Iepurasi Martie-Aprilie 2010 (75)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmickey spune:

adelina mea doarme,eu citesc odiseea,va citesc din vremea cand erati insarcinate..ce frumos ca va cunoasteti de atata timp...FELICITARI

sper sa vorbim aici despre puii nostri pana vor sarbatori majoratul...ar fi superrrr frumosssss....plec sa citesc in continuare de la odiseea sarcini


FILMULETE
POZE

mamica de Adelina 16.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia13 spune:


Dupa ce ca intru rar, azi cand am intrat mi-a luat nu stiu cat pana am citit 3 capitole .... dar... mai bine trec la subiectul "IEPURASI".
Am vazut atatea poze si filmulete , toate cu bebei f frumosi, nu mai nominalizez ca in toate cele 3 cap. au fost multi.

Davidutu meu nu face asa progrese ca altii, dar vorba cuiva: e al meu si il iubesc de nu mai pot. Sta in fundulet singur, merge in 4 labe, dar cu spatelesi de ieri se ridica din fund in picioare dk il tin eu de manute.

Azi nu a vrut sa manance nici mar copt, nici supita ,nici piure ,vroia doar tzata si ma si enervasem,dar proasta de mine seara am descoperit ca la baiat i-a aparut al 2lea dintisor si din cauza asta el vroia tzica. DAVID NU E ASA DINITOS CA GEO.


Am vazut ca voi le dati banana. eu nu i-am dat pana acum ca am tot citit diverse articole, ba ca de la 8, ba de la 9. O sa-i dau si eu.


Sunt suparata ca iar l-a luat tusea. Acum o luna jum a avut bronsita.OFFF.Maine il duc la o pediatra,o veche amica ca sa-l vada.



INTREBARE: Ce se intampla dk le dam cereale cu gluten?. Eu i-am luat de la Milupa cereale cu lapte scrie ca se dau de la 6 luni, dar de gluten nu scrie nik.I-am dat asa o luna, pana zilele trecute cand am descoperit ca cele de la HIPP de 4+ sunt fara gluten..

Nu mai stiu ce vroiam sa mai zic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iliraluca spune:

La multi ani iepurasilor sarbatoriti azi

Sunt foarte obosita, am fost la Bucuresti si sunt terminata. Am luat cosmonaut gros.
Am terminat de citit tot, sa imi trimita si mie, pls, cineva parola sa vad iepurasii.
Sanatate iepurasilor bolnaviori, sa le treaca repede mucisorii si durerile de dinti. Se fac ei mari dragii de ei ca tare frumosi sunt toti.
Ieri nu intelesesem ce e cu scandalul, m-a mancat mana si am citit tot. Am inteles si m-am oripilat. Bine ca s-a terminat, avem minus un stres si plus o doamna langa noi, cele care nu o cunosteau, pe Oanka.

Am facut si eu pe desteapta, am dat solutie Roxanei sa scape de dependenta si vine, mama Rebi si poc imi da una de nu imi revin. Rebi, felicitari din suflet pentru tot ceea ce faci. Roxana, m-am gandit mai bine nu mai ai leac. Altfel, lasand gluma, sanatate femeie si baga tratament sau ce trebuie. Scriu de pe iPhone si are cuvinte predefinite, cand am scris tratament a ales singur testament. Jur, crezi ca e un semn? :)))))))


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greenfrog spune:

User-ul OanaI a primit: 20 bucati ou, 10 litri vin, 10 bucati paine, 7 kilograme carne



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

Briza afinele le-am luat din piata si le-am congelat si pun dimi direct din congelator la blender.de la Gaby stiu asta.
Pt curcan cu paste si rosie fac asa: am fiert carnea separat si pastele separat.In alt vas am fiert rosia fara seminte cu un catel de usturoi si putin ulei de masline si apa(putina).Cand a fiert rosia am adaugat carnea facuta suvitze si pastele si le-am lasat sa dea un clocot impreuna.La final am scos catelul de usturoi si am pasat.Am dat prin strecuratoare ca al meu e simandicos si isi face scarba daca nu e fin (asa ca el) si am pus iaurt dar nu am omgenizat ci am facut asa ...duette ca sa vada asta al meu alb in lingurita .A lins la propriu!!!
Maine serveste salau cu orez si legume si dimi bagam nsite piersici de la congelator cu banana si cereale.Voi dat copiilor piersici din comert?eu m-am ingrozit de cat sunt de artificiale si buretoase la pulpa.
Child da-mi si mie sfaturi cum fac cu avocado si mai ales cum aleg sa fie copt(am luat azi unul sa vad).As putea sa-l fac cu peste/curcan/ou/fruct???In ce combinatii ca stiu ca e tare sanatos si vreau sa-l servesc.
Honey tu parca faceai pt voi cei mari .Imi zici si mie cum ca am uitat.
Andira tu ai ceva cu mine?de ce mi-ai dat lin kul ala?ca sa ma imbolnavesc?Vrei sa moara mama lu geo?????Nu am timp sa invart atatea cocaturi cat as vrea.Sunt mortale alea de acolo.Eu fac doar paine si baghete.O s aincerc si alte cele dar cand va merge Geo la gradinita ca acum nicio speranta cu el langa mine!!!
Oanka vin in pelerinaj la tine!!!Dau o bere ma tii si pe mine pana la Sf Andrei????Fac misto nu ma lua in seama.Sper s anu te superi ca oricum imi esti draga!!!Reao ce esti !!!
Oana fata dar la cap te verificasi???
Roxy revino-ti!!!
Honey si ce-ai facut cu porcul???
Miria tu cum stai cu ferma?
Rebiana de tine stiam ca esti in toate facultatile dar nu stiam ca esti deja in a doua.
Am terminat chilotii.Am captusit patutzul lui Geo.I-am facut aparatori pana sus ca la ospiciu sa nu se mai dea cu capul de gard.Acu 'bine ca nu are tavan aproape sa nu se lipeasca de oala!!!
Bag niste poze daca am timp!!!
Pupi!!!

Mamica de George-Theodor
7 Martie 2010
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

STANUCEL - Nurofenul nu-i mai puternic, ci mai iritant pentru stomac. De multe ori Panadolul scade mai rapid temperatura decat el. Apoi, daca mai iei in calcul, ca puiul bolnav nu prea are pofta de mancare si i le administrezi fara sa aiba ceva in burtica....nu suna deloc bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iliraluca spune:

Irene, multu mult. Pupici Dianei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bianka1 spune:

Buna mamici

Intru si eu la ceas de seara, caci numai acum am timp. Am adormit teroristul, sper sa doarma la noapte desi are nasucul cam infundat.

Intai vreau sa le urez iepursilor sarbatoriti astazi LML

Am citit in urma ceea ce s-a scris, nu vreau sa comentez despre subiectul incendiar de aseara, desi m-a dezgustat profund.
Oana multumesc de parola. Ma bucur sa aud ca la eco a fost totul bine.
Rmkristine si mie pediatra tot dupa 7 luni mi-a zis ca pot sa ii dau iaurt.
Corimami Eliza e o scumpa. ce frumos a zis ea mama.
Legat de vorbit sa va zic ce a facut piticul meu azi. Am fost plecata la cumparaturi iar el a ramas acasa cu bunica lui. Cand m-am intors copilul meu s-a uitat la mine a zambit si mi-a zis ta-ta.
Nu vrea sa zica mama deloc.
Dayanara multa sanatate. Silvana cea scumpa sa ii treaca durerea gingiutei.
Rebiana WOW cata energie..... 2 copii, servici, facultate. Este de admirat ceea ce faci. Felicitari!!!
Honey nu trebuie sa iti mai spun cat de dulce e Maya in rochita ei de la botez. Eu m-am indragostit de ea.
Jeni sa ai mare grija. mie de la pastilele alea mi-a venit rau am lesinat, noroc ca era mama cu mine. La mine a mers ceaiul de salvie. Legat de laptele praf noua pediatra ne-a recomandat LP NAN.
Bdana bine ai venit!
Gabi e o scumpa Joy cum merge ea cu spatele. Si Eric cand a inceput sa paseasca facea pasii tot inapoi, ca racul.


Va urez o noate linistita fara multe treziri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nafi spune:

Buna seara fete dragi!

E cam tarzior si cred ca doar eu mai bantui pe aici...dar am intrat totusi acum ,ca am prins momentul, sa va spun ca mai traim!

Ne-am intors in sfarsit din RO, cam raciti si rebegiti dar ne-am simtit bine. vorba aia : ca la mama acasa!

Mai multe despre voiajul nostru va voi spune in zilele urmatoare , ca sa am timp sa scriu asa mai in detaliu.

Azi am fost la pediatra, la controlul de 6 luni ( multumim ptr urarile de LML ) si rezultatul a fost: 9 kg, 74 cm, capul 44 cm, gingia de sus umflata rau...asa ca asteptam dintzisorii...Cred ca suntem printre ultimii iepurici fara rozatori de pe aici

Sper ca voi sunteti bine si iepuricii cresc fara problemutze! o sa incerc sa recuperez cate ceva din urma.

Va doresc o noapte buna fetelor si o dimineata de vineri cat mai placuta!
Pe curand!



de Riccardo

Povestea lui Ricky
http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=154629



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Buna dimineata,
sper sa fie bun si sfarsitul asta de saptamana si mai calm, linistit, dupa asa o saptamana furtunoasa, oricum cat de mult incerc sa ignor cele intamplate tot ma apuca asa o revolta interioara.

Oanka ai draga mea toata stima mea, cat de diplomata si stapana pe tine esti, cum te porti ca o Mare Doamna! In plus esti stai in orasul meu de suflet Iasington. Te pup si scuza-ma daca mi-am permis ieri sa-mi dau si eu cu parerea, imi era si frica sa stii cand scriam sa nu te lezez, sa nu te ofensez.
te pup si un mare buchet de orhidee pentru tine si scumpa ta cu ochi de caprioara!

oanaIacovita, bravo ca a iesit bine la eco
Jeni, mai draga mea cat imi pare rau ca te chinui cu sanii, oricum sa nu-ti tara asa rau pentru sarah, ai alaptat-o bine pana acum, cu durerile te inteleg, eu de cateva zile am niste dureri, trebuie sa ma mulg ca produc ca joiana si castelanul nu reuseste sai goleasca! sanatate si sa te pui pe picioare, Sarah are nevoie de tine ( nu mai zic de noi aici cata nevoie avem...)
Irene, ce bine ca te simti mai bine, Diana isi revine si ea! sanatate!
Ami, scuze, am pierdut articolul despre malai despre care vb Andra-s, mai explici odata te rog? nu de alta dar de ce castelanul meu sa nu devina si el mamaligar, ca tot e cald aici e e o placere sa bagi mamaligi pe calduri toride
BDana, bine ai venit si speram sa te simti bine aici cu noi, nu stiu daca este dependenta dar simplul fapt ca discuti cu o comunitate de mamici care se confrunta ci aceleasi probleme ca si tine iti da o stare de linste, de bine ( oricum ce spun eu tu stii mai bine ca mine toate astea!) de la comitetul de primire si eu sunt si responsabila cu tortul diplomat!
Rebiana, pupam mamica frumoasa, slaba, desteapta si studioasa, zau numai calitati, numai buna de maritat pardon de cuscra! nu mai punem la socoteala ca are doi copii superbi!
Miruna79, de cand nu mai stiam nimic de tine ( am mai citit dincolo dar putin de tot) bine ca esti bine si Dani creste frumos!Eu inca nu dau nici iaurt nici ficatei, asa ca nu-ti pot raspunde la intrebari, oricum te pup
RMcristine cum spune Eliza mama!!!! bravo!!!!
Ramy, nu te supara, sa vezi tu cand incepe sa vb nu se mai opreste
Ioanaa28 pup mamica relaxata
Stanucel, pai noi aici avem mai bine de un an de conversatii si confidente fel de fel, s-au scris rauri, rauri!!!!
LAlexandra, pai bravo, asa baiat bun care papa rapid!
Nafi, pai refacere usoara dupa voiaje si sa stii ca ne-ai lipsit!
Roxi, cum e Silvana? pupam dintzucii!!!
mihaelagrosan, sa va treaca febra si poate fi de la dintisori cu toate ca nu toti autorii sunt de acord cu teoria asta!
Lara, yaia, ce mai faceti fetelor voi cele din nord?
Ina, tu esti oricum in zona, tot bine cu Robin? s-a mai obisnuit la gradi? puapam zambaretul!
Michele te-ai obisnuit cu clima? ce face dragutul? se mai da in topogan?
Delia 13, te dadusem disparuta!
Ellanik, nu m-ai intrebat pe mine, dar nu te superi ca m-am bagat in seama: avocado ca sa fie copt trebuie sa aiba coaja mai inchisa la culoare, depinde bineinteles si de gen. Unele au chiar coaja gerde-negru, altele verde intens. La pipait trebuie sa simti ca o moale in interior ( deci aici nu alegi tare!) gustul fiind foarte fad merge bine de tot cu ceva mai acrisor, merge excelent cu peste!
Eu cand dau impart un fruct in doua, sau trei ( ma diversific si eu) o parte la fructe, alta la pranz ( merge beton cu iaurtul care vad ca-l bagi negresit) alta marte mami ceva tartinabil ( daca ai pierdut postul cu ratetele le mai pun.pup
bianka1
Miria, ce face Dami?

nu mai stiu cui voiam sa-i spun ceva... am mesajul asta inceput de vreo 5 ore, mai scriu mai ma joc, mai scriu, mai dam de papa, mai scriu mai vb la telefon, tot asa, ce ocupata sunt!!!

Noi ce sa zicem cred ca suntem bine.
Pui mic doarme, aseara s-a culcat la 10 si pana la 7 dimineata nu s-a mai facut prezent, dimineata il albesc de pupaceala, el se distreaza de moare ca se gadila ca mine si rade cu lacrimi!
Eu cu sanii asa de plini ca nu mai stiu de trei zile ce sa fac, caltelanul suge bine, ba chiar nu a mai mancat bine piureurile mele de cand am venit la Singapore, si eu tot produc, sunt o joiana veritabila! Problema e ca ma dor uneori de ma urc pe pereti!
Ma tot gandesc la Jeni cat poate sa fie de greu...
Altceva...nu mai stiu, trimit si daca-mi amintesc revin, daca nu tot revin.

va invit la cafele ca ieri am fosr tare ametita si luata de val n-am lasat nica bun de baut!
caffe? tea? me?

castelana mami fericita

Mergi la inceput