Palatoschizis si formele sale (6)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxa82 spune:

Ralushk bafta!Ne gandim la voi!

Ceci....David era bine....nu avea stare...e o dulceatza de copil si nu incetam sa ma minunez cat era de dintos:))))are o gramada de dinti:))))si Karla....niciunu...k o baba:))))))))ofof:)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cellia78 spune:

Na ziua!

Scurt, ca-s cu Frusi in brate; si ar vrea si dumneaei sa va scrie; nu pricepe de ce ma-sa n-o lasa...

Am vorbit cu Ralushka, nu-l opereaza azi pe pui; i-a zis ca "maine incolo", adica maine sau chiar poimaine ; uuufffffffff.........

Sper ca pe noi sa nu ne mai amane, sa se termine odata si cu asta!

Flori, felicitari pt net! Cum e, cum e in casuta? Asa-i ca va simtiti straini, ca la hotel? Noi cel putin asa ne-am simtit la inceputuri; si dupa renovarea generala, la fel; peretii noi, mobila noua, totul nou; stateam prima noapte in pat si ne uitam pe semi-intuneric in jur
Io-s ok, cica; beau ceai de tei iara; ascultam muzica, dansam, ne jucam aici; o culc si am exercitiile de facut, apoi o tona de calcat; deci, fizic sunt ocupata; mintea insa lucreaza; sunt la faza in care as pleca acum la spital, sa o ia imediat si sa o vad scapata.
Uuuufffffffffffff............

Revin, ca Frusi chiar vrea sa va scrie!




www.ajutopedenisa.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Cecilia m-ai ginit. O sa-mi ia ceva timp sa ma invat....dar e casuta mea mult visata si dorita. Cu Edi e ceva de munca pana o sa se invete cu noua casa. Sper sa o scoatem la capat repede.

Flori, mami de Eduard Stefan (12.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucaserban spune:

Fetele mele, nu stiu de unde sa incep...
IN primul rand, chiar daca mai cu intarziere: La multi ani, Edutu!
La multi ani, Nadira!
Si multa bafta la operatie, Ralushka! Ne gandim la tine! Daca ai intrebari iti spunem tot!
Apoi, Ceci, multa bafta! Cred ca ne putem vedea maine mai pe seara, cand om ajunge si noi (zic asta pentru ca acum imi venii in cap sa o sun pe d-na dr. care imi spuse sa venim maine la control....). Deci, poate ne vedem!!!!!!!!!!!
M-am mirat, sincer ca ne-a chemat asa de repede, eu fiind obisnuita cu dansa intr-o aglomeratie continua....Cred ca inca este intr-o aglomeratie continua, daca a mai amanat-o pe Ralushka cu operatia...dar cred ca pentru un control nu e mare scofala. Plus ca am inteles de la Iuliana ca vin in curand si suedezii si probabil vrea sa-i trieze de pe acum...
Uf, cand va citesc postarile, ma apuca si pe mine bataiala...(nu de alta, dar iaca a trecut 6 luni de la operatie si, practic, acum ne poate opera din nou, oricand!)
Sincer, nu stiu daca e mai bine sa stii cum e dupa operatie si sa stii ca mai trebuie sa treci prin asta iar cu puiul...decat daca nu ai fi stiut si s-ar fi rezolvat totul dintr-o data..
De aceea zic ca pentru voi, fetelor care scapati doar cu o operatie e fantastic!!!!!!!
oi vedea maine ce-mi spune...
Mie, personal, imi place cum se inchide palatul tare. Dintr-o gaura imensa, rotunda, s-a facut ovala si acum este deja lunguiata, aproape ca mai avem un pic si se apropie cele 2 parti! Atat de mult a contat prima operatie, daca va spun! Fantastic de mult! Si cu mancatul si a ajutat mult ca palatul tare sa se apropie....foarte mult!
Ii multumesc lui Dumnezeu ca s-a putut face si asa operatia, pentru ca daca era sa astept sa se apropie de unul singur, nu cred ca il operam mai devreme de 4 ani, asa de mare era gaura!!!
Deci, Ceci, ca sa ne recunoastem repede: barbatu meu are 2 metrii si este plinut (tati, sa nu te superi ca te dau pe tine drept reper...)

