Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (25)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

Gata am trimis. Ar trebui sa fie 4 invitatii, multe multe poze, dar imi e mai usor asa decat sa selectez.Cand aveti timp, trimiteti-mi si mie pm cu parola de la delfinasi de pe gmail.

pup

de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

Pentru ca nu se stie cand mai intru, sa va fac totusi o scurta informare. Suntem bine sanatoase si acum f cumintele. Pana la 2 luni am avut problemute cu o infectie, klebsiella pneumoniae, m-am speriat destul de rau, dar a trecut dupa prima serie de tratament si nu am mai avut probleme. Pentru cine are nevoie de un pediatru bun, recomand cu caldura dc. Stanciu de la Budimex, care m-a primit de urgenta cand eram disperata; din f multele pareri pe care le primisem, am mers pe mana lui cu infectia si a fost super bine.
Am mai avut o mica problemuta cu laba unui piciorus, putin orientata inauntru, se pare de la pozitia din burtica (pozitie varus-interior).Am facut mesaje cu un kinetoterapeut si noi acasa, saptamana asta mergem la control si sper sa fie bine. In aceasta materie recomand Alexandru Thierry.

In general a fost un bebe cuminte, dar cu probleme inerente perioadei. Pana la 3 luni a avut colici, dar in general urla mai mult ziua si noaptea pana la vreo 12, 1 apoi tot adormea. Am avut multe zile in care stateam cu ea in permanenta pe burtica, nici la baie nu ma puteam duce si doar noaptea apucam sa fac diverse treburi. A fost chin si cu laptele si cu colicii, dar trec toate.

De 3 saptamani puiul meu doarme toata noaptea iar acum a ajuns sa bage niste somnuri noaptea, ca o nesatula. Adoarme seara pe la 10 de regula si se mai trezeste pe la 8 si ceva dimineata. Doar ca apoi ziua inca mananca din 3 in ore, 5 mese pe zi, cam 180 ml la masa, cateodata ceva mai putin insa cateodata 200 ml. Probabil ca recupereaza ce nu mai mananc noaptea.
Baleste mult, tot timpul si isi baga intr-una pumnul in gura. Gangureste tot timpul, tipa si tine adevarate discursuri.

Ma duc la ea ca se cam miraie. Va pup si mai vb

de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

ochidut, superbe pozele! Larisa e o printesa scumpica! mi-a placut tare mult locatia botezului si tortul plin de fluturasi. cat despre tine, esti o sirena!!!

_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Am venit din oras...super bine a fost... ne-am plimbat, am papat inghetata, apoi o tura cu masina prin noile cartiere, sa ne mai holbam la cate o casa... copilul doarme de o ora (nu s-a mai intamplat pana acum de multa vreme....) Ma simt bine... A venit soacra si mi-a adus mancare- supa de pui, platou cu aperitive, peste, cartofi cu friptura si salata, sarmale, salata de boeuf... am mancat de toate , mult, si abia astept sa imi fie iar fomica, sa mai bag...

Ochidut, ce de activitati ai!!! Iar de Larisa, bravo ei ca doarme bine si mananca bine!

Alina, draga de tine, cum zici tu ce bine e acum cu programul Aidei... Mie mi s-ar parea foarte greu, asa ca nu ma mai plamg cand are 2 treziri pe noapte, ca stiu ca tie iti e si mai greu... Si Tina e la fel cu trezirile, si Racusor... Of, abia astept sa ne laudam toate cu somn de la 10-11 pana la 6 dimi...

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Rodi, plimbareala placuta si voua! Si bafta Mariei pe maine!

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Vad ca toata lumea e la plimbare... al meu copil inca doarme, in scoica de la masina, nici nu l-am scos, sa nu il trezesc.. am zis ca nu ma pun sa dorm si io, ca imediat se trezeste... deja doarme de 2 ore jumate... acum chiar nu mai are rost sa ma pun si io la somn, ca pe bune se trezeste imediat...

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tina_80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Vad ca toata lumea e la plimbare... al meu copil inca doarme, in scoica de la masina, nici nu l-am scos, sa nu il trezesc.. am zis ca nu ma pun sa dorm si io, ca imediat se trezeste... deja doarme de 2 ore jumate... acum chiar nu mai are rost sa ma pun si io la somn, ca pe bune se trezeste imediat...

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze


Ma bucur ca Vladut doarme
Vezi daca il pllimbi pe bulevard, cu masina!

Azi, noi am fost la restaurant, toti 3, ne-am intalnit cu fratii si cumnatele, iar cat timp am mancat si noi l-a plimbat o cumnata.
Dupa am fost in Gradina mare la un targ de flori, unde am ascultat muzica si am mai mancat outina pastrama

Nici nu ma mai gandesc la kg

A foat o duminica frumoasa!

Mami fericita si implinita de Radu Gabriel 16.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tina_80 spune:

Scuzati greselile din mesajul anterior!...cand l-am scris, ii dadeam lui Raducu sa suga din pozitia culcat si atunci mai am si eu timp de forum

Maine plecam la Bucuresti pt ca are sotul sedinta marti si miercuri si eu cu Raducu vom sta la sora mea in Snagov.

Ma bucur f mult pt ca ea sta la curte si o sa stam mai mult pe-afara, nu mai tb sa urc si sa cobor 4 etaje cu 8kg in brate...mergem la mall, prin oras. Abia astept!



Mami fericita si implinita de Radu Gabriel 16.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

RODICA numai sa nu imi dai in cap cu samponul,daca nu ti se potriveste !sa stii ca a inceput saimi cada si mie parul,ieri am observat cam mult la spalare.asa ca o sa iau si eu pilfood si sampnul.am si un tratament incasa de Kerastene de frizerie,mi l-a adus tati dar in sarcina am zis ca nu o fi bun sa il folosesc,ma gandesc ca nu o fi la fel cu alaptatul,sunt niste fiole de aplicat la radacina parului plus sampon.

la voi parca nu mergea suzeta?
ca eu la faze din astea de "molfait" ii dau suzeta si adoarme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Tina, fain ca mergeti... Ca inca e vreme buna, se poate sta afara, si va dormi bine Raducu.

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Mergi la inceput