Muschi incordat la gat

Muschi incordat la gat | Autor: stefan1994

Link direct la acest mesaj

De ceva timp am muschiul drept de la gat mai incordat.De aia m-am speriat si atunci cand am facut atacul de panica.Cand il apas parca ar fi os,stangul este mai moale.I-am zis si doctorei de familie si mi-a zis sa dau cu fastum gel,inca nu am dat ca nu am in casa.De ce oare sa asa incordat?Are ceva?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

din cauza pb care le ai probabil ca somatizezi.....dar s ar putea sa ai si ceva du te la un orelist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

se poate sa fie torticolis, sa ai o contractura musculara, ganglion presupun ca nu e . du-te la un medic sa te vada si intreaba dc e ok sa iei Mydocalm, e un decontracturant bun.

***Fur is for petting**
http://www.flickr.com/photos/greecky/?saved=1

http:/www.4animals.ro/ajuta.html/ www.adoptiicaini.ro www.adoptiipisici.ro
www.accesoriisihaine.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefan1994 spune:

pai contractura musculara de 4 luni?Nu are ceva,acum ma cam si doare,bine am insisitat pe ea,am apasat-o....Mydocalm nu mai am in casa,ce altceva as putea sa iau?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

ia ceva antiinflamator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemernica spune:

Eu zic sa incerci cu fastum gel sau oricare alt unguent pt asa ceva pt ca functioneaza..eu am probleme cu muschii de la umar gat si seara mai fac cate un masaj cu unguent si imi trece in cateva zile..
daca problema persista eu zic sa contactezi un doctor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rory76 spune:

Cred ca esti muuult prea incordat si prea atent la ce se intampla cu corpul tau. O problema de genul asta care tine de 4 luni e doar ipohondrie, iti spun sincer. Eu am suferit de chestia asta ani de zile, am avut pe rand cancere cu diverse localizari, limfom, atacuri de cord, ce sa iti mai zic? Spondiloza, coxartoza, cancer am zis? Nu cred ca am ratat vreuna...Mi-e ciuda pe mine ca am pierdut atata timp cu prostiile astea!
La mine vindecarea a venit din artele martiale. Muncind acolo de trei ori pe saptamana, mintea mi s-a limpezit, durerile de tot felul m-au lasat, nu am mai cautat pe net despre boli si m-am linistit. Mi-am depasit limitele corpului si asta ajuta foarte mult!
Incearca si tu un sport, sa vezi cat de puternic si de rezistent esti! sa vezi ce bine te vei simti! Ma doare sufletul sa vad un baiat atat de tanar cu ganduri asa de urate!

Uite, ca sa te testezi, nu te mai gandi la durerea aia cateva zile, fa-ti de lucru, implica-te in ceva cu tot sufletul , macar o saptamana. daca durerea te lasa, inseamna ca era doar in capul tau...

Mergi la inceput