Gravidutze si mamici de Cluj - 167

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

salutare

ioana, asa bine semana baietelul de la tv cu Patrik, incredibil.....au aratat cati fani sunt al cluj si eu am crezut ca e P

diana
felicitari pt puiul tau cuminte, care are grija de mamica lui sa iti incarce bateiile
e bine ca ai si ajutor, ca altfel ar fi destul de greut....eu deja imi fac antrenamentul pt 3 copii si fara ajutor .....inceputul e mai greu pana iti intri in ritm, mai ales cu ce mic si binenteles recuperarea dupa anstere.

stiti cumva nr de tel al siminei???mamica lui andrei??

paula cum sunetti????Stefan???
gabyati incput gradinita???
ns la noi cum va fi , Dragos nici nu vrea sa auda de gradi

am pus-o pe Iulia la somnic , iar acum sa ii dau sa pape lui D ca sa reusesc sa ma intind si eu putin

o zi frumoasa

Elena , mamica lui Dragos Stefan(9mai2007) , Iulia Anamaria (16 sept2009) si 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Off fetelor cu 2 copii,ma apuca teama,daca nu ma descurc???

Diana bravo pentru Ana curajoasa!!!

Elenuta tu cate saptamani de sarcina ai???Numai 11???Cand mai mergi la eco???Nu s-a vazut ce e???Eu al meu simt ca e baietel.Nu ca mi-as dori neaparat ceva anume,sanatos sa fie,dar asa am simtit si la Bea,ca e fetita,si acum simt ca e baiat.

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007) si 7+


2 sarcini oprite din evolutie la 5s si 7s-MTHFR C677T heterozigot, PAI1 4G/5G genotip heterozigot
tratament aspenter 1/zi,femibion 1/zi,acifol 1/zi,magneB6 2/zi,utrogestan 400,clexane 0,4

In cartea vietii, un înger a scris despre nasterea copilului meu. Apoi, închizand cartea, a murmurat: "Prea frumos pentru acest pămant!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

ramosincer nici nu le mai tin numarul, dar am vreo 15-16 sapt, vineri cred ca voi merge la un eco, azi mi-am scos analizele si vroiam sa le am cand merg al eco.
la fel presimt si eu ca e baietel, 100%,sarcina e asemanatoare cu a lui Dragos, adica beau numai gazoase , numai suc la doza pot bea in rest nimik iar cel mai bun e pepsi , imi cade parul fff tare , burtica mare ...etc

acum chiar nu mai conteaza ce va fi, important e sa fie sanatoas.

va sarut ma pun la somnik

Elena , mamica lui Dragos Stefan(9mai2007) , Iulia Anamaria (16 sept2009) si 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Rau, Elena, rau. Plange, nici nu vrea sa mai auda de gradi, dimineata abia reusim sa ne imbracam si sa ne spalamAseara numai asta am auzit ca nu vrea la gradi.

Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Ana Sofia(21.01.2010)
cum au venit pe lume printesele mele







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

oooo...dar ce s-a intamplat cu sara si dragos de nu mai vor la gradi??
pauza?

ramo, dc ai mama, soacra, femeie la curatenie, te descurci ai fost azi la eco?

elena, noi suntem bine, stefan cu tot felu de crizute in continuare, dar ne/am mai obisnuit, ce sa facem...

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

la noi doar primele 2 zile au fost ok la gradi , apoi nu a mai dorit sa mearga iar acum cand aude ne ameninta ca nu o sa manance sau nu sta invelit ....nici sa nu auda de gradi, mai bien cu mami acasa cu toate ca uneori sunt mai severa. acum il pedepsesc sau il cert iar in secunda urmatoare vine sa ma pupe.

om vedea ce va fi, oricum sapt viiotare au vacanta asa ca pana in 8 noiembrie poate se obisnuieste cu ideea

noapte buna

Elena , mamica lui Dragos Stefan(9mai2007) , Iulia Anamaria (16 sept2009) si 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karin25 spune:

Salutare!
Multumim mult pt felicitari si aprecieri!
Noi suntem bine. Papam si dormim. avem 4,1 kg adica cu 1kg mai mult decat la nastere. Maine mergem la controlul de 4 sapt sa vedem ce zice nenea dr.
va pove mai multe dupa control.
Merg la somn ca a adormit piticul la loc si iar avem liniste 4 ore.
Pupici.


Edith mamica fericita de Andreas Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Bravo, Karin, pt datele bune! Sa o tineti tot asa!

La noi e jale, toata seara zice ca nu vrea la gradi, azi iar am lasat-o plangand...offff....

Ramochiar asa, sanatos sa fie, mami, ca iubit va fi, de asta sunt sigura!

Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Ana Sofia(21.01.2010)
cum au venit pe lume printesele mele







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaAlina spune:

RAMONA - ce imi citesc mie ochisorii??? FELICITARI mamico si sarcina usoara!

Oana si printesa inimilor noastreMaria-Teodora (30.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Neata la amiaz!
Ma si apuca groaza pe cand o s-o dau la gradi, cand va aud pe voi. Ea vrea, dar bineinteles ca nu stie cum e pana nu merge si abia peste un an o s-o dau, pana atunci mai sta cu mami, cu buni. Si eu sunt de multe ori destul de severa cu ea si o cert cand face prostioare si dupa cateva scancete vine si ma pupa, galusca. Ma gandesc cum de ma mai iubeste cand o cert si ma supar pe ea.

Raluca, mami de Diana (24.04.2008) si 29+ cu

Mergi la inceput