Prietene la bine si la greu - 67

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

za died mother (that's me)




Monis si piticutzul Santiago (02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5
za died mother (that's me)
Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Sunt mega rupta, pitix in continuare nu doarme bine, e agitat si plangacios. Si asa rupta cum sunt am batut orasul de la 12 pana acuma cautand decoratiuni pt tort. Nu exista. Si eu care credeam ca totul e sa ai bani si sa vrei sa-i cheltuiesti. Stupid-stupid-stupid me . Dar sunt mega incantata ca am cumparat cadoul puiului .

Ma duc sa incerc sa bag un corn in perna




Monis si piticutzul Santiago (02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5
Sunt mega rupta, pitix in continuare nu doarme bine, e agitat si plangacios. Si asa rupta cum sunt am batut orasul de la 12 pana acuma cautand decoratiuni pt tort. Nu exista. Si eu care credeam ca totul e sa ai bani si sa vrei sa-i cheltuiesti. Stupid-stupid-stupid me . Dar sunt mega incantata ca am cumparat cadoul puiului .
Ce i-ai luat? Eu nu am idei deloc. Nu sa-ti fac in ciuda, dar m-am gandit mult la tine zilele astea, chiar langa mine este un magazin dedicat zilelor de nastere ale puilor, cu super chestii. Decoratiunile, majoritatea, sunt din zahar, vrei sa ma uit daca nu gasesc ceva din altceva? Ca e marti, pot pune joi pe atlassib. Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Citat:
citat din mesajul lui monis5

Sunt mega rupta, pitix in continuare nu doarme bine, e agitat si plangacios. Si asa rupta cum sunt am batut orasul de la 12 pana acuma cautand decoratiuni pt tort. Nu exista. Si eu care credeam ca totul e sa ai bani si sa vrei sa-i cheltuiesti. Stupid-stupid-stupid me . Dar sunt mega incantata ca am cumparat cadoul puiului .


Ce i-ai luat? Eu nu am idei deloc.
Nu sa-ti fac in ciuda, dar m-am gandit mult la tine zilele astea, chiar langa mine este un magazin dedicat zilelor de nastere ale puilor, cu super chestii. Decoratiunile, majoritatea, sunt din zahar, vrei sa ma uit daca nu gasesc ceva din altceva? Ca e marti, pot pune joi pe atlassib.

Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult!




sarumana mult, dar trebuie sa stii cand sa renunti. Eu am renuntat . Maine ma duc la cei care ne-au vandut tortul de botez care a fost si gata. Nu stiu sa explic ce i-am luat asa ca citez de pe site: 75 de piese cu sageti care se asambleaza usor intre ele. Culori, forme geometrice, piese ergonomice: maner, buton, pentru a exercita gestul de cleste al degetului mare. Capsoare cu expresii faciale, piese circulare rotative, baza ampla etc. . Suna cam stupid, dar n-am gasit o exprimare mai buna




Monis si piticutzul Santiago (02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Fetele, avem produsele. Ramona am inteles de la Ava ca-ti trimite ea coletul? Imi pare rau ca nu a ajuns de ziua lui Domi. Asadar Gabitza, Ava cum facem sa luati chestile, in functie de cum va este mai usor sa ajungeti fie la mine in CHiajna fie le dau sotului, lucreaza in zona Foisorul de Foc si mergeti sa le luati de la el.



by Raluca, full time mother for Remus Andrei(8 nov '09)

hai cu bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

monisule ai putea face ornament pt tort din capsoarele ale si sagetile de care spui ca i-ai luat cadou lui Santi le pui asa... gen ravase, stii tu...sa atentionezi invitatii insa, sa nu iegziste accidente

Lili, mami de Alexandru (18nov'09)
poz(n)e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

si tot pt tine monis, , un remember de la sunshine

Bebelusul are in primii 2 ani de viata cam 10 perioade numite "perioade bruste de crestere". Ele s-au recunoascut in urma unui Studiu si le voi scrie mai jos. Nu trebuiesc luate cu exactitate la minut, sunt foarte mult dependende de bebelusi, iar durata lor la randul lor difera. Eu va voi da numai niste medii:
- Sap 4 ½ pana la sapt 5 ½ , cu posibilitatea la sfarsitul sapt 6 a unei perioade"furtunoase"
- 7 1/2-9 1/2, perioada de apogeu sapt 8, perioada furtunoasa S10
- 11 ½-12 ½, perioade furtunoase: S12 si S 13
- 14 ½-19 ½ , perioade furtunoase S 17 si 21
- 22 ½ - 26 ½, perioada furtunoasa S 26
- 28 ½-30 ½ - apare mai rar
- 33 ½-37 ½, apogee 36 si 39
- 41 ½-46 ½, apogee 44, 49
- 50 ½- 54 ½, apogee 53, 58
- 59 ½-64 ½, apogee 61 ½, 66,
- 70 ½ -75 ½, apogee 72 ½,79

In aceste perioade copilul devine cu totul altfel decat cel “cuminte” cu care am fost obisnuite, plange mai des, doarme rau , mananca mai rau (voi reveni aici) vrea tot timpul la mami.
Dar aceste perioade sunt un rau necesar, pentru ca atata fizic cat si psihic el se va dezvolta foarte mult in aceste saptamani. Nu voi putea sa le descriu in parte pe fiecare,, au facut-o alti autori in aprox. 400 de pagini, incerc sa va transmit numai mesajul lor general...

Alex implineste maine 49 sapt

Lili, mami de Alexandru (18nov'09)
poz(n)e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumi_calin spune:

Citat:
citat din mesajul lui lylyana.ion

si tot pt tine monis, , un remember de la sunshine

Bebelusul are in primii 2 ani de viata cam 10 perioade numite "perioade bruste de crestere". Ele s-au recunoascut in urma unui Studiu si le voi scrie mai jos. Nu trebuiesc luate cu exactitate la minut, sunt foarte mult dependende de bebelusi, iar durata lor la randul lor difera. Eu va voi da numai niste medii:
- Sap 4 ½ pana la sapt 5 ½ , cu posibilitatea la sfarsitul sapt 6 a unei perioade"furtunoase"
- 7 1/2-9 1/2, perioada de apogeu sapt 8, perioada furtunoasa S10
- 11 ½-12 ½, perioade furtunoase: S12 si S 13
- 14 ½-19 ½ , perioade furtunoase S 17 si 21
- 22 ½ - 26 ½, perioada furtunoasa S 26
- 28 ½-30 ½ - apare mai rar
- 33 ½-37 ½, apogee 36 si 39
- 41 ½-46 ½, apogee 44, 49
- 50 ½- 54 ½, apogee 53, 58
- 59 ½-64 ½, apogee 61 ½, 66,
- 70 ½ -75 ½, apogee 72 ½,79

In aceste perioade copilul devine cu totul altfel decat cel “cuminte” cu care am fost obisnuite, plange mai des, doarme rau , mananca mai rau (voi reveni aici) vrea tot timpul la mami.
Dar aceste perioade sunt un rau necesar, pentru ca atata fizic cat si psihic el se va dezvolta foarte mult in aceste saptamani. Nu voi putea sa le descriu in parte pe fiecare,, au facut-o alti autori in aprox. 400 de pagini, incerc sa va transmit numai mesajul lor general...

Alex implineste maine 49 sapt

Lili, mami de Alexandru (18nov'09)
poz(n)e


pfoiiiii ce de saptamani furtunoase si apogeee

Mergi la inceput