Ghiocei de martie-aprilie 2009***270***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Ce faceti fetelor, ati doborat dusmanii sau inca nu?

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mireal spune:

Annan, pe Theo l-am drogat cu niste Acc si a adormit, are deja o ora de somn.Am vazut camera Adelei foarte frumoasa si am uitat sa zic de David,mananca foarte bine.Mi-a placut de Luca, ca are pe cine da vina si de KeutuMa apuc de uitat la serial.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anaan

Ce faceti fetelor, ati doborat dusmanii sau inca nu?

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)


Nu ma face sa rad, Sophiphi si-a facut somnul de pranz ca de obicei, intre 17-19. Iar o sa ne alerge prin casa pana pe la 23. Io stau si ma cert pe forum. Cica-s plina de rautate gratuita si autosuficientza
. Cool, huh?
Ce minunata camera are Adelake, plina de culoarea mea preferata, rosu (nu va luati dupa obsesia mea cu mov, culoarea mea de suflet e roshu, numa ca am impresia ca nu-mi sta bine cu ea, nu ca-n mov mi-ar sta cu mult mai bine:)))

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
17 luni
Manole forever
Sovata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Ai mei alearga dintr-o camera in alta. Nici gand sa se culce

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Booon, deci, in afara de Theo, restul sunt la treaba! Andrei face ordine in sifonier, ca nu erau ordonate dupa culori bluzele mele

Ilinca, nu te mai enerva, ca intotdeauna destepti sunt prea putini si prosti gramada!

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

David se urca pe mese, se arunca pe noi si ii scoate ochii la bunica-sa care doarme si e rupta de oboseala...Si alearga de colo-colo...Cred ca astazi nu ne culcam prea devreme



Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela78 spune:

Geanina, ziceai ca nu mai mananca micsunica seara... S-o fi plictisit de paste cu branza, dovleac si spanac. Ianis are seara meniu de "terci": cereale Humana, mamaliga cu branza si smantana, macaroane cu branza, fulgi de porumb, gris cu lapte, orez cu lapte, fulgi de ovaz, hrisca, iaurt cu biscuiti, prajitura cu mere etc. Ii fac in fiecare seara altceva, niciodata nu se plictiseste

Ma intrebai de Charlotte (placinta cu mere) cat timp se tine la cuptor, am facut-o iar aseara si a durat 45min la 180 grade.



Azi am incercat o noutate in ale culinariei: paste cu fructe de mare, a iesit o bunaciune, lui Ianis nu i-am dat.






Elena, fericita de Ianis Cezar (04.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela78 spune:

Da, si Ianis scoate din dulap si le pune in cap sau face curatenie, sterge praful sarguincios.

Dar peste 20 min.il bag la baie

Elena, fericita de Ianis Cezar (04.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Sa va povestesc faza care pe mine m-a cam naucit astazi.

In seara asta, pe la 6, suna cineva ff insistent la sonerie si destul de nesimtit. Ies pe geam sa vad care-i grabitul...Era o femeie, de etnie rroma, cu o cutie de nurofen pt bebelusi si incepe textul (o vedeam pentru prima data in viata mea) : "Buna vecina!!! Stau la cateva strazi de tine si este pentru prima data cand vin, uite iti las si laptopul sau ce vrei tu din casa de la mine, certificatul de nastere a copilului, stii doar ca n-am maiu venit pana acum la tine (vb foarte haotic). Mi-a racit bebelusul, iti arat reteta si nu-mi ajung banii si daca poti sa-mi dai te rog, imi trebuie urgent, nu mi s-a mai intamplat asta da acum chiar imi trebuie urgent ca e bolnav ala micu. Iti las ce vrei tu. Da-mi te rog 50 de RON sa iau panadolsi ce mai trebuie Bineinteles ca am trimis-o f repede...

Mie nu-mi vine sa cred cat tupeu au unii oameni. Incredibil

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anaan

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Vaaaaaaaaai, Anaan, sa nu stii tu cine e Francis? La asa ceva nu ma asteptam din partea ta... Noi ne uitam amandoua la Francis.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute


Imi pare rau si mi-e rusine! Sunt o baba depasita!


Lui Andrei nu-i plac cartile, adica nu pentru scopul pentru care au fost create, lui ii place sa le roada! Halal copchil de intelectuali!

M-am saturat si de scris si de meditatii! Asa ca pentru restul zilei de azi mi-am acordat o pauza!

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)



Anaan...nici io nu stiu cine e Francis...deci?!
Si Andrei al meu e la fel de ne-pasionat dupa carti decat ca si gust...nu exista carte fara colturi roase...
Mai nou a trecut la nivelul urmator: zilnic ma fraiereste si haleste minim un varf de creion colorat


_

Gigelica ,mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

Mergi la inceput