Raluca, mami deDavid (1.06.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cellia78 spune:

Raluca
Fain punctul de reper! Dar cred ca l-as recunoaste pe David, cred, nu-s sigura, ca a crescut si el!

Apai cam asa si tati lu' Frusi;doar ca 1.75 asa si alura de fost judoka; tati lu' David are cioc? Ca la al nostru este!
Tati de Frusi a prestat Mos Craciun vreo cativa ani cu mare succes; si a prestat si la gradi! Nu va spun cum a fo'

Pai mie mi-ar placea sa ne cunoastem; doar ca noi adica eu cred ca voi fi in agitatie cu cazarea, cu una-alta; dar vedem cum facem; io zic sa veniti cu bagaje, ca poate stam impreuna; si lasa bataiala aia! Eu una te inteleg; ca mor de groaza ca operatia sa nu se desfaca si sa se repete. Sa stii ca si la Claudia Simonei era maricica problema in cerul gurii si imi zicea ca s-a apropiat enorm, mai e numai un punct cat un varf de ac; dar ca o va opera la anu', cu suedezii; habar nu am de ce; asa ca poate va mai lasa.
Suedezii vin luna viitoare, pe 15.
Da, e aglomerata dna doctor, face acum cam 5-6 interventii pe zi, plus dc mai apare ceva.....
Pe noi ne strecoara pt ca prea s-a amanat si nu prea mai e de amanat.
Si eu chiar nu vreau cu suedezii, asta am si rugat-o! Bine, la noi e simplu; dc ar fi fost mai grav, taceam si acceptam mainile suedezilor.

Ne-om vedea maine!








www.ajutopedenisa.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucaserban spune:

Asa...
Hai ca am revenit...
Roxi, esti foarte tare, frate! Si fi-ta o sa se dezvolte tot ca fi-miu: pe partea locomotorie mai repede decat partea de vorbire!!!!!!!!!! te vad eu cand n-o mai sta in carut!!!!!!!!!!!!Nu e o amenintare, te pun in garda!
Al meu acum zice intr-o continuitate: AGA, ACA, la tot ce vrea. Ti le arata cu degetul si incepe: aga, aca de te innebuneste, pana ii dai ce vrea ca daca nu iti face creierii varza! In rest, trage de tine cand vrea sa te duci dupa el, alearga prin toate partile intr-un mod de te spargi de ras....se joaca cu tine, se ascunde prin casa si apoi iese in calea ta sa te sperie, cand vede un caine, zice ham, haaam pana trecem de el, cand vede o pisica zice chhh, chhh, e criminal!
L-am invatat cand are nevoie de mine sa ma strige, sa nu faca totul de unul singur (sa va "explicitez": spalam vase si fi-miu se juca prin bucatarie. In momentul unu, cand m-am intors sa vad ce face era pe burta pe scaun, sufla in el ca sa scoata sunete haioase, in momentul doi, dupa ce am clatit ce aveam in mana, era deja in scaunul lui, stand in fund. Deci, s-a urcat pe scaunul de la bucatarie, de pe scaunul de la bucatarie s-a catarat pe tavita scaunului lui, de acolo s-a intors si s-a asezat la el in scaun!!!!!!) Am crezut ca mor!!!!!!!!! mi-am dat seama in momentul ala ca el poate sa faca chestia asta oricand si nu m-am gandit decat la faptul ca o sa cada de acolo, daca vrea sa se dea singur jos. De aceea, i-am zis sa ma strige de fiecare data cand nu poate sa faca un lucru, ca eu o sa-l ajut. Si m-am tinut de promisiune!
Si la fel si el! Sa va povestesc: am avut musafiri pe o prietena cu fetita ei, care este cu 11 zile mai mica decat David. Alesia, ca asa o cheama pe fetita, i-a luat cuburile din mana si el, bineinteles ca a turbat: asa ca m-am pomenit cu el dintr-o data ca urla pur si simplu: MAMA!!!!!!!!! Va dati seama ca am lasat balta conversatia pe care o aveam cu mamica Alesiei si m-am dus sa vad care era problema: a arata cu degetul problema si eu am rezolvat-o: le-am zis ca trebuie sa invete sa imparta si le-am dat la amandoi cate un cub ca sa se joace impreuna.
Dar a fost criminal, oricum!

