Ghiocei de martie-aprilie 2009***268***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

saby - si eu cred ca trebuie mers pana la capat cu tratamentul
poate ati avut voi noroc si ati luat din pripa si ati obtinut rezultate bune dupa prima doza

anamariame - de dormit , nu ajuta daca doarme cu capul mai sus, pe 1-2 perne?
eu de vineri seara folosesc umidificatorul si pot sa spun ca-i ... extraordinar cred ca si asta a contribuit la "respiratul" puiului meu
si, inca ceva: am pus cateva picaturi de ulei de pin in compartimentul de aromoterapie
eu , care luasem boala de la ea, ma tot chinuiam cu gatul uscat, iritat, tuse uscata...
pot sa spun ca dupa o noapte dormita in aroma de pin nu am mai avut nici o jena la gat, nimic-nimic

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor si sase luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaza22 spune:

Gianina acu tu nu te lua dupa reclama. Eu v-am dat site-ul mai mult ca sa vedeti poze. Or scrie ei acolo 1000 de mp dar probabil e per total. Spatiul de joaca e mare si aerisit dar e bine oranizat, pe puncte de interes. In fata e scena, in stanga e locul cu bile, si tuneluri care e ingradit, apoi un loc cu balansoare si casuta de plastic ceva gen o gradina, si apoi un tobagan gonflabil din acela mare. Pe marginea de la intrare in stanga si dreapta sunt mese pt parinti. Mie exact asta mi-a placut ca e aerisit si chiar daca stai la masa poti mereu sa ai copilul sub privire (mai putin zona cu tunelui si bile), ca n-are unde sa fuga. Apoi are o sala separata, mica cam cat o sala de grupa la gradi unde sunt masute si scaunele pt copii. Acolo merg cand se serveste masa asa ca nu e nevoie sa-i alergi prin tot spatiul de joaca. Mai au o sala alaturata unde e cafeneaua, acolo se poate fuma si bea un suc si are geamuri ca la un acvariu ca sa-i vezi pe copii de acolo. In legatura cu meniul, ei sunt ff deschisi la propunerile noastre. Pulpitele la cuptor si piureul a fost meniul la o zi de nastere, cerut de mamici cu specificatia ca piureul sa nu fie din fulgi si mi-a placut ca s-au conformat. Asa ca ce e pe site nu e neaparat obligatoriu. Oricum oferta de Serbare de Craciun e facuta separat si e noua. La meniu putem alege din ce ofera ei sau putem propune noi. O sa merg saptamana asta sa vorbesc cu tipul de acolo. Daca vrea cineva sa vina cu mine e binevenit.

Mami de Gazii mica si frumoasa Primul Anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Gianina, nici nu stiu cum sa te mai incurajez...tare rau imi pare de problemele micsunicii. Va dau amandurora un maaare si va urez sanatate multa!

Anamaria si Saby, multa sanatate si domnisoricilor voastre!

Acum ma duc sa finalizez salata Olgai...de azi dimineata muncesc la ea, va dati seama ce randament am...important e ca o sa o degustam in curand!

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Saby, noi la ultima tura de febra, care a inceput luni la amiaza, am asteptat 3 zile pentru a primi rezultatul exudatului, timp in care am tratat-o doar cu supozitoare de novocalmin si panadol. Facea febra mereu, in special noaptea, ultima data a facut miercuri noapte, iar eu antibioticul am inceput sa i-l dau joi seara. Joi toata ziua a fost ok, insa vineri a inceput cu tuse puternica si stranutat ft des. La exudat nu i-a iesit nimic, dar nici nu am mai indraznit sa trec peste sfatul medicului si sa nu ii dau antibiotic, desi si pe mine m-a mirat ca nu a mai facut febra fara vreun alt tratament.Multa sanatate si voua!Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaza22 spune:

Monnvas acu serbarea e un moment mai deosebit si eu cred ca putem lucra un pic la programul piticilor chiar dac o sa fie mai greu si o sa iasa cu somn mai putin sau culcat mai devreme. La 18 e cam tarziu ca petrecerea tine 3 ore si pana la 21 e cam mult. Eu zic ca pt Craciun nu-i bai daca strici un pic programul inginerului. Stiu ca iti va fi tie fff greu da gandeste-te ce super va fi pt ei (sper).

Mami de Gazii mica si frumoasa Primul Anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

anaan - multumesc mult; sunt bine-veniti pupicii ca-i mare nevoie si de ei

gaza - aha
deci, in principiu strece-ne si pe noi 3

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor si sase luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Gianina, la noi problema e ca avem prea multa umiditate, am avut si mucegai din cauza asta in camera in care dormim. Dimineata se prelinge apa pe geamuri Si eu am luat de la Eva raceala, la fel si dna care sta cu ea (de altfel azi e acasa, nu a venit caci nu se simtea in stare), insa nu am ajuns la tuse la fel ca ea. Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaza22 spune:

Annan, cuscra ce-mi place cum le zici tu. Perfect pe aceeasi lungime de unda cu mine. Subscriu la concluzia ta legata de sot si doamna.

Mami de Gazii mica si frumoasa Primul Anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Ina completez: si eu, ca si Bianca, am inceput sa gatesc cu piciul printe picioare sau daca se joaca tat-sau cu el. Prefer ca in timpul asta in care doarme el sa fac ceeace nu pot face cu el treaz, adica sa mai lucrez pt doc, sa ma dau cu internetul, mai o conversatie la tel... Dar NU gospodarie (max. cateva farfurii spalate), mananc, dar nu chestii de gospodina. Parca e mai ine, nu ma mai simt "m_uiere de cratita". Si culmea e ca reusesc sa gatesc cu dansul, ba uneori il si pun la treba (v-am zis cum mi-a tocat piciul spanacul?).

Nu ii mai poti chema pe ai tai pe la tine? Si sa lucrzi in casa, nu la bar, te bagi intr-o cmaera, cand e scandalul cat casa iesi, linistesti piciul, te intorci... Sau e musai sa stai la comp nedezlipita?

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisik06
MADA, pai baga fata un cartof prajit, o tocana cu ceapa, ce aburesti copilu cu piureuri si branza de vaci? Bravo Adelake


Mda... asa zicea si Costin aseara, cica sa-i dau o ceafa de pork cu cartofi prajiti, sa vad cum mananca!

Cred ca nu raspunsei... ca am pierdut taburile cand mi-a dat Adela restart la calc ( mii de scuze si celorlalte fete carora nu am apucat sa raspund)... so: am vazut si io la tv imagini cu Cetatea Alba, tare mi-a placut, daca se face vreo intalnire acolo, suntem primii pe listpa, daca nu.... ne facem noi timp sa ajungem, oricum.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput