Dulceturi si papanasi de 3 ani, sept-oct2007 (411)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Cumatra, ce aveti cu finutul meu de va plangeti asa? Eeeee! Cred ca o solutie pentru jonglarea lui cu parintii e ca si tititu sa respecte aceleasi reguli. Ce ai luat de la Targul acela? Am fost si eu in weekend la Clubul Taranului si am luat niste branzica si dulceata de nuci verzi, yam yam. Aaa, legat de mobila, ca tot ziceam de verde, eu votez pentru primul model.

Discutati si despre copiii agresivi de la gradi. Cred ca peste tot sunt, sigur ca e si treaba parintilor sa le explice ce si cum, insa cu siguranta este treaba educatoarelor sa gestioneze corect situatia.

Asa, sar de la una la alta, dar intrebase Adi de Sabina. Am vorbit eu cu ea vineri seara, erau la Bran in weekend, insa va pleca curand la Viena. Deocamdata era ok, cu moralul destul de bine, si ii tinem pumnii stransi sa fie totul bine si sa faca alegerea buna pentru tratament.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Incredibil, am scris ditamai mesajul si nu s-a postat. Nu e prima data cand patesc asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Luy, multa sanatate fetelor! Buna ideea cu Zana Maseluta, a fost si la noi la gradi anul trecut, dar efectele vizitei au tinut doar vreo 2 saptamani, apoi tot eu a trebuit sa ii alerg cu periuta.

Mandarinutza, sanatate multa si voua! Nu stiu ce sa zic de sinuzita in perioada de alaptare, eu am tratat pe sarcina. Fara Augmentin nu s-a putut. In plus ma duceam in cabinet si imi aspirau ei infectia in fiecare zi, doamne ce chin. Au sperat ca o sa mearga asa, insa numai cu antibioticul am rezolvat.

Gabitz, bine ati revenit si felicitari puilor pentru progrese.

Papanash, pupici multi lui Adi, chiar ne ingrijorasem ca nu mai dati nici un semn. Eu ti-as recomanda sa schimbi gradinita daca nu merge cu placere, imi amintesc de perioada vaicaricioasa a Alexandrei care s-a incheiat numai cand am schimbat gradi. Daca nu tot la o gradi particulara pe sistemul de pana acum, poate la alta gradi de stat. Uneori simpla schimbare atunci cand ei au nevoie de ea este un pas spre mai bine.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Gata, ma retrag si eu la muncile de care nu am chef. Mai ales dupa asa inceput de zi cu masina...

Azi e mai lejer oricum, cu seful mare a fost totul ok vineri. Sunt insa necajita de alte chestii de birou, ma rog, sunt eu fraiera cum inca ma minunez cum pot fi oamenii de rai si nesimtiti cand e vorba de interesul lor.

Weekendul a fost frumos insa. Sambata am fost si la sport, si la ingfrumusetari, si la nunta si la film. Am vazut Red, o comedie de actiune destul de haioasa si antrenanta. Copiii au fost si la locul de joaca, s-au jucat tare mult si in curte pe asa vreme frumoasa.

Duminica a fost program full de familie. Dimineata am fost la teatru la Fetita cu chibrituri la Clubul Taranului. Ma asteptam sa fie mai trist, dar a fost super, foarte interactiv si cu multa muzica. Andrei s-a distrat extraordinar, a interactionat super, a raspuns la toate intrebarile. Chiar prea mult. La un moment dat era o faza trista, el ramasese la a-i spune pisicii ca e grasa. Nici tanti nu se lasese usor, ii raspundea la greu, dar nici Andrei nu a cedat. S-a dus pe scena fara nici o inhibitie, a fost ceva de speriat. La un moment dat voiam sa il potolesc ca se uitau chioras restul mamicilor.
Apoi ne-am jucat pe afara prin curte, era pacat de asa toamna frumoasa. Si seara am mers la circ, unde ne-am simtit bine cu totii. Copiii au fost incantati, Andrei foarte atent si amuzat. Spre final il luase somnul, pentru ca nu a vrut sa doarma la pranz, insa Alex a fost in super verva.

Cam asta a fost weekendul nostru. V-am povestit de teatru si circ mai degraba ca si recomandari, pentru ca noi ne am simtit bine.

Va pupic, sa aveti o saptamana frumoasa, si multa sanatate tuturor bolnaviorilor mari si mici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Citat:
citat din mesajul lui Roxana_G

Cumatra, ce aveti cu finutul meu de va plangeti asa? Eeeee! Cred ca o solutie pentru jonglarea lui cu parintii e ca si tititu sa respecte aceleasi reguli. Ce ai luat de la Targul acela? Am fost si eu in weekend la Clubul Taranului si am luat niste branzica si dulceata de nuci verzi, yam yam. Aaa, legat de mobila, ca tot ziceam de verde, eu votez pentru primul model.

Discutati si despre copiii agresivi de la gradi. Cred ca peste tot sunt, sigur ca e si treaba parintilor sa le explice ce si cum, insa cu siguranta este treaba educatoarelor sa gestioneze corect situatia.

Asa, sar de la una la alta, dar intrebase Adi de Sabina. Am vorbit eu cu ea vineri seara, erau la Bran in weekend, insa va pleca curand la Viena. Deocamdata era ok, cu moralul destul de bine, si ii tinem pumnii stransi sa fie totul bine si sa faca alegerea buna pentru tratament.




Rox, mamica Alexandrei si a lui Andrei

Te pup,cumatra !
Pai tocmai ce zisesem ca nu am luat nika,mi-a ramas doar gandul la bunatatile alea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Am vrut si noi un program de familie frumos,dar am avut cu cine?Ca ne-a tocat marunt nervii si rabdarea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Se pare ca Mihnea n-a protestat azi dimineata,la gradi!
Si-a inceput textele:ca el sta un ,,pit(c)'' la gradi,ca vine mamaia pina(prima) si-l ia de acolo...bla-bla....''

Erina,multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Buna dimineata!

Roxana, si eu cand am fost sambata la ORL, mi-a aspirat nasucul si a scos foarte mult de acolo. Oricum sunt mult mai bine, nu mai am asa dureri de cap.
Si Antonia a fost aseara cu tati la circ, au stat chiar in primul rand si ea a fost tare incantata. Duminica viitoare ma gandesc sa ii trimit la balet - e Alba ca Zapada.

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Roxana, multumim de vestile despre Sabina, si eu ma gandeam la ea, ca am vazut ca nu a mai scris.

Sabina, multa sanatate si mult succes cu tratamentul de la Viena!

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Nu acelasi lucru il putem spune noi
S-a lasat cu lacrimi de crocodil de dimineata si cu plansete de ni s-au rupt camasile, pe rand

Dar zice tati ca la gradi a fost ok. Sa vedem, la pranz. Era de asteptat dupa asa pauza lunga

Greieras, sanatate Adelinei, saracuta!

Teo, toti au fost cu faze din astea, numai nervii sa ne tinaSi eu votez tot pt nr. 2

Luiza, ce m-am delectat cu postarile tale

Carpatina, unde e?

Roxana, ce frumos weekend ati avut! Si ce dulce trebuie sa fi fost Andrei

Ana,

Erina, la voi toate bune? Sper ca s-au dus mucii! Tu esti bine?

Danuta, voi ce mai ziceti?

Gabitz, felicitari Elizei pt reusite! Si lui Stefan pt asa activitati

Zi faina tuturor!

Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Ana Sofia(21.01.2010)
cum au venit pe lume printesele mele







Mergi la inceput