Albinutze de Mai-Iunie 2009(93)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Salutare dragelor

Intru tot pe fuga, profit ca doarme

Cris eu nu mai pot intra la calculici cat e nazdravanul meu in preajma . Vrea numai pe youtube ama-ama(ham-ham, asa ii spune el ursuletului gumat) si ar sta ore in sir uitandu-se

Clody noi ne mai delectam si cu altele, uite aici:
http://www.youtube.com/watch?v=xd12hR68sWM
http://www.youtube.com/watch?v=M6Oq3zHqLPg
http://www.youtube.com/watch?v=mim1Ysx2Luc
si mai sunt si altele. Am cautat sa le downloadez ca sa i le pun la dvd, sa nu mai stea in fata calc, dar nu gasesc prea multe

Ana super reteta, am notat-o. Dar daca nu avem acel condiment minune, cu ce putem sa-l inlocuim???

BebeBeca super jucariile. Eu sunt inebunita dupa jucarii. Daca ar fi dupa mn as cumpara tot ce gasesc sa-mi placa
Asteptam vesti de la dr

Serialbastre sa nu faceti febra si sa nu fiti maraiti.

Razvan a mancat ff bn azi la pranz (sa nu zic de 2 ori ). Am facut ciorbita de pui cu galusti (preferatele lui) si a mancat un castron plin. Apoi a mai vrut si iaurt. Cand se trezeste ii dau S.O.S tot cu pui (si asta ii placea ff mult - sa vad daca mai vrea)

Otilia asa e polipi. Eu am fost operata ca raceam ff des si faceam si puroi pe amigdale. Dar s-au refacut . Asa ca nici eu nu am de gand sa-l chinui pe Razvan degeba si mai ales ca dr la care am fost ieri mi-a si spus, ca daca nu raceste des si nu face alte complicatii nu trebuie operat ca mai tarziu se retrag.

Va doresc o zi buna si cu mult soare. Eu merg sa calc, am ditamai gramada

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
SoriLea - Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)

http://b2.lilypie.com/GcAYp3.png


Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otiliap spune:

ana micu, reteta ta suna tare fain. dar daca nu am condimentele unguresti, ce pot pune?? sare nu trebuie??

cris, multumesc de ideea cu plastelina. chiar ma intrebam ce jucarii sa-i mai cumpar crocodilului meu. aseara s-a apucat sa-l picteze pe taica-su pe pantalonii de trening cu creta colorata. iar taica-su l-a lasat. ba chiar isi desena singur pe pantaloni si-i explica lui matei cum se face un pui si un iepure. normal ca am bagat pantalonii la spalat.
ce am facut bun?? pai pt noi am facut o ciorba cu carne de purcel, salata de vinete cu smantana, dar si cu maioneza si acu am pregatit pieptul de pui pt reteta ta cu lapte si smantana. (de cand am copiat-o, numai la reteta asta ma gandesc ). pt matei am facut un ghiveci de legume cu carne de vitel (am pus toate legumele pe care le aveam in casa - morcov, mazare, dovlecel turcesc, telina, patrunjel, pastarnac, porumb boabe, cateva cuburi de cartof, suc de rosii, iar la sfarsit putin usturoi). acu am pus si de-o paine si ma gandesc sa fac si ceva dulce, nu stiu ce (mouse-ul sta acum pe reteta de pandispan pufos...si-mi cam face cu ochiul...)
mai pe seara vin cumanata mea cu fetita si cumnatul si raman tot week/end/ul, asa ca trebuie mancare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otiliap spune:

beca, multa bafta la dr diseara!! sa vii cu vesti bune!!
ai grija de bebe, nu te obosi prea mult!!
imi place ce i-ati cumparat bebeului, mai ca as mai vrea si eu unul, dar, din pacate, chiar nu se mai poate la noi...

clody, a trecut cucuiul lui razvanel??

serialbastre, ce vaccin ati facut?? sa nu faca febra si sa nu doara intepatura!!
voiam sa te intreb cum ai preparat spanacul cu orez, dar m-am uitat pe blog si am vazut reteta. am vazut si un copil satul si multumit de ceea ce a papat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otiliap spune:

monicabo, oul romanesc se prepara astfel - pui apa la fiert intr-o oala. cand apa clocoteste, spargi oul, ii dai drumul in apa si il lasi sa se intareasca cat de mult vrei tu. il scoti cu o paleta.

sori, ce reteta speciala ai pt S.O.S. de pui??
mi-ai adus aminte ca am si eu de calcat... o tona de rufe si azi am mai spalat 3 masini... si daca ati vedea ce e la mine in bucatarie...un mix perfect intre jucariile lui matei, ustensile de bucatarie (gen polonic, paleta, linguri,...) bucati de biscuiti, pufuleti si pe ici pe colo si cativa pufarini (a deschis singur dulapul si s-a servit)...sunt nevoita sa scot iar covorul (abia l-am scuturat sambata). ..

beca, ce-ai facut la eco azi la 11? ce a zis dr de bebe??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Salutare, am avut niste zile foarte grele, nu stiu daca s-au terminat, n-am apucat sa mai scriu nimic, fetele sunt la a 3-a viroza in 6 saptamani, imi vine sa dau foc la gradinita aia .

