Nov-dec2010 - BV ANA, HAI LETZY! HAI DANAIT!(143)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirunam spune:


Am primit mesaj de la Ana, a intrat in sala, i-au facut si epidurala si acum asteapta. Ii este frica asa ca va rog sa scoateti motatele sa stie ca suntem alaturi de ea...

HAI ANAAAAA

si desigur...

HAI LETZY!!!

AMR 3 SAPTAMANI...
MIRUNA cu Emanuel si bebe Iustin 37 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Ana, Letzy, nastere usoara si refaceri rapide! Si pitici sanatosi si papaciosi!!!

Kitty, bafta astazi la examen!!!

Symo, o sa treaca si furia laptelui. Eu am spus, durerile de dupa cezariana mi s-au part floare la ureche pe langa ce am simtit in timpul furiei laptelui. Nu te mulge decat cat sa detensionezi sanii, pentru ca cererea ( in cazul asta Diana+pompa ) stimuleaza oferta. Mie in spital ( ca acolo m-a apucat ) nu m-au pus decat sa mulg surplusul si sa stau cu gheata pe sani. In 24 de ore a trecut. Ai grija la orice nodul care se formeaza, la orice pata rosie.

Eu am avut o zi ingrozitoare ieri, Radu a avut un accident de masina nasol, in drum spre casa, pe langa Huedin. A intrat unul in el, urat, a scapat nu stie nici el cum doar cu o zgarietura la cap. Masina e praf, probabil dauna totala, dar el e viu. Habar nu am avut de tot ce s-a intamplat pana cu cinci minute inainte sa intre pe usa, cand m-a sunat sa imi dea o veste buna ( ca e in coltul strazii, desi eu il asteptam astazi, nu ieri la pranz ) si una proasta ( accidentul, lovitura la cap si toata nebunia ). Nu va spun cum am simtit ca mor cand l-am vazut intrand pe usa fericit ca ne vede, ca e acasa, dar plin de sange pe camasa, pe blugi, cu spranceana si genele imbibate de sange. Oribil!!! Aseara am mers cu el la Urgente ( alte nenorociri si acolo...), l-au investigat si pare a fi ok. Azi dimineata trebuie sa refaca controlul de la neurologie...Mi-e o mila de el, il dor toate oasele, capul, gatul...si asta ca sa ne faca noua o surpriza si sa ne petrecem toata ziua de astazi impreuna, pentru ca aniversam 3 ani de la casatorie.

No, sa aveti o zi frumoasa!

Olga cu Alexandru si mami de Ioana-Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirunam spune:


Raportez si eu o noapte chinuita de cosmaruri... dar fara contractii sau orice alt semn ca voi naste, intr-o buna zi. Azi oricum nu e o zi buna ca la Municipal pot ajunge doar cu elicopterul... sau fara permis, daca conduc eu ca sotul m-ar urca in metrou

Azi schimbam si noi semnatura!!! 38 de saptamani!!!

Ratusca nu ma cauta pe Facebook ca am alt nume trecut , Miruna e doar nume de botez, cel uzual din pacate e altul, banal rau. Ti-l trimit pe PM. Daca nu vii tu in Voluntari cu ratusca mica vin eu in Targoviste si gata ... acum imi dau seama... nu ati ales numele fetei???

Dana, mare dreptate ai cu teoria contractiei. Eu dupa Ikea il simteam ceva mai jos, in timpul noptii insa s-a intros in coaste... mai bine nu ma culcam. Bafta muuuulta la Eco!!! Te asteptam cu vesti!

Symo, eu initial goleam bine sanii, pana nu mai aveam lapte. Asa nu a mers pentru ca organismul producea la fel sau chiar mai mult, nestiind daca au fost goliti de un copil mancacios sau o pompa . Nu sunt experta in alaptat, deloc, dar a functionat cu golitul cat sa ii detensioneze, cum spunea Joy... La mine a durat cam 10 zile sa se regleze lactatia dar am facut si mastita, cu grija nu ajungi asa departe. Nu te lasa ca e pacat. Eu am incercat, la disperare sa ii dau lapte praf la 3 dimineata, noroc ca a refuzat.







AMR 3 SAPTAMANI...
MIRUNA cu Emanuel si bebe Iustin 37 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_vio87 spune:


.......................................................................................
................................................................
................................................
................................................................
........................................................................



pupici pe burtici :*:*:* 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirunam spune:


Mesaj de la Ana: desi i-au facut epidurala inca simte tot si ne roaga sa facem galerie pentru Letzy si din partea ei!