Raluca, mami deDavid (1.06.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucaserban spune:

Asa, Flori, FELICITARI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Va zic acum, ca dup-aia uit!
A! Sa va mai povestesc despre fi-miu: a inceput sa traga tot ce are prin camera, ca sa se catere pe ele si sa ajunga la laptop (deja i-a stricat dvd-player-ul) si am incuiat intr-o camera tot ce nu are voie!
Cred ca o sa ajung, intr-un final cu casa goala!!!!!!!!!!!!!!!
Aoleu, ca bine zici, Ceci! Ar trebui sa nu ma mai apuce nici o bataiala, dar, deh! Oi vedea eu!
La prima am trecut peste bataiala pentru ca ma disperase amanarea si asteptarea! Abia asteptam sa scap odata! Acum, inca nu sunt in faza aia, stii si de-aia ma mai simt asa...
\Dar imi trece mie!
Vezi, asta e rau: nu stii exact nimic, pana un ultimul moment. o fi si asta o tactica...
A! Am si eu o rugaminte la tine! Te rog, spune-mi daca se mai face radiograma la plamani inainte de operatie. Ca am inteles de la Roxi ca ei nu i-a facut-o, dar noua ne-a facut-o acum 6 luni. Nu de altas, dar a cam tusit la ultimele raceli si vreau sa stau si eu linistita, sa nu intre in operatie cu vreo chestie...
Da, stiu ma apropii de paranoia!!!!!!!!

cred ca s-a tezit puiu!
Va pup! Pa!

Raluca, mami deDavid (1.06.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Raluca multumim pt urari!
Ar fi bine sa nimeriti amandoua...trece timpul altfel cand mai ai pe cineva langa tine. Tinem pumnii maine si pt voi.

Cecilia maine iti iau pulsul la telefon (mai dupa 4 ). Sper sa ne auzim.

Flori, mami de Eduard Stefan (12.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antonio_11 spune:

buna seara la toata lumea.cellia si raluska mult curaj si sanatate pt operatie.sa auzim de bine
stefan b -baietelul meu are 2 luni jumate si e nascut la municipalpe 11 aug.din cate m citit ingerasul vostru tot acolo s-a nascut.noi avem fel, paltoschizis total si mergem tot la dr bratu.maine o sun sa ma progrMEZE LA CONTROL IN NOV CAND VIN SUEDEZII.ATI INCEPUT SA MANCATI AM CITIT, CUM V-ATI DESCURCAT ? A DAT PE NASUC? ATI INCERCAT SA II DATI CU TETINE NORMALE.DACA VREI SI POTI LASA-MI PE PRIVAT ADRESA
DE MESS.MERSI.SANATATE MULTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radu_claudia spune:

ceci fruntea sus putere multa si recuperare rapida adelinei sa dea dumnezeu sa va vad si pe voi bine si mai ales pe tine care te stiu eu cat ai tras cu cele amanari ale operatiei.
astept vesti bune de la voi si sa va vad bucuroase si zambitoare.
multa bafta la operatie, am sa ma rog pentru voi.
dumnezeu sa va ajute in tot ce va propuneti si sa va dea putere sa mergeti cat de departe va doriti.
pupici si tie si adelinei si asteptam vesti de a voi.
succes!

Mergi la inceput