Lauraa, bine ai revenit, felicitari pentru casa, este de vis! Imi place mult camera fetei si imi plac usile de la living.
Otilia, imi pare rau pentru Arina. O sa-i dai si bronhovaxom-ul?
Cosminica, iti mai trebuie dentist? Singurul de care am fost super-multumita este la Velvet la Unirii si are cabinet in Aviatiei.
OanaMVT, sanatate multa!
Serialbastre, pupici vampiritei! Pe noi ne ameninta caninii de vreo 2 luni si inca n-au iesit.
Cris, te iau si pe tine in Congo, o sa fie mai placut sa am companie.
Imi pare rau de Miruna, la ce descrii tu acolo merge bine natrium muriaticum ch9 sau 15, 4-5 doze pe zi, timp de 3 zile.
Sorilea, am pus o parte din poze si pe site-ul Sabinei, sabina punct geneza punct ro, la /poze este o colectie cu 2 albume deocamdata. Sotul meu este ok de obicei, cand ma supara tare ma plang la voi .
Philip, de la visinata nu s-a imbatat Larisa, dar m-a enervat sotul ca era preocupat sa nu fi facut mizerie pe jos, apoi m-a intrebat "dar ce voiai sa fac, ce, sunt supra-om?"
Ioana, sa stapaniti sanatosi masina, mie imi place mult. Si noi avem Tucsonul tot in leasing pe firma, insa de la 18 la 40 mii e cale lunga.
Strunfita, sanatate Andreei, ce ii dai?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Oul romanesc e cel fiert in apa, spart. Deci un ochi fiert.

Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

In bucataria mea

Concurs Clipe de vara - ser1, ser2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Cris, am facut vaccinul de 1 an, nu ROR-ul, celalalt (imi scapa numele). Cand a implnit Cezara 1 an nu era si cand l-au adus era ea pe antibiotic pentru stafilococ, apoi racita ... abia acum am reusit. Ror-ul l-am facut pe la un an si doua luni.

Sorilea, suna bine ciorba cu galuste, chiar nu am facut de mult.

Otilia, ai gatit nu gluma. Acum am vazut ca tu i-ai explicat mai bine Monicai.

Carla impotriva racelilor!

Maine plecam la Gura Humorului, la prieteni buni si dragi pe care nu i-am vazut de mult. Asa ca nu gatesc, doar ma relaxez.
Weekend placut tuturor!

Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

In bucataria mea

Concurs Clipe de vara - ser1, ser2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_MVT spune:

Cris si eu am observat ca nici dupa 3 zile nu se intaresc biscuitii.

Ioana bafta la eco si la dr.

Otilia nici eu nu am vrut s ii scot polipii si amigdalele lui Tudor insa el nu putea dormi noaptea, respira pe gura iar amigdalele lui erau mai mari decat normal si cand nu erau inflamate. Dr. a recomandat operatie la 3 ani dar am astepta pana la 5 ca am tot sperat ca se retrag. Dupa operatie Tudor a dormit cu gurita inchisa, nu a mai sforait, nu am mai avut probleme cu rosu in gat si s-a dezvoltat mai bine ca inainte.

Carla

Serialbastre sa nu faca febra. Noi suntem programati la doctor miercuri pentru vaccin.


mami de Tudor (24/07/02) si Eduard (02/05/09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neata..haideti la o calda si o

in sfarsit putem sa zicem ca suntem o familiene-a virausat si pe noi fi-mea..mucim toti si facem concurs cine tuseste mai intens si mai mult

otilia brrrrr...ce frig e la voi dimineata ,ce funny sunt piticii tai cu mersul la baiela capitolul jucarii,noi mai avem si o tablita din acea magnetica cu pixul aferent si forme geometrice..[:-))))] mi se pare normal sa le aratam copiilor si talentele noastre artisticebine...nu tocmai pe hainemamaaaa da ce de papica si casa plinauite ca si eu ii mai faceam oul asa mirunei,dar nu stiam cum se si numeste..nu te plange,ca el nu vrea decat sa te ajute sa faci mancareaai ajutor de nadejde
sorilea uite un nou si mic terorici
carla vai de capul vostru cu virozele asteasarumana de info. azi dau o fuga la farmacie sa fac aprovizionarea cu material anti-raceala
serialbastre sa nu mai doara,si distractie placuta in wek
oana da,si chiar imi placa asa

brotacul tero-sectoristMIRUNA(29 mai)

Teroricul sectoricios are 1 anisor

BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Buna dimineata fetelor!
Astazi mergem la salina, sa ne curatam caile respiatorii.
Bebe este bine, are 450gr, i-am vazut si fatza, deplin formata, are niste buze tare grosute, seamana cu mamica lui, este simpatic. Sta cu mainile pese ochisori, dragul de el.
Eu nu sunt asa bine, s-au vazut si la eco aritmiile mele, luni merg la cardiolog, t a incepe un tratament pt palpitatii, ca sa imi pot lua tratamentul de tiroida. Nodulul de la tiroida este urat, medicul mi-a spus transant ca dupa sarcina poate da in cancer indicatia ar fi fost de intrerupere de sarcina la cum arata toate, acum ramane numa' indicatie de cezarina.
In rest, toate bune.

Fug, da Sara semn de trezire, tre' sa ne pregatim de plecare!!!!!!!!!

Ioana, Rebeca (16.05.2004), Sara (17.04.2009) si 22+
Creste fata mica... Creste si minunea Rebeca
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/bebebeca



Mergi la inceput