Ghiocei de martie-aprilie 2009***267***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Mada, sufar si eu cu tine...stai sa bag niste plangareti. O, 2 Mai, of ostrovu' ( nu stiu ce-a fost acolo, da' te cred pe cuvant)...


Ce mai face Mesterila-unchi si bona deopotriva?! Cum stati cu muncile de amenajare? Cum mai e situationu' cu masina?




Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

La Ostrov e bacul care ne trece garla spre... o terasa la maaaareeeeeeee

Meshterilah e in shomaj, ca am suspendat lucrarile pe perioada nedeterminata, sa ma pun la punct cu nervii si curatenia, ca nu mai suport provizoratu'....

Iar a fugit copilul, revin..


Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Asa, am rapus piticul, dar a venit omu'si tre'hranit...

Camara e semi-bifata, ca nu i-am pus inca ushile, apoi ne oprim... cum spuneam, pana ma reabilitez.

Cu masina e nashpa, ca reparatiile depasesc cu mult evaluarea masinii... dar nu dezvolt, ca e off-topic...

Ma duc sa hranesc omul... nu-sh cand revin, dar... I'll be back.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Eva horcaie groaznic, mai ales daca plange. Daca e linistita, respira mult mai bine. I-am facut plescuta cu tarate si ma duc sa i-o pun pe piept si sa o tin in brate sa respire mai usor. Am uitat sa spun ca doarme de o ora.Sper sa fie bine noaptea asta si maine si mai bine.Va pupam, noapte buna!Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Of Ana-Maria, ce se mai chinuie Eva! Eu sper sa ii fie maine mult mai bine, dar daca totusi nu, atunci mai bine mergi cu ea la spital.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Hello !!

Am avut o zi tot pe fuga asa a abia acum imi trag si eu sufletul ; am plecat regulamentar la 2 de la birou, nu ajung bine acasa ca ma cheama inapoi sa dau un raspuns unor dastepti de la Buc care nu aveau treaba azi ,ma intorc taman cand se trezeste d-soara, fuga repede la joaca cu ea apoi repede la priveghi ca amurit tatal prietenei mele adica l-au gasit mort in casa , hai inapoi si distreaz-o putin pe Alexandra si gata ziua

Vad ca daca a venit iarna, ne-am apucat de gatit, nu e rau

Georgiana, sper sa-ti rezolvi rapid problemele si sa te intorci la noi si sa participi musai macar la o intalneala, da ?!! multi si o pt sufletelul tau

Anamariame, pun imediat retetele tre' sa caut linkurile ca de cand cu blogurile culinare cu pozeee nu mai scriu nimic
Multa sanatate Evei la majorat !!

Symplianna, un sa-ti treaca dorul de Mura !!


Anaan, asta e si unul din regretele mele ca nu am facut copii mai tanara, am stat dupa Pisi 7 ani si l-am cerut tot eu, pai treaba-i asta ?!!




www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Anamariame, aici ai reteta pt lasagna, dar nu te speria de lista lunga de ingrediente, eu in loc de carne tocata pun conserva de carne de porc si vita ca sa mearga mai repede asa incat nu mai e nevoie de supa din reteta deoarece carnea din conserve e gata preparata, nu pun rosii cherry, doar bulion si totul merge repede

http://invatsagatesc.blogspot.com/2008/02/lasagne-reteta-barilla.html


Crema de zahar ars http://www.vulpeabucatar.com/retete/prajituri/cremazaharars/index.html

Succes la bucatareala maine si petrecere frumoasa !!

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Eva



www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

In urma centralizarii voturilor liber exprimate va anunt ca INTALNEALA DE IARNA DE LA MOECIU va avea loc in luna DECEMBRIE

Acum urmeaza deliberarile pt perioada din luna decembrie, noroc ca avem la dispozitie doar 2 wkd-uri: 10-12 dec sau 17-19 dec, ce preferati ?

Locatiile le prezint duminica, mai am de sapat un pic

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Gata, fug la !!

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput