Copilasi din 2002 *82*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

VLADY!
BOGDAN!
Sa fie sanatosi si voiosi si sa aiba succes in tot ce fac!
Felicitari Dodo si Francesca, aveti baieti maaari

Nina, sanatate Cristinei, stiu cum e cu racelile care trec mai de greu!

Cristina22, eu am fost exact in aceeasi situatie cu excursia de sfarsit de clasa a 2-a, nu vrea el sa mearga si m-am simtit usurata!

LUCIA, da, erau vremuri cu capitole care se terminau in cateva zile, remember?
Victoras este un scump, cum il stiam.

Despre noi - luni e liber si toata saptamana e vacanta de toamna.
Azi Robert a fost la kung fu la examen si-a luat culoarea verde, a 6-a din 13 trepte.
Maine poate ajungem intr-un loc unde se serbeaza Halloweenul.Vremea tine cu noi! Dimineata insa e si aici frig, se simte iarna in aer, ca nu-i departe....

De ce n-avem aici un emoticon cu-n dovleac?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:


multumesc de urari pentru Donu' dar mai ales ca nu ne-ati uitat

la mine s-a comprimat timpul ...cu greu fac fata la tot dar ma straduiesc.
La multi ani si sarbatoritilor care au fost si vor fi


all





Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


dod-participarea noastra in concurs

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Bu-hu-hu :)!

Da, si eu cu greu imi amintesc de capitolele-fulger... s-au schimbat vremurile! :)

Francisca, imi pare bine sa te vad! Deci veniti? Cine stie daca pe noi ne veti ma gasi prin zona... Sa ne tii la curent!

Nina, sanatate! Trece, important este sa treaca fara sa lase urme prea multe. Friiig tare la voi! Aici doar o data 0 grade, dupa termometrul meu...

Felicitari lui Robert pentru centura! Cred ca este tare fericit! Noi am tot cautat dovleac mai rotund si nimic!! Asa ca va fi fara... Maine sper sa fie vreme buna, sa iesim mai mult. Azi au mers in parc doar baietii, au descoperit o Billa in zona, un alt parc fain... Sunt curioasa sa le vad si eu.

Va doresc o duminica placuta! Noi avem luni si marti liber.

-------------------------------------
Hai la drum si-om vedea noi ce si cum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Nina, imi pare rau ca va chinuiti cu raceala. Va trimit eu de aici un pic de soare, ca nici noi nu avem prea mult. Poate omoara totusi virusii Cristinei si se pune pe picioare. Sanatate multa!Francisca, va urez succes cu planurile pentru Austria!Cristina, felicitari pentru centura lui Robert.Dodo, numai bine va doresc!Noi suntem intarcati...cred... In prima noapte l-am adormit cu muzica, dansand si cantand cu el in brate, apoi s-a trezit la 12, 2, 3, 6 ,8 de fiecare data plangand si de fiecare data l am luat iar in brate si l-am leganat pe muzica de adormit bebei. A adormit de fiecare data in mai putin de 5 min.Ieri noapte a dormit non stop pana la 6 jumate dupa care s-a trezit plangand un pic la 7.30, 8, 8.30 si 9 si la fel l-am adormit leganat cu muzica. Azi la pranz in sfarsit a dormit mai bine, 2 ore , s-a trezit suparat dar si-a revenit. In tot acest timp am tinut messengerul deschis si o mai intrebam pe Nicoleta cate ceva din experienta ei cu Matei. Cu sanii inca e bine, dar noroc cu Nicoleta care m-a avertizat sa nu ma bucur ca inca e devreme, abia dupa vreo 4 zile incep sa doara si m-am pregatit cu varza si antiinflamatoare. In cateva ore urmeaza a 3-a noapte, sper sa fie la fel de bi ne ca a doua sau chiar mai bine.Si un filmulethttp://www.youtube.com/watch?v=aSl7DBo5Z3I


my deviantArt Gallery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

La multi ani Bogdan!!!!
La multi ani Vlady!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

, Donu!

, Vlad!

Gabi, Francisca, sa va traiasca printii de 8 ani, sa fie sanatosi, sa va aduca bucurii!

