La Dovlecelu' Vesel •14• La multi ani Selen !!

La Dovlecelu' Vesel •14• La multi ani Selen !! | Autor: happy_uka

Link direct la acest mesaj

Cateva mamici pontoase de dovlecei sept-oct 2009, si-au propus sa rada. Suntem niste mamici vesele de dovlecei, ne completam reciproc, ne sfatuim, ne serbam, radem cu gura pana la urechi. In acest topic NIMENI NU SE SUPARA.
Mamicile de dovlecei au fost intotdeauna prietene, sunt haioase si razacioase. Vor sa treaca peste momentele grele cu zambetul pe buze.

Va asteptam pe toate cele asemenea noua .

12345678910111213

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns santorini spune:

Uka multumim de capitol! Si mie imi e asa de somn...si mai trebuie sa intind si rufele. De ce oare nu se inventeaza o masina si pt activitatea asta?

Hepi, Moni Iulia. Multumesc de info. O sa-l trimit pe "mesterul casei" sa cumpere. Mai greu o sa fie cu instalatul ca la cat de priceput la tehnica e....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns santorini spune:

Hi hi hi! Am fost prima. Nu mi s-a mai intamplat niciodata! Hai va pup si noapte buna. Ufff urasc sa intind rufele, si sa le calc, si sa fac curatenie... si multe alte activitati gospodaresti...Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Citat:
citat din mesajul lui mary_07

Ma bag la somn,sa fiu odihnita pe dimineata cand fac omleta..intr-adevar,e o reteta foarte complexa ...si poate gasesc si oua de bumbac

Va pup,noapte buna!

Mely ,mamica implinita de Alexandru (2 noiembrie 2007) si Razvan (21 august 2009)
Alex & Razvi
_

"Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca..."




Da ma, stiu, dar cred ca o sa reusesti! Eu am incredere in tine!!
Atentie, tot secretul este sa arunci la misto oul ala in tigaie, stii? Asaaa, cu aroganta!

she is my baby ...she is my all ! _ Nihil Sine Deo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Citat:
citat din mesajul lui santorini

Uka multumim de capitol! Si mie imi e asa de somn...si mai trebuie sa intind si rufele. De ce oare nu se inventeaza o masina si pt activitatea asta?

Hepi, Moni Iulia. Multumesc de info. O sa-l trimit pe "mesterul casei" sa cumpere. Mai greu o sa fie cu instalatul ca la cat de priceput la tehnica e....

de Andreiutz (24.08.2009)
BOTEZ
POZE MAI VECHI
POZE MAI NOI

Ti l-as trimite pe al meu ca stiu eu ca esti fata buna si-i pui la sacosica o scoica,o maslina nu-l lasi tu sa plece cu mana goala,dar are doua maini stangi si e irecuperabil.Daca-l vezi cum masoara invers te duci...... dupa altu'.

Mamica iubitoare de Tudorita Mihaita(18 oct)
Romania- The land of choice




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Noapte buna,mamici!

Mamica iubitoare de Tudorita Mihaita(18 oct)
Romania- The land of choice




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

Buna seara,

Santo, felicitari pentru Andrei , cred ca ti-a cantat inima cand l-ai vazut

am intrat special pentru Epi, duamna sa-ti spun cum a invat Dinu cu paiu .

Am iesit in parc si ne-am luat noi, adultii sucuri cu pai, si vroia si el, si se tot intindea dupa pai.
Am acoperit paiul la un capat si i-am dat sa bea (daca il acoperi raman la capatul celalalt putin suc) si a baut, o data de 2 ori, de mai multe ori. cAnd se termina incepea sa suga din pai, si asa, usor i-am dat paharul cu pai, in care am pus aceeasi bautura. Ne-a luat o saptamana. Sper ca am fost coerenta

Pup Alex-ul care a intrat si a vorbit, impotriva vointei ei


ma gandesc cu drag la nasha mare, cea foarte dansatoare in rochie rosie

si ma duc la somn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Toate pasarile dorm
Numai una n-are somn
In gradina lu' Ion
Toate pasarile dorm
Ioane Ioane....
Toata lumea doarme.....

Traiasca nasha mare yuhuuuuu

Santo te pup. Sa pupi baiatu' de la mine ca mare smecher s-a facut el. cata bucurie in randurile tale

Doamna Hepilica respect . Ce ar fi ca atunci cand intri in concediu sa o trimiti pe doamna mama ta pe la mine ....nu de-alta dar ca sa simt si eu bucuria aceea mare

Lucia, mami de David ocupata cu Shopping la Londra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SabinaY. spune:

Citat:
citat din mesajul lui santorini

Uka multumim de capitol! Si mie imi e asa de somn...si mai trebuie sa intind si rufele. De ce oare nu se inventeaza o masina si pt activitatea asta?

Hepi, Moni Iulia. Multumesc de info. O sa-l trimit pe "mesterul casei" sa cumpere. Mai greu o sa fie cu instalatul ca la cat de priceput la tehnica e....

de Andreiutz (24.08.2009)
BOTEZ
POZE MAI VECHI
POZE MAI NOI

Ba iexista o astfel de masina.Nu intinde rufele,dar le usuca si le bagi direct in dulap
Vreau si io una ca zilnic spal o masina plina+intins+strans+impachetat si tot tacamul



Jurnal de "mogalnete"
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y.mami de www.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank">Erika Ilaria(31 august 2007) si Lisa Maria(23 iulie 2009)
fosta devylla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SabinaY. spune:

Si chiar asa....toata lumea doarme cand o fata buna implimeste neste ani azi???


LA MULTI ANI SELENICA DRAGA!!!




Jurnal de "mogalnete"
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y.mami de www.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank">Erika Ilaria(31 august 2007) si Lisa Maria(23 iulie 2009)
fosta devylla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SabinaY. spune:

Mai Iuliko citeam ce spui tu de nunta pe la voi.
Aici e altfel.
In nici un caz rochie alba,never ever si nici culori tari,puternice.(rosu,roz,mov,portocaliu...).Doar culori inchise la culoare,de preferat negru(caci aici la inmormantari au o anumita eticheta de tinuta si alta pentru nunta),gri..nuante de albastru,visiniu.Ma rog,sa nu care cumva sa iesi in evidenta si sa eclipsezi mireasa.



Jurnal de "mogalnete"
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y.mami de www.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank">Erika Ilaria(31 august 2007) si Lisa Maria(23 iulie 2009)
fosta devylla

Mergi la inceput