Olgutzica e groaznic sa treci prin asa ceva. E normal sa il doara tot, eu am avut doua accidente cu dauna totala din vina altora... importat este sa il inspecteze din cap pana in picioare ca sa stati linistiti. Noroc ca nu are nimic grav... e socant cum poti scapa dintr-un maldar de fiare. Ah, si apropo de dureri de gat, mare atentie la ortopedie.

AMR 3 SAPTAMANI...
MIRUNA cu Emanuel si bebe Iustin 37 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_vio87 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Olgutzika

Ana, Letzy, nastere usoara si refaceri rapide! Si pitici sanatosi si papaciosi!!!

Kitty, bafta astazi la examen!!!

Symo, o sa treaca si furia laptelui. Eu am spus, durerile de dupa cezariana mi s-au part floare la ureche pe langa ce am simtit in timpul furiei laptelui. Nu te mulge decat cat sa detensionezi sanii, pentru ca cererea ( in cazul asta Diana+pompa ) stimuleaza oferta. Mie in spital ( ca acolo m-a apucat ) nu m-au pus decat sa mulg surplusul si sa stau cu gheata pe sani. In 24 de ore a trecut. Ai grija la orice nodul care se formeaza, la orice pata rosie.

Eu am avut o zi ingrozitoare ieri, Radu a avut un accident de masina nasol, in drum spre casa, pe langa Huedin. A intrat unul in el, urat, a scapat nu stie nici el cum doar cu o zgarietura la cap. Masina e praf, probabil dauna totala, dar el e viu. Habar nu am avut de tot ce s-a intamplat pana cu cinci minute inainte sa intre pe usa, cand m-a sunat sa imi dea o veste buna ( ca e in coltul strazii, desi eu il asteptam astazi, nu ieri la pranz ) si una proasta ( accidentul, lovitura la cap si toata nebunia ). Nu va spun cum am simtit ca mor cand l-am vazut intrand pe usa fericit ca ne vede, ca e acasa, dar plin de sange pe camasa, pe blugi, cu spranceana si genele imbibate de sange. Oribil!!! Aseara am mers cu el la Urgente ( alte nenorociri si acolo...), l-au investigat si pare a fi ok. Azi dimineata trebuie sa refaca controlul de la neurologie...Mi-e o mila de el, il dor toate oasele, capul, gatul...si asta ca sa ne faca noua o surpriza si sa ne petrecem toata ziua de astazi impreuna, pentru ca aniversam 3 ani de la casatorie.

No, sa aveti o zi frumoasa!

Olga cu Alexandru si mami de Ioana-Sofia

vai... ce lucru groaznic, mai ales acum, asta mai lipsea... offf... bine macar ca e ok, sau mai bine zis ca sunteti ok si ca nu aveti si alte probleme Doamne fereste!!! Sanatatea e cea mai importanta

pupici pe burtici :*:*:* 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_vio87 spune:

Neata miruna, neata burtici
acum anterenez motatele si pentru letzy, nu le'am antrenat de aseara ca nu m'am simtit bine si am niste picioare de elefantel de toata frumusetea.
sper sa fiu inspirata

pupici pe burtici :*:*:* 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeacc spune:

Haide Ana!


Haide Letzy!

Andreea, mami de baiat si 38+ cu

AMR 2 zile!


asa creste bebelusa
www.perfectnanny.ro/" target="_blank"> ... we care

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_vio87 spune:


*...........................................*
*.....................................................................*
*.................................................................*
*..........................................................................*
*................................................*


pupici pe burtici :*:*:* 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorin7774 spune:

neata si de la noi

motate pentru ANA si LETZY !!!





ma inscriu si eu la noaptea horror...acum vad ca sunt in faza in care sotul meu face toata noaptea sex....cu altele, desigur..

in rest, toate bune si frumoase

azi e sarbatoare ? ca in calendarul meu e cu cruce neagra...deci pot spala rufe sau nu ? ca nu stiu...

cred ca incalc embargoul si ma duc sa-mi fac o cafea...sunt chiauna putin..

la fete

-----------------------------------------
LOREDANA, mamica de MIRUNA CAPSUNA
cu ajutorul lui Dumnezeu
34+

Mergi la inceput