N-am mai scris nici eu zilele astea, am fost in pregatiri, mi-au plecat baietii la munte, am fost la cumparaturi, am bucatarit, le-am facut prajituri, le-am facut snitele, ca unde s-au dus mananca doar la pranz, acum se distreaza singuri ca baietii, am vorbit mai devreme, sunt tare fericiti!
Ieri afost si concursul de romana (tot Nastasescu), de data asta a fost ceva mai bine, a luat 94 de puncte, dar iar a gresit foarte usor, din cauza ca nu a fost atent!

Devoska, am vazut pozele cu "vrajitoarea" ta, tare mult mi-a placut costumatia!

Lucia, tare scump e Victor, ma bucur ca ai succes in incercarea de-a-l intarca, sper sa finalizezi cu succes si etapa asta!!!

Nina, multa sanatate! sa treaca repede raceala!

Cristina_C felicitari lui Robert pentru noua centura, s-o stapaneasca sanatos, ce frumos si repede evolueaza!

Francisca, vad ca aveti si voi in intentie sa ajungeti pe plaiuri austriece, va urez succes!! Imi pare rau ca ai probleme cu jobul, dar ma bucur ca e Vlad bine si merge frumos cu scoala!

Nicoleta, cum e noua locuinta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.

Katty, noua locuinta este... din ce in ce mai primitoare :). Se contureaza o casuta ok. Mai sunt de amenajat pe ici pe colo diverse, mai am una-alta de curatat... dar usurel, asa. Am descoperit cateva parcuri si parculete faine pe langa noi, piste de mers cu bicicleta... deci si imprejurimile sunt fainute. Se putea si mai bine, clar, insa doar n-am cumparat-o :). Ce frumos ca s-au dus baietii tai ca... baietii ! Distractie placuta in continuare! Felicitari pentru rezultatul la romana! Eu cred ca este super!

-------------------------------------
Hai la drum si-om vedea noi ce si cum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Multumim pt. felicitari!

Katty, bravo lui Andrei! Cate concursuri! Si asta de romana e in mai multe etape?

LUCIA, succes in continuare!

Nicoleta, ma bucur ca va place noua casuta cu tot ce-i in jur, s-o "locuiti" sanatosi!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

'neatza!

Francisca-ma bucur ca te vad si ca mai citesti pe aici!!

Lucia-cum stati?Inteleg ca faceti progrese!
Mai, mi-a placut ca Victor tot la oale si tigai.Am vazut filmare cu jucariile in tigaie

Katty-felicitari lui Andrei!!Acuma pot sa te intreb??Cum e home alone??

Mai strig o data:Andrei se joaca pe contul meu de FB.De aceea va cer scuze daca va mai strseaza cu una alta

O saptamana minunata sa avem!!

21+1=22

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Hello!
Sa aveti o saptamana minunata va urez si eu!
La noi e foarte frumos afara, seara si dimineata ceva mai rece, dar la pranz e cald si soare!

Cristina22, acum da, sunt Home Alone, e si bine, e si rau, bine ca ma pot relaxa, nu mai stau sa fac mancare, sa-i dau lui Andrei sa manance din 30 in 30 minute ca tipa de foame (cred ca de plictiseala), am 2 televizoare numai pentru mine, imi fac cartofi prajiti diseara (de obicei nu fac, caci lui Andrei nu-i plac, asa ca la noi predomina pireul), mi-am propus bai relaxante si ce altceva mai fac de obicei pe fuga!!! Rau e ca nu-i am langa mine si nu am cu cine vorbi decat cand vorbim la telefon!
Pe mine nu ma streseaza puiul tau pe FB, il ajut cu mare placere daca cere ajutorul, in rest ne intersectam cand si cand!

Cristina_C, a fost prima etapa la Romana, concursurile Nastasescu sunt in 3 etape. Pentru cine vrea sa vada subiectele de la romana, le gasiti www.evaluareineducatie.ro/left_smenu.php?contest=46&open=667&id=668" target="_blank">aici!

Lucia, ieri mi-a scapat filmuletul cu Victor, e super, mi-a placut si mie evolutia lui la "cratita"! Super-bucataras!

Nicoleta, ma bucur ca va simtiti bine in noua casa!!! Super!

Mergi la inceput