Prietene la bine si la greu - 66

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ali762000 spune:

Maine ne ducem si noi acasa, am terminat in sfarsit.
Va pe toate.

Nu mai stiu cine intreba de spate mai am din cand in cand dureri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

pfiu..intru si eu la ceas de seara, recuperata pe diagonala sa fac o urare pentru miresica noastra..

Lavinia vreau sa iti urez o petrecere minunata, o viata minunata alaturi de mirele tau, de Rareshu tau iubit si de bebe mic din burtica! Sa va fie viata luminoasa, sa aveti parte numai de bine si de bucurii!! CASA DE PIATRA!

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coquelicot spune:

Citat:
ahaaa... mi se paruse mie ca ieri in Herastrau am zarit una bucata Matei dormind si una bucata coque citind... dar n-am indraznit sa va tulbur linistea si in plus nu eram foarte sigura ca voi sunteti... noi tocmai mersesem la leagane si apoi tura de parc. pupici


Hai mai, tocmai ii povesteam lui Monis azi ca am ridicat ochii din carte chiar cand imi trecea un bebe care semana izbitor cu Tudor.. I-am recunoscut imediat ochii si privirea.
Apoi m-am uitat rapid spre tine dar erati deja destul de departe, eu shashaiam si leganam carutul (a se citi eram captivata de carte) si uite cum ne-am ratat.
De obicei nu prea imi iau eu de citit in parc, insa ieri stiam ca nu ma vad cu nimeni si-am lecturat.



mami de MATEI -TUDOR (10.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

mna' seara

super plimbare ce am facut azi parc cu Cet Trei Capisoni ... soare, frumos, plin de lume cu copii (ma simt f straniu ca am impresia ca imbrac copilul prea gros; la leagane era o fetita putin mai mare in bluzita si pantaloni-salopeta si cu capul gol, in timp ce Santiago avea aceeasi bluzita + pulovar + fleece + caciulita ). Poate mai tine cateva zile asa ca tare frumos mai e. Asa, si ne-am intalnit... ghiciti cu cine? Sic!


Lylyana am terminat aseara www.google.com/imgres?imgurl=http://www.carteadinraft.ro/images/i12/F/38213-Fata_care_s-a_jucat_cu_focul_Millennium_2.jpg&imgrefurl=http://www.carteadinraft.ro/carti-scrise-de-larsson-stieg-a-12456.html&usg=-VhZtiIfxz9Y5fpoCtaLVQWO008=&h=231&w=150&sz=34&hl=en&start=0&zoom=1&tbnid=dFUZVsQiA8-r7M:&tbnh=169&tbnw=110&prev=/images%3Fq%3Dmillenium%2Bstieg%2Blarsson%2Bsite:.ro%26um%3D1%26hl%3Den%26client%3Dfirefox-a%26sa%3DN%26rls%3Dorg.mozilla:en-US:official%26biw%3D1280%26bih%3D639%26tbs%3Disch:1&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=393&vpy=348&dur=5159&hovh=184&hovw=120&tx=89&ty=128&ei=BjjDTMqmEoOFswactOWmCA&oei=BjjDTMqmEoOFswactOWmCA&esq=1&page=1&ndsp=21&ved=1t:429,r:15,s:0" target="_blank">cartea nu m-am lasat pana la ultima pagina, am citit 750 de pagini in 5 zile . Deci se poate - desi ma laud cu lectura facila, dar macar e lectura. Poate e si asta in inceput pentru mine, ca nu mi s-a mai intamplat sa citesc 2 carti intr-un an din clasa I probabil .
Mai, mie doctorul mi-a zis ca stomatita asta ar putea fi urmarea unui tratament cu antibiotice - ceea ce nu e cazul la noi - sau de la unul din cele 3 milioane de lucruri pe care le baga in gura . De aia ma minunez ca va tot aud cu antibioticele, dar am cautat si intr-adevar exista si stomatite infectioase, date de streptococi, stafilococi... care banuiesc ca se dreg cu antibiotic . Sper sa nu fie cazul nostru

Dana pai la cartea asta cel putin, daca citeam finalul, clar nu mai citeam altceva . Noroc ca nu am incercat niciodata asta . Pupam Davidelul care inteleg ca e deja in recuperare

Ali sa aveti zile frumoase in casuta renovata si aceeasi urare este valabila si pentru Ancutza care are nu numai casuta noua si renovata, dar si super priveliste pe geam

Raluci sper sa nu fie nimic serios la Bubu cu febra aia. Asa a bagat si Santi un episod, nu am aflat nici acum de la ce, dar inca nu ma culc pe o ureche ca nu-i nimic... . Sper insa sa fie asa, si la voi si la noi

Ramona tare ma rog sa fie bine Soricel de ziua lui






Monis si piticutzul Santiago (02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Alexa, super urare ti-a zis RamoXXX, cu majoretele nehepilateSa stii ca si ale mele is nehepilate din mare nesimtire si lene, asa ca mai dospeste la caldurica mica gagalice macar o saptamana..poate poate imi vine chefu si le epilez!

Pfiu..cand va citesc ca va 'intalniti' intamplator prin parcuri la Bucale ma apuca nervii ca eu aici nu am cu cine decat cu madame Le Broscutz care de cand cu scarbiciu nu mai are timp de astea..Oare cate forumiste DC or fi si pe aici si eu nu stiu si trec pe langa ele bine merci??

Monis ce face Santiagu?
Raluci, cum e cu febra?

Vreau si eu petreceri de pitici cum am citit-o pe Floricik si Cory sa o duc pe a mea sa socializeze cu copiii.., ca asa stam singurele cuc la mangalicaCand prinde in raza ei vizuala un bebe asa ce mai intinde bratele sa puna mana, sa traga de nas/haine..Tare tre sa ma apuc de bb2 ca nu mai tine treaba..

Va pupesc si ma bag in patu conjugal (care nu mai e conjugal de un an de zile aproape , ci e pat bebe-lugal, de cand ne-am mutat doarme mandra toata noaptea cu mine in pat, din cauza ca la ea in camera e super frig fiind camera cu 2 pereti pe colt de bloc si astia nu mai dau odat'drumu la caldura in blocuri)

Noapte linistita si dormita pentru toata lumea doresc, mai putin pentru Lavi care trebe sa se distreze/zbantuie, ca doar odat'e mireasa!!!!!

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Monis, am eu asa un feeling ca te-ai intalnit cu Dozz si Ana, asa-i?

Lili, mami de Alexandru (18nov'09)
poz(n)e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

l-am culcat pe alex, sa vedem cat il tine si in seara asta...mi-a vomitat cerealele, defapt primele 2 lingurite si laptele supt cu vreo ora inainte . de maine nu ii mai dau

Lili, mami de Alexandru (18nov'09)
poz(n)e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Lylyana ce cereale ii dai? Somn usor si pufos sa aveti!
Da, cu Ana si Dozz ne-am intalnit , Dozz era inca debusolata si obosita. Sper sa apara la noi in curand.

Laura merci de intrebare, Iulian este... nu stiu cum, dar ceva e cu el. Adica mananca putin, bine ca suge f bine, si ziua e ok, dar seara pare ca il supara ceva si habar nu am ce. Sper sa ne linistim curand. Somn usor si calduros si voua.

Ionela pupam Mihnea agitat

Raluci eu is bata in materie de beibifoane

Flavours si dupa graficul de la dr nostru Tudor pare in schema . Si al meu are o bubita pe obraz si pasager, din cand in cand - f rar - ii mai apare cate una si pe la fundulet, dar sa ma gandesc de la asta la alergie.... nu mi-a dat prin cap. Merci ca ai intrebat de analiza rapida, as fi fost f uimita sa stie ce e aia .

Magda un Raresului fizician atomist . Felicitari pentru depasirea pragului de 7 . La mai mare!

Cory merci . Eu tot clipesc si clipesc, dar a naibii stomatita, nu trece. Mai clipesc si maine






Monis si piticutzul Santiago (02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaranditza spune:

LAVI, iti doresc o viata frumoasa alaturi de sot si de copii , multe zile senine, multa iubire, intelegere, si multi ani fericiti sa traiti, pana la adanci batraneti.
CASA DE PIATRA!!!



Monis
, bravo tie pt lecturat si alte cele in afara de carti bebelusesti. Sa stii ca m-ai ambitionat acum, si fac imediat o listuta cu carti pe care sa mi le aduca ai mei cand vin la bairamul de un an.
Apropo de carti, stiti de unde as putea comanda ceva cartulii cartonate, cu diferite povestioare/poezii si imagini?
Mi-a luat fratele meu doua carticele din astea "de baie" (sau cum le zice...), dar la mai mult nu se pricepe decat daca ii dau eu toate informatiile.
Nu mai retin la cine vazusem in poze o carticica galbena cartonata, cu ceva ratusca. No, ceva in genul ei as vrea...

Licurici
, eu sa stii ca uneori (mai ales noaptea, spre dimineata, asa... cand sunt rupta... ) mor de invidie pe voi astea care dormiti cu copiii in pat. Al meu nu vrea si pace! Am incercat sa-l luam intre noi in pat, am incercat si eu singura cu el, dar nu tine faza. Initial nici nu stiam cum sa-l punem: pe una din perne, intre pernele noastre , fara perna ?! Am incercat toate variantele pan' la urma, si dejaba.
Asa ca, la fiecare frichineala tre sa fiu drepti si la dispozitia donshorului. Sa mai zic de cate ori m-a gasit sotul noaptea dormind in fund, cu capul pe patut?
Cand va mai aud ca de multe ori nici nu va mai treziti, ci bebe isi cauta singur tzitzi si se autoserveste.... strang din dinti... si sper la vremuri mai bune si pt mine. (acum sau peste 18 ani ).

Andre, ce am mai ras la faza cu cantatul. fata isteata si cu ureche muzicala brici.

Ancutza
, ne primiti si pe noi sa stam gura-casca la voi pe geam? FF faina privelistea!

Raluci, sper ca e bine Bubu acum.

Lyly
, ce s-a intamplat cu Alexutul? NU-i mai plac cerealele? A mai vomitat de la ele? Sau o fi vreun virusache si la voi? Sper ca nu!

RamoX , tare ma bucur ca e mai bine soricelul!


Fete beibicucuiete , vreau sa va spun ca am reusit sa dezmembrez cana de beibicuc si sa o spal cum se cuvine. Pana azi m-am tot chinuit cu betisoare de urechi sa spal toate santzurile alea interioare, cel mai tare enervandu-ma manerul, unde se adunase jeg si nu puteam nicicum sa-l curat. In seara asta, la finalul curateniei, am bagat toata cana de beibicuc intr-o oala cu apa la fiert. Problema e ca am cam uitat de ea, si doar dupa ce am spalat copchilu, pe cand ii dadeam mancare, a vazut sotul ca era ceva pe foc in bucatarie si a stins focul. Dupa ce am adormit copchilu', m-am dus sa vad ce a mai ramas din beibicucu meu. Initial am fost super happy ca am vazut ca s-a desprins singura partea aia verde de pe maner, si m-am apucat de curatat temeinic. Am vazut ca si partea verde de la baza canii se misca, asa ca am sucit putin si am scos-o si pe aia si am spalat ce nu reusisem pana acum.
Am intampinat ceva probleme la asamblarea finala, cand a inceput sa-mi dea cu zecimale la maner. Probabil a fiert cam mult si a fost prea mare temperatura, asa ca "a intrat la apa" si nu se mai potriveste acum. Insa, cana e curata si....functioneaza (deocamdata! ). Am facut imediat proba sa vad daca merge si fara chestia aia verde de pe maner pe care nu am mai reusit sa o fixez, si....mergeee! Oricum, mi se pare ca era doar de decor si de adunat jegul sub ea.


Acum o intrebare-intrebatoare, inainte sa ma scurg in pat, ca deja casc cu lacrimi: cum ati pregatit HRISCA si in ce combinatii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coquelicot spune:

Insomniaca la apel,

Hai ma ca dau si e o cafea, da' cine vrea la ora asta?

Smara, lasa, nu invidia dormitul cu copilul, asta e motivul pentru care va relatez in direct... Incepe la un moment dat o fataiala ca imi vine sa plec, ceea ce am si executat. Ma duc sa vad daca il pot muta in patut. Plus ca dorm pe-o dunga si numai cu fata spre Matei, d-astea.
Asta e, noi l-am invatat, noi il dezvatam, eu inca sper, mai ales ca doarme prima parta a noptii in patut.

Pfoooai, mai ca-mi vine sa ma duc sa mesteresc la beibicuc. Am mai ridicat eu problema asta capitala... Cum curat JEGUL din maner?
Da, eu nu stiam ca se poate curata. So, se poate? Cum fac? Pliiz, help, imi sta pe creier mizeria aia.Rasucesc baza verde, sau cum?
Mi s-a parut straniu ca nimeni nu ridica problema.

Hai ca ma duc sa imi fac o cafea si stau cu dejtu' pe F5 pana te trezesti, da?

Noapte buna.



mami de MATEI -TUDOR (10.11.2009)

Mergi la inceput