dar ei cand se intorc, pentru ei e zi, frate, nu se gandesc la altii: bubuituri, usi trantite, discutii de le descifrez io din pat, bocanituri prin baie...toate astea pe la 1-2 noaptea.
Asaaa...io fatza de vecin? Mereu l-am salutat prima, desi regulile de politete zic ca barbatul saluta intai femeia, haha, vezi sa nu fi citit asta "Codul bunelor maniere"; luni de zile ori nu mi-a raspuns ori a raspuns printr-un mormait, ca deh, era prea scarbit de viatza. Cred ca consecventza mea l-a dat gata, ca-n ultimele luni chiar articula salutul! De cate ori mi-o para pe biata maica-mea cu porumbeii ei eu il asiguram ca-i voi zice, ca da, e urat, n-o sa se mai intample. Si tot asa, deci eram victima perfecta, ca el interpreta ca-s proasta si nestiutoare, nu ca incerc sa fiu politicoasa.
Pana ieri cand mi-a zis huzband cum s-a legat de el, ca i-a zis inclusiv ca "poate matura scarile cu el"...stai asa, nea ghiolbane, poate vrei sa ne vedem prin tribunal.
Si m-am dus si l-am luat intai foarte politicos cu intrebarea legitima:"de cand maturati dvs. curtea cu membrii familiei mele? nu credeti ca ati intrecut limita cam de multisor?" si biensur ca discutiaa degenerat, el tot baga acuze inventate, eu ma turam din ce in ce mai tare, apogeul a fost cand mi-a zis:"puiuc, nu ridica vocea la mine"(pana atunci ne vorbiseram cu dvs.) si atunci i-am zis:"auzi, da' tu poti sa te legi de noi cand ai tu chef, ai impresia ca esti vecinu' suprem si noi suntem subordonatii tai?" la care el cu ochii cat chioftelele:"aaa, ma tutuiesti, asaaa, da' cum iti permiti?" iar io:"da' tu de ce ma tutuiesti pe mine, am baut la "per tu" si nu stiu eu? vrei respect, respecta-i si tu pe ceilalti" etc etc, i-am zis eu tot ce-am avut de zis, efectiv a fugit, s-a urcat in masina ca "trebuie s-ajunga la serviciu si io sa nu strig la el, ca are 51 de ani(:)))) si sa nu ma rastesc la el sa se-adune oamenii sa se uite"(deci tine la opinia publica, hehe, calcaiul lui Ahile). In fine, a fost un shoc pentru el avand in vedere ce imagine de pampalocea avea in capul lui despre mine. Asa ca eu zic ca a inteles "ideea", ca prost nu e, numai are el impresia ca poate sa intimideze pe oricine. Na, ca m-am racorit iar; in orice caz, dupa alea 10 minute in care i-am zis ce-am avut de zis am simtit ca plutesc:))). Eu am o limita de "andurantza" foarte mare, dar si cand o depaseste cineva...si asta o depasise de cel putin 3 ani

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
17 luni
Manole forever
Sovata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns koko_1 spune:



Buna dimineata fete dragi!

Iata ca apar si eu dupa o lunga absenta...vad ca deja ati aflat vestea, multumesc ca m-ati trecut in listutza
V-am citit printre randuri dar de postat nu am mai apucat. Cezar nu ma lasa sa stau la calculator, daca nu mi-l inchide de la butonul on/off, imi inchide sursa, daca il tin in brate sta calare pe tastatura, parca ar fi pian; acum am prins putin timp ca l-am trimis cu tac'su afara.

In rest suntem bine, inca nu-mi vine a crede ca voi avea un alt bebic, am fost o perioada tare suparata, dar cu Dumnezeu inainte...ne-om descurca noi.

Cezar e o obraznicatura, face numai prostioare dar si cand il apuca crizele de personalitate urla cat il tine gura; mergem la kineto ca cica ar avea talus valgus, dar ni s-a promis ca se rezolva problema in 2-3 luni...

Va pup si sper ca reusesc sa intru mai des!

----------------------------------------------------------------------
mami de Cezar - 22 aprilie 2009 si 20+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui gigelica20

Monnvas, te invidiez ca pleci din tarisoara noastra iubita...si pe Simply o invidiez...si pe toate fetele noastre de departe...



Tufata harnica,da' nu plec decat pt 3 luni!

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!

Mergi